Війни, торговельні обмеження, неврегульований ШІ — які найбільші ризики для зростання компаній у 2024 році

KPMG International опублікував звіт, у якому визначив три найкритичніші ризики для міжнародного бізнесу у 2024 році та найближчому майбутньому. Це геополітична невизначеність, торговельні обмеження та розбіжності в управлінні штучним інтелектом. А у випадку України, ще й війна.

За словами партнерки KPMG в Україні, компаніям необхідно впоратися не тільки з підвищенням тарифів, державним регулюванням, санкціями тощо, а й кіберзагрозами та змінами, зумовленими використанням ШІ.

«Нині світова економіка переживає перехід до деглобалізації та словбалізації, що означатиме уповільнення міжнародної інтеграції, поглиблення зв’язків, а не розширення», — сказала вона.

  • Геополітична невизначеність — це швидкий технологічний прогрес, зміни клімату та геополітична напруга. За інформацією KPMG, у 2023 році участь у збройних конфліктах брала 91 країна, що значно більше за 58 у 2008 році. Це призвело до падіння глобального ВВП на 12,9%.
  • Торговельні обмеження — їхня кількість зросла майже втричі з 2019 року до 3000. Йдеться про протекціоністські політики із захисту місцевих товаровиробників, несприятливі для організацій, що працюють на міжнародних ринках. Такі обмеження створюють бар’єри для транскордонної торгівлі, впливають на ланцюги постачань і доступ до ринків.
  • Штучний інтелект стає трансформаційною силою для різних галузей, інвестиції тут зросли більш ніж у п’ять разів з 2013 по 2023 рік.

Найбільшого впливу ризиків зазнав сектор енергетики та природних ресурсів. Він також отримав найнижчий рівень фінансової ефективності, який базується на даних з понад 40 000 компаній з усього світу. Інфраструктурна галузь та фінансові послуги посідають друге та третє місця в рейтингу впливу ризиків.

Зображення KPMG

Також звіт KPMG визначає п’ять перших кроків, які можуть зробити керівники в бізнесі зараз:

  • провести всебічну оцінку ризиків.
  • постійно стежити за геополітичними подіями та бути в курсі.
  • диверсифікувати ланцюги поставок. 
  • зміцнювати операційну стійкість.
  • зміцнювати зв’язки із зацікавленими сторонами.

Нагадаємо, у нещодавньому звіті PMG Pulse of Fintech за друге півріччя 2023 року йшлося, що загальні обсяги інвестицій у фінтех-сектор по всьому світу знизилися до шестирічного мінімуму, склавши $113,7 млрд за 4 547 угодами, порівняно з $196,6 млрд за 7 515 угодами у 2022 році. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук