Через аномальну спеку та дефіцит Укренерго застосовує графіки відключень протягом всього дня 11 липня

Аномальна спека, що охопила Україну та Європу, призводить до значного зростання споживання електроенергії. Для компенсації дефіциту в системі обленерго змушені застосовувати графіки погодинних відключень протягом всієї доби, повідомляє Укренерго.

Сьогодні, 11 липня, з 16:00 до 23:00 для збалансування енергосистеми будуть задіяні чотири черги відключень, в інші години – три черги.

Як за чергами обмежується споживання, яка основна причина запровадження графіків відключень – детальніше тут.

Причинами запровадження графіків відключень є:

  • Зростання споживання через аномальну спеку. Температура по країні перевищує +30 С. За прогнозом Диспетчерського центру «Укренерго», сьогодні на максимумі споживання на 7% перевищує аналогічний вчорашній показник.
  • Дефіцит енергії в системі. З початку року російські окупанти здійснили 8 масованих атак на енергосистему України, внаслідок чого було втрачено 9 ГВт виробничої потужності. Це еквівалентно споживанню влітку в пікові години таких європейських країн, як Нідерланди або Фінляндія.

Щоб зменшити обсяг дефіциту, вчора, 10 липня, з 19:00 до 23:00 Укренерго залучало аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини.

Сьогодні імпорт електроенергії з Європи здійснюється з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови. Загальний обсяг імпорту складає 28 487 МВт*год, а максимальна потужність – 1444 МВт. Експорт електроенергії наразі не відбувається.

На ранок 11 липня без електропостачання залишаються 510 населених пунктів. З них 344 знеструмлені через негоду (в Сумській області), 133 – через бойові дії (в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях), а 33 – з технічних причин (в Рівненській, Дніпропетровській, Запорізькій та Сумській областях).

На ранок 11 липня без електропостачання залишаються 510 населених пунктів.

  • Через негоду: у Сумській області.
  • Через бойові дії: у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях.
  • Через технічні причини: у Рівненській, Дніпропетровській, Запорізькій та Сумській областях. (Технічні проблеми пов’язані з впливом спеки на обладнання та лінії електропередач, а також з наслідками бойових дій у прифронтових регіонах).
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук