Китай і росія працюють над ударним безпілотником для війни проти України — Bloomberg

Китай може допомагати росії розробляти ударний безпілотник, типу іранського Shahed, щоб вести війну в Україні. Про це пише Bloomberg із посиланням на свої джерела.

Компанії країн у 2023 році домовилися скопіювати технологію Shahed, а вже цьогоріч почали розробляти та тестувати ударний дрон перед відправкою в рф. Поки що їх не застосовували в Україні, кажуть європейські чиновники.

За словами джерел та інформацією декількох ЗМІ, Китай розроблює безпілотник-камікадзе під назвою Sunflower 200, який за описами схожий на Shahed 136.

Shahed 136. Фото з Вікіпедії

Джерела кажуть, що Китай ще вагається, чи надсилати повністю побудовані безпілотні літальні апарати. Але тим часом надсилає комплекти, які можна переобладнати у дрони.

Речник посольства Китаю в США Лю Пенгю прокоментував, що зброю не надають ні рф, ні Україні. А також «суворо контролюють» експорт товарів подвійного призначення. Хоча Bloomberg писав у квітні, що Китай надає росіянам супутникові зображення для військових цілей, мікроелектроніку та верстати для танків тощо.

«Щодо кризи в Україні, то міжнародному співтовариству цілком зрозуміло, хто закликає до діалогу і прагне миру, а хто розпалює боротьбу і підбурює до конфронтації», — сказав Лю.

Китай намагається показати себе нейтральним у питанні війни росії проти Україні, але насправді це не так, сказала посолка США при НАТО Джуліанна Сміт. Адже держава постачає багато компонентів подвійного призначення, які допомагають росії вести війну.

росія вже давно використовує Shahed в Україні, але в постачанні зброї вона досі покладалася на  Північну Корею та Іран. Західні чиновники переживають, що Китай зможе набагато швидше виготовляти постачати для них зброю.

Спільна розробка безпілотників означала б поглиблення підтримки Пекіном росії попри попередження з боку США та їхніх союзників. Поки Китай утримується від прямого надання зброї та артилерії, адже це б спровокувало низку санкцій.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук