Після затримання засновника Telegram Павло Дурова у Франції, месенджер, який раніше відмовлявся співпрацювати з правоохоронними органами, почав надавати дані для розслідувань. Про це інформує французька Libération.
Компанія почала надавати поліції та жандармерії дані для розслідувань, зокрема пов’язаних із дитячою порнографією.
За даними видання, Telegram відповів на запити, надавши інформацію, яка може допомогти ідентифікувати підозрюваних у низці кримінальних справ.
Представники французької юстиції підтвердили, що Telegram справді став більш відкритим для співпраці.
Інші країни, такі як Бельгія, також відзначають позитивні зміни у взаємодії з месенджером.
Нагадаємо, засновника та СЕО месенджера Павла Дурова затримали 24 серпня у передмісті Парижа — його взяли під варту в рамках розслідування справи про кіберзлочинність.
Тоді на арешт відреагував президент Франції. Він сказав, що це рішення не є політичним і що затримання відбулося в рамках судового розслідування, яке триває.
У самій компанії заявляли, що Telegram дотримується законів ЄС, зокрема Закону «Про цифрові послуги».
Французький суд висунув Дурову звинувачення в тому, що платформа для обміну повідомленнями використовується для поширення матеріалів про сексуальне насильство над дітьми та торгівлю наркотиками, і що компанія відмовилася співпрацювати зі слідством.
Дуров відкинув ці звинувачення, зазначивши, що Telegram має офіційного представника в ЄС, який приймає та відповідає на запити ЄС. Він також сказав, що французькі слідчі мали багато можливостей зв'язатися з ним для отримання допомоги. Однак він не пояснив, чому французькі органи влади не отримали відповідей від Telegram.
Однак після цього месенджер тишком-нишком змінив модерацію приватних чатів.