Федерація роботодавців України та Спілка українських підприємців виступили зі спільною заявою проти ухвалення законопроєкту 11416-д про підвищення податків. 

Організації виступили проти:

  • ретроспективного запровадження нових податків на фінансові та банківські установи, оскільки «це підриває довіру бізнесу до влади та суперечить положенням Податкового кодексу України»;
  • обов'язкової щомісячної звітності з ПДФО для бронювання, поки не буде чітко визначено механізм бронювання.  

«Рішення органів влади мають бути послідовними, обґрунтованими та законними, пошук додаткових фінансових ресурсів має бути рівномірно розподілений між бізнесом і більш ефективною роботою державних органів», — йдеться у заяві. 

Раніше Олег Гороховський, співзасновник monobank заявляв, що у дискусії бізнесу та уряду про підвищення податків «бізнес програв». 

«І як вишенька на торті активним учасникам спротиву виписали податок 50% заднім числом. Єдине, що хочеться на це сказати — коли бізнес програє, не виграє ніхто», — додавав підприємець.

Народний депутат Ярослав Железняк вважає, що військовий збір можна не підвищувати до 5%, як це передбачає законопроєкт 11416-д.

«Наступного року 1% ПДВ принесе в бюджет 45,6 млрд грн. А 1% військового збору лише 30,7 млрд грн. Таким чином можна було б не підвищувати військовий збір до з 1,5% до 5% (чим заганяти заробітні плати в тінь), а просто замінити на +2% ПДВ. Або підняти вз лише на 1,5%, а решту замінити на +1% ПДВ», — написав Железняк.

Депутат називає це «логічним компромісом» між державою та бізнесом.

Читайте також: Верховна Рада підтримала збільшення податків у першому читанні