Міністерство оборони України повідомило про перші результати впровадження цифрової системи DOT-Chain, яка розпочала свою роботу 11 вересня. За менш ніж місяць через платформу, спрямовану на диджиталізацію процесу постачання харчування для Збройних сил України, закупили понад 500 млн кг продуктів, зокрема замовили майже 73 млн яєць.
Як повідомили в Державному операторі тилу, до системи вже долучилося понад 2 000 користувачів, серед яких постачальники та представники військових частин, включаючи начальників продовольчих служб і керівників складів.
Кожен користувач має доступ до особистого кабінету, що забезпечує оперативність і прозорість у процесах постачання.
У системі також оформили понад 250 000 документів, зокрема заявки та видаткові накладні, що пришвидшило процес обробки інформації. Раніше вся ця документація велася в паперовому форматі.
Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков підкреслив, що цифровізація дозволила скоротити час на оформлення документів приблизно в чотири рази.
Контекст
З грудня минулого року закупівлями продуктів Міноборони України для українських військовослужбовців займатиметься державна агенція Державний оператор тилу. Мета — відсутність перебоїв у постачанні їжі та унеможливлення корупції.
Працівники агенції повністю візьмуть на себе весь функціонал: аналізуватимуть ринок, ціни, спілкуватимуться з постачальниками напряму, оцінюватимуть їх та аналізуватимуть роботу.
Скандал із закупівлями продуктів для військових спалахнув минулого року. Видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал, у якому стверджувалось, що за участі Міноборони закуповуються харчі для військовослужбовців у двічі-тричі дорожче, ніж у магазинах Києва
Зокрема, яйця замовили по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва була близько 7 грн за штуку, а картоплю — по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становила 8-9 грн.
Скандал набув широкого розголосу та призвів до відставки міністра оборони України Олексія Резнікова та розслідування НАБУ щодо можливих зловживань.
Нині розслідування НАБУ щодо закупівлі харчування тривають, а Міноборони вживає заходів, щоб покращити систему закупівель.
Міністерство оборони об’єднає дві свої закупівельні агенції в одне підприємство, йдеться про Агенцію оборонних закупівель та Державний оператор тилу.