Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій вперше зареєстрував авторське право на твори зі згенерованими штучним інтелектом зображеннями. Про це вони пишуть на своєму сайті.
Йдеться про збірку зображень «Великодні листівки», у якій зокрема були згенеровані зображення. Упорядницею збірки стала Маргарита Бойко. Також сертифікат отримали дитяча книжка з ілюстраціями Анни Хорольської «Зачарована пригода Руфуcа», зображення до якої згенерував ШІ, та збірка Андрія Сітнікова «Вірші незакінченої війни».
Заступниця директора ІР офісу Любов Майданик пояснила, що законодавство України наділяє авторсько-правовою охороною тільки створені людиною зображення. Воно не поширюється на світлини, які робив ШІ. Але новий закон «Про авторське право і суміжні права» дає можливість визначити права sui generis на такі зображення.
«Нині генеративний штучний інтелект стає помічником при створенні ілюстрацій для різного роду творів. При цьому авторсько-правова охорона поширюється лише на ту частину, яка створена людиною», — сказала заступниця.
Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про доброчесність, який вводить санкції за використання штучного інтелекту для написання робіт і плагіат у науці. За це зокрема можуть відрахувати з навчального закладу або ж позбавити стипендії чи наукового ступеня.
Юрист ETERNA LAW Антон Ходош у своїй авторській колонці для AIN.UA пояснив, як отримати права на об’єкти, створені штучним інтелектом чи за його допомогою.
Фото з сайту про книгу «Зачарована пригода Руфуcа»,