США зірвали російську операцію з дезінформації в соцмережах, яка використовувала ШІ

Міністерство юстиції США заявило, що їм вдалося знешкодити російську операцію з дезінформації у соціальних мережах, повідомляє Reuters. Зловмисники використовували фейкові акаунти, підсилені штучним інтелектом, для поширення пропагандистських повідомлень Кремля у Штатах та за кордоном.

  • За даними обвинувачення, діяльність здійснювалася через приватну розвідувальну організацію у росії, за участю співробітників російської розвідки та високопоставленого співробітника державного російського інформаційного агентства Russia Today (RT).
  • Їхні дії були схвалені та профінансовані Кремлем на початку 2023 року.
  • Ця приватна організація розробила спеціальну платформу на базі штучного інтелекту для створення, контролю та управління сотнями фейкових облікових записів у соціальних мережах, які виглядали як акаунти реальних американців.
  • Ці акаунти публікували пропагандистські матеріали на користь Кремля, зокрема відеоролики з президентом рф путіним, та критикували український уряд.
  • Акаунти в соціальній мережі X, які використовувалися для поширення дезінформації, були заблоковані.
  • Мін’юст отримав дозвіл суду на арешт двох доменних імен та обшук майже 1000 акаунтів у соціальних мережах, ймовірно, пов’язаних із цією діяльністю.
  • Слідство проводилося США у співпраці з Нідерландами. За даними слідчих, кампанія керувалася із сервера, розташованого в Нідерландах.

Цей випадок став першим, коли Сполучені Штати публічно звинуватили іноземну державу у використанні генеративного штучного інтелекту для впливу на громадську думку за кордоном. Американські чиновники попереджають, що вороги можуть використовувати зростаючі можливості ШІ-систем для масштабного поширення дезінформації.

Ця подія відбувається за чотири місяці до президентських виборів у США, які, за оцінками експертів з безпеки, знову стануть мішенню для хакерських атак та впливу ззовні у соціальних мережах. Американські посадовці відкрито заявили, що вони стежать за схемами, спрямованими на зрив виборів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук