31 липня відбулася перша зустріч уряду з бізнесом щодо змін до законопроєкту про підвищення податків.
Тоді підприємці замість підвищення податків запропонували детінізувати економіку.
Деякі зміни уряд та бізнес вже погодили.Про це у коментарі Forbes розповіли анонімні співрозмовники в Кабміні та Раді. Наступним кроком буде погодження цих змін від Президента.
Що відбудеться з ПДВ?
Із законопроєкту планують прибрати податок для юридичних осіб за ставкою 1% від доходу. На заміну введуть підвищення ПДВ.- Це вже обговорювалося на засіданні Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики 9 серпня.
- Розглядається підвищення ПДВ на 3-4 відсоткових пунктів, але нова ставка ще не затверджена.
«Міністерство влаштує запровадження підвищеного ПДВ, якщо це забезпечить додаткове надходження 125 млрд грн до кінця року», — каже співрозмовник в уряді.
Раніше Мінфін виступав проти підвищення ПДВ.
Військовий збір і ФОПи
Для фізичних осіб ставка збільшиться з 1,5% до 5% податку. Третя група ФОПів сплачуватиме 1%, решта груп — 5% з двох мінімальних зарплат на місяць. За поточного рівня мінімальної зарплати доведеться платити 800 грн на місяць.
Мобільні оператори, солодкі напої та посилки
Норма про військовий збір у 5% на вартість послуг мобільних операторів найімовірніше залишиться.
«Державі дуже потрібні гроші», — пояснив менеджер однієї з телеком-компанії.
Так само, ймовірно, залишаться податки на солодку воду та зменшення вартості посилки, що буде оподатковуватися.
Платежі АЗС
Авансового платежу для АЗС у розмірі 4 тис. грн за кубометр потужності зберігання пального не буде, як повідомляють співрозмовники Forbes.- Натомість АЗС сплачуватимуть фіксований платіж за кожен об’єкт. У розробці варіант з платежем від 60 тис. грн з однієї АЗС на місяць.
Ставки, які обговорюються
Досі тривають перемовини щодо військового збору від продажу/купівлі нерухомості, дорогоцінних металів, нових автомобілів, ювелірних виробів із золота, платини та дорогоцінного каміння.
«Ймовірно, частина з них не увійде до фінального законопроєкту, бо логіка цих податків не до кінця зрозуміла», — каже депутат з фінансово-економічного блоку Ради у коментарі Forbes.
Консультації бізнесу та уряду тривають. А розгляд проєкту у Верховній Раді відтерміновують.
На пленарний тиждень, який буде у серпні документ на голосування не виносять. Засідань профільного Комітету ВР не заплановано.
«Будуть тягнути на початок вересня перше читання. І потім будемо терміново (‼️) тягнути у друге. В результаті на збір суми залишиться не 4 місяці, а 3. І податки доведеться підіймати більше і радикальніше», — коментує Перший заступник Голови профільного комітету, народний депутат Ярослав Железняк