Російський Центробанк заохочує підприємців платити крипту іноземним партнерам в обхід західних санкцій

Центральний банк росії заохочує бізнеси розраховуватися криптою та іншими цифровими активами з іноземними партнерами, щоб протистояти західним санкціям — пише Reuters. Також росія хоче створити нову платіжну систему BRICS Bridge.

  • Торгівля росії з Китаєм, Індією, Об’єднаними Арабськими Еміратами, Туреччиною та іншими країнами, які не запроваджували санкції, зазнала серйозних невдач за останні кілька тижнів.
  • Голова центрального банку Ельвіра Набіулліна визнала, що проблема з платежами є одним із ключових викликів для російської економіки.
  • На фінансовій конференції в Санкт-Петербурзі вона сказала, що бізнес-партнери росії в різних країнах перебувають під «величезним тиском», що багато країн відчувають себе вразливими, використовуючи лише одну міжнародну платіжну систему без альтернативи.
  • І саме тому має з’явиться нова глобальна платіжна система без участі західних інституцій. За її словами, рф та країни БРІКС ведуть переговори про створення платіжної системи BRICS Bridge, яка має з’єднати фінансові системи країн-членів. Але додала, що дискусія йде складно і знадобиться певний час.
  • БРІКС — це міжурядова організація, до складу якої входять Бразилія, росія, Індія, Китай, Південна Африка, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати.
  • Голова другого за величиною російського кредитора «ВТБ» Андрій Костін також був на цій конференції. Він заявив, що будь-яку інформацію про полегшення міжнародних платежів за законом треба визнати «державною таємницею».
  • «Які б кроки ми не робили, ми бачимо, що реакція (західних країн) дуже швидка», — сказав він.

Нещодавно через повномасштабне вторгнення росії в Україну західні країни ввели санкції на найбільші російські фінансові установи, включаючи Московську фондову біржу та російську внутрішню альтернативу глобальній платіжній системі SWIFT.

Після цього московська біржа призупинила біржові торги та розрахунки в доларах і євро. Це означає, що банки, компанії та інвестори більше не зможуть торгувати обома валютами через центральну біржу, яка пропонує переваги з точки зору ліквідності, клірингу та нагляду.

А в березні цьогоріч Мінфін США ввів санкції проти криптооператорів, які допомагали росії уникати обмежень.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук