X позначила розслідування Bellingcat про удар рф ракетою X-101 по «Охматдиту» як «небезпечне»

Соцмережа X Ілона Маска позначила розслідування Bellingcat про удар російською ракетою X-101 по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві як «небезпечне». Еліот Хіггінс, засновник та креативний директор Bellingcat, висловив обурення таким рішенням платформи.

Посилання на статтю «було визначене X або нашими партнерами як таке, що може містити спам або становити небезпеку». Хіггінс ставить риторичне питання: «Небезпечні для кого, для путіна?»

Скриншот з переходу за посиланням на розслідування Bellingcat

Розслідування Bellingcat на основі аналізу відкритих джерел і консультацій з експертами з ракетної техніки вказує на те, що росія атакувала дитячу лікарню крилатою ракетою Х-101.

Як повідомляло СБУ, згідно з висновками експертів, росіяни цілеспрямовано вдарили по дитячій лікарні.

Bellingcat — відома міжнародна група розслідувачів, яка використовує відкриті джерела інформації для проведення розслідувань, зокрема і щодо воєнних злочинів рф в Україні.

Ракетний удар росіян 8 липня повністю зруйнував корпус токсикології та пошкодив ще чотири. Постраждали 10 хірургічних відділень, п’ять онковідділень, два соматичні відділення, інтенсивна терапія, дві реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії (єдиної в країні). Дітей евакуювали в інші лікарні столиці.

Загалом поранень зазнали близько 50 осіб, крім того, вісім дітей, двоє дорослих, зокрема лікарка «Охматдиту», загинули.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук