Київський міжнародний інститут соціології опитав 1015 українців, щоб дізнатися їхнє ставлення до заборони Telegram. Вони опитали тих, кому виповнилось 18 років та хто живе на підконтрольній Україні території. Більшість з опитаних — за обмеження та контроль месенджера, йдеться у результаті.

Спершу дослідники спитали про те, наскільки серйозну загрозу становить поширення російської пропаганди у Telegram YouTube, Facebook безпеці України. 33 % вважають, що дуже серйозну. Більшість (38 %) також вважають, що серйозну, хоча й не однією з найбільших. 5 % вказали — жодної.


Коли тема зайшла про заборону Telegram в Україні, то більше половини (54 %) проголосували саме за обмеження та контроль соцмережі. Наприклад за блокування окремих каналів. За повну заборону проголосували 9 %. 26 % вважають, що не треба ні забороняти, ні контролювати.


Що логічно, більшість тих, хто не вважає російську пропаганду загрозою, й висловились проти заборони і регулювання соцмережі Павла Дурова. Хто говорив про серйозність або не сильну серйозність такої загрози — підтримує заборону та регулювання.


Цікаво, що підтримка заборони соцмережі в Україні збільшувалась, коли дослідники питали про можливу відмову Telegram блокувати певні канали (тих, хто від початку був за заборону, не питали).

Так, у разі відмови блокувати канали російських окупантів, які використовуються для зв’язку, 71 % підтримають заборону (не підтримають — 21 %). У разі відмови блокувати канали з поширення наркотиків 70 % підтримають заборону (не підтримають — 20 %).


«Українці обіймають доволі виважену і конструктивну позицію, що варто не доходити до заборон, але при цьому дійсно визнають важливість і потребу блокувати небезпечні телеграм-канали. Причому у разі відвертої позиції власників Телеграм відмовлятися в блокуванні небезпечних каналів українці зарахують себе до табору тих, хто підтримає заборону (а не табору «послідовних прихильники свободи слова»), — прокоментував опитування директор КМІС Антоном Грушецьким.


Популярний месенджер Telegram опинився у центрі уваги після того, як проти його засновника Павла Дурова були висунуті звинувачення. Це привернуло увагу до питання безпеки в онлайн-спілкуванні. 

Комітет Верховної Ради України розпочав роботу над новим законопроєктом, спрямованим на регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, таких як Telegram.