Південна Корея розпочинає масове виробництво лазерної зброї, яка збиває дрони. Один постріл коштує $1,50

 

Південна Корея починає масове виробництво лазерної зброї Block-I, яка збиватиме безпілотники. Її ціну не вказують, але відомо, що один постріл коштуватиме $1,50 — про це пише CNN з посиланням на отриманий реліз від агентства з питань озброєнь країни (DAPA).

Лазерна зброя розроблялася протягом п’яти років, у неї інвестували понад $63 млн. А розробкою керував Корейський інститут оборонного аналізу за участю корейської компанії Hanwha Aerospace.

У квітні торік Block-I визнали придатною для бойових дій після успіхів на випробуванні — йдеться, що зброя знищила 100% цілей. Тож тепер Корея розгорне серійне виробництво. І, кажуть, що будуть першими, хто публічно це визнав.

Як працює Block-I

Зброя розміром із морський контейнер з лазером зверху, а з боку платформи прикріплено щось схоже на радар — це судячи з фото. Зазначається, що розмір пристрою 9х3х3 метри, він стріляє лазером, який «важко» виявити до удару.

Block-I. Фото з CNN

«Він невидимий і безшумний, не потребує окремих боєприпасів і може працювати лише за наявності електрики», — кажуть у DAPA.

У планах вже є створення покращеної версії Block-II, яка за повідомленням зможе збивати більші об’єкти, типу літака чи балістичної ракети, та «змінити правила гри».

На війнах безпілотники показали себе як відносно дешева у виробництві техніка, але досить ефективна: вона здатна виводити з ладу або знищувати багатомільйонну військову техніку. Зазвичай, щоб їх збити, використовують зброю, яка дорожча за самі безпілотники — один постріл може коштувати десятки тисяч доларів.

Раніше цього року Британія продемонструвала нову лазерну зброю, яка може забезпечити, як йдеться, забезпечити протиракетну або протиповітряну оборону за ціною близько $13 за постріл. Але жодної можливої дати розгортання цієї зброї оголошено не було.

У 2022 році ВМС США успішно випробували високоенергетичну лазерну систему проти аналога крилатої ракети.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук