Користувачі помітили на українському сервісі Boosteroid гру російського виробництва Warhammer 40,000: Space Marine 2. Після суспільного резонансу платформа хмарного геймінгу видалила гру, але тільки для українців.
Boosteroid робить сервіс хмарного геймінгу, який дозволяє перенести навантаження з обробки гри з девайсу користувача на віддалені сервери. Нещодавно користувач Х під ніком Cloud Gaming Hub помітив у каталозі гру Warhammer 40,000: Space Marine 2 та виклав про це допис. У коментарях інші користувачі висловлювали своє обурення.
AIN.UA вже пояснював, чому не варто грати в цю гру. Річ у тім, що її розробник — Saber Interactive. Формально це американська компанія, але вона була заснована росіянами та має офіс у рф, у якому може працювати до 900 людей. Враховуючи систему оподаткування в росії, на кінець 2023 року Saber Interactive мала б сплатити понад 232 млн рублів, тобто $2,44 млн податків. Більше про це читайте тут.
Видання Root-Nation звернулося до Boosteroid, і вони пояснили: їхня позиція — не додавати ігри російських компаній. Але прагнення надавати доступ до високоякісних ігор також залишається непохитним. На основі цього й ухвалювали рішення щодо ігор на кшталт War Thunder та Atomic Heart.
«У випадку зі Space Marine 2 керівництво Boosteroid ухвалювало рішення, яке включало запити та дискусії зі стратегічними партнерами. Ця гра належить до культової серії Warhammer 40000, і вже тому має велике значення для світової спільноти геймерів та важливих для нашої компанії стейкхолдерів. До розробки гри залучалися студії та команди з Великої Британії, Угорщини, Данії, Естонії та інших країн. За нашими даними, паблішер не здійснює виплат юридичним чи фізичним особам у рф».
Також у компанії сказали, що розуміють реакцію української спільноти на реліз гри в Boosteroid. Тому вони видаляють гру для українських користувачів, відповідаючи на численні запити від гравців з України.
Boosteroid працює з 2017 року. Стримінг працює через браузер і додатки для Windows, Linux, Android, Android TV і macOS, а з початком 2023 року — і на «маки», «хромбуки», Android-приставки і телевізори LG.
З початком повномасштабної війни компанії довелося евакуювати штат, два її офіси в Києві та Харкові були пошкоджені під час російських ракетних атак. Попри це, компанія за рік після цього виросла до 4 млн користувачів, вийшла на ринок США та уклала угоду із Microsoft.