Країни-учасниці Drone Coalition створили фонд на €45 млн для постачання безпілотників Україні

 

Країни Drone Coalition створили спільний фонд під керівництвом Великої Британії на суму €45 млн, це дозволить спільно закуповувати та швидко постачати Україні безпілотники. Повідомлення опублікували на офіційному сайті Королівства.

  • Країни-члени днями підписали Меморандум про взаєморозуміння. Він визначає головні напрямки роботи коаліції, структуру управління та механізми закупівель.
  • У рамках цього меморандуму створили і фонд. Велика Британія, Нідерланди, Латвія, Нова Зеландія та Швеція пообіцяли внести туди понад €45 млн, очікуються й додаткові внески. Закликають долучитися до фінансової допомоги також й інші країни.
  • Коаліція планує поставити в Україну мільйон FPV-безпілотників. Але водночас йдеться, що працюють над наданням й інших типів: розвідувальних, ударних, модернізованих зі штучним інтелектом, а також засобів РЕБ.

Drone Coalition сформували в лютому 2024 року за ініціативи Латвії, щоб сприяти військовому успіху України. Спершу в ній було вісім країн, але в березні доєдналися ще Канада та Австралія.

У повідомлені перечистили також, які підтримку держави надали Україні в рамках цієї коаліції. Так, Латвія надає полігон для випробування безпілотників для промисловості та військових із метою постійного вдосконалення безпілотних технологій.

А Великобританія оголосила галузевий конкурс від імені Drone Coalition на розробку і закупівлю безпілотників з видом від першої особи (FPV), на який було отримано 265 заявок. Наразі ці заявки оцінюються, і очікується, що перші контракти будуть підписані в серпні.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук