Український стартап в галузі автономного керування роєм безпілотників Swarmer залучив 2 млн грн та отримав підтримку від Brave1. Про це AIN.UA повідомили в компанії.

Це прискорить масштабування STYX.AI для одночасної роботи з сотнями дронів, прокладаючи шлях до багаторівневих операцій із БПЛА на різних платформах, кажуть у Swarmer.

STYX.AI — це багаторівнева система управління роєм безпілотників. Вона дозволяє одному оператору керувати поведінкою рою дронів від різних виробників з урахуванням специфіки місії. Цю здатність вдосконалювали у понад 8 000 місіях.

Система прогнозує і координує поведінку рою в змодельованому середовищі та забезпечує автономне виконання місій у різних середовищах, зокрема й в умовах РЕБ, кажуть розробники.

«Вони не лише забезпечують нас найсучаснішими полігонами для випробувань нашої системи, але й пов’язують нас з провідними галузевими експертами, інвесторами, можливостями створення спільних проєктів і постачальниками як в Україні, так і за її межами», — розповів про підтримку Brave1 СЕО Swarmer Сергій Купрієнко.

За словами гендиректора, підтримка кластера дає можливість брати участь у заходах сфери військових технологій, включаючи цьогорічні конференції у Варшаві та Кракові, Danish-Ukrainian Defence Seminar, захід Danish Ministry of Defence Acquisition and Logistics Organization (DALO), а також у майбутніх заходах, таких як International Defense Technology Investment Summit.

«Нетворк повʼязаний з Brave1, дозволяє Swarmer налагоджувати контакти з глобальними інвесторами, виробниками БПЛА та кінцевими користувачами, сприяючи подальшим інноваціям і стратегічним партнерствам», — підсумовують у компанії.


Swarmer у 2023 році заснували Сергій Купрієнко та Алекс Фінк. Торік у листопаді стартап залучив інвестиції від фонду та акселератора D3. Хоча деталі не розголошували, відомо, що стандартний чек D3 в межах акселератора складає $125 000.

Стартап прагне революціонізувати операції з безпілотниками за допомогою своїх рішень, таких як STYX.AI. Купрієнко розповідав в інтерв’ю для AIN.UA, як штучний інтелект покращує ситуацію на полі бою і що показали перші застосування.