Понад 30 засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) від українських виробників пройшли кодифікацію за стандартами НАТО. Про це заявив Олег Донець, керівник напряму РЕБ у Defense Tech кластері Brave1, повідомили AIN.UA.

За його словами, це дає можливість використовувати ці розробки не лише в Україні для Збройних cил, але й у майбутньому для міжнародних партнерів.

Всього на платформі Brave1 наразі представлені понад 180 розробок різних напрямів від 120 виробників.

Донець зазначив, що з кількох невеликих виробників вони перетворилися на зрілий ринок з експертним середовищем. Це дозволяє пропонувати великий вибір сучасних технологій.

Засоби РЕБ є одним із найбільш пріоритетних напрямів від запуску кластера, тому Brave1 також підтримує розробників фінансово.

За рік понад 330 проєктів отримали гранти на суму більш ніж $7,5 млн. Серед них — і 16 розробок у галузі радіоелектронної боротьби (РЕБ). Загальна сума грантів становила приблизно 16 млн грн.

За словами Донця, у секторі РЕБ спостерігається тенденція до локалізації виробництва та поглиблення експертизи. Нові рішення стають гнучкішими й комплекснішими, поєднуючи різні компоненти, включно з елементами виявлення, що робить їх ефективнішими d протидії ворогу.

«Brave1 є інтеграційним майданчиком для комунікації між виробниками та експлуатантами. Це сприяє швидкому розвитку ринку та появі нових технологій, що допомагають на полі бою», — підкреслив він.

Донець насамкінець зазначив, що одним із головних завдань кластера є кооперація між виробниками різних галузей для створення рішень, які підвищують безпеку військових і мінімізують їхню присутність у найбільш небезпечних зонах бойових дій.

Нагадаємо, наприкінці травня The Washington Post писав, що останні розробки росії з РЕБ роблять високотехнологічну зброю США менш ефективною в Україні.