Уряд дозволив не публікувати дані про оборонні закупівлі

Кабінет Міністрів України ухвалив низку важливих змін до правил проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану. Їхня мета — підвищити безпеку учасників торгів, зменшити можливості для зловживань і покращити ефективність закупівельних процедур.

Ось ключові нововведення:

  • Розширено перелік підстав для здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель Prozorro. Це стосується, зокрема, закупівель для ЗСУ, правоохоронних органів, ДСНС, а також закупівель «Укрзалізниці», спрямованих на ремонт і відновлення техніки.
  • Замовникам дозволено не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область. Це ускладнить пошук його місцезнаходження для ворога.
  • Замовники зобов’язані формувати перелік документів, які подаються учасником процедури закупівлі, у вигляді двох окремих додатків до тендерної документації. Раніше такі вимоги могли бути в будь-якій частині тендерної документації й учасникам торгів було складно їх знайти. Такі зміни унеможливлять зловживання щодо вимог до документації з боку замовників, сприятимуть добросовісній конкуренції серед учасників процедури закупівлі та покращать ефективність проведення закупівель.
  • Замовники отримали право закуповувати товари в країн-партнерів, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі без нижньої межі.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволяє державі закуповувати дрони не тільки іноземних, а й українських виробників через закритий функціонал Prozorro.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук