Figma вимкнула нову ШІ-функцію Make Design на тлі звинувачень у копіюванні дизайну Apple Weather

Figma вимкнула свою ШІ-функцію Make Design. Це сталося після звинувачень у тому, що вона генерує дизайн уже наявних програм, наприклад, Apple Weather. Про це пише TechCrunch.

Інструмент на основі штучного інтелекту Make Design презентували лише минулого тижня. Він може за текстовою підказкою згенерувати з нуля макети та інтерфейс програм, щоб дизайнерам було легше почати, пояснювали в компанії.

Першим проблему помітив засновник компанії NotBoring Software Енді Аллен. Він протестував Make Design і помітив, що ШІ-інструмент постійно відтворює застосунок Weather від Apple. Про це він написав в «Х», а також звинуватив Figma у тому, що вони інтенсивно навчали цю функцію на дизайнах наявних застосунків.

Генеральний директор Figma Ділан Філд відповів на звинувачення також в Х. Він опублікував тред із шести пунктів, у якому заперечив навчання на наявних дизайнах. За його словами, функція використовує готові LLM, поєднані з системами дизайну, які замовили для використання цими моделями. Проте такий підхід дає низьку варіативність.

За його словами, після твіту Аллена команда Figma знайшла проблему, яка була пов’язана з базовими системами проєктування. Він назвав себе винним у тому, що «не наполягав на кращому процесі контролю якості для цієї роботи,і підганяв команду, щоб вкластися в дедлайн конференції Config». 

«Я попросив нашу команду тимчасово вимкнути функцію Make Design, доки ми не будемо впевнені, що зможемо підтримувати її результати», — написав Ділан Філд.

Нагадаємо, майже тиждень тому Figma анонсувала третій великий редизайн із моменту запуску закритої бета-версії — UI3, вона вбудовувала нові ШІ-інструменти для покращення роботи на платформі та показала Figma Slides для перегляду презентацій.

Проте спільнота дизайнерів побоюється таких ШІ-функцій, які з нуля можуть генерувати макети. Зокрема в коментарях під твітами Аллена та Філда вони висловлювали занепокоєння, що такі інструменти можуть знищити робочі місця. Але були й інші думки: дехто наголошував, що штучний інтелект просто перебере на себе усю рутинну роботу.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук