З початку листопада в застосунку «Резерв+» мають з’явитися три типи відстрочок. Вони будуть надаватися студентам денної форми навчання, багатодітним батькам і людям з інвалідністю.

Про це у Льовові під час пресконференції IT Arena 2024 заявила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, повідомляє кореспондентка AIN.UA.

Замість традиційного подання заяви у ТЦК, українці зможуть самостійно оформити відстрочку дистанційно за кілька хвилин. 

«Ми хочемо, щоб людина, яка має підстави для відстрочки, не писала заяву від руки і ходила в ТЦК, а могла за декілька хвилин сигналізувати про своє право, і щоб ця відстрочка була валідна», — розповіла вона.

Крім того, Черногоренко нагадала, що для надання відстрочки необхідно отримувати дані з інших реєстрів. Наприклад, для відстрочки студенту потрібна інформація з Міністерства освіти і науки.

Щодо можливих відстрочок для чинних військових, Черногоренко підкреслила, що це стане пріоритетом, як тільки Верховна Рада ухвалить закон про умови демобілізації. Вона запевнила, що команда готова швидко реалізувати цей процес. 

Окрім того, з жовтня у «Резерв+» стане доступний сервіс рекрутингу. У застосунку з'являться вакансії у військових частинах, що дозволить користувачам обрати посади, які найбільше відповідають їхньому досвіду, вміннями і вподобаннями.

На початку пошуку вакансії користувачам необхідно заповнити невелику анкету. На основі цієї інформації та обраних навичок система запропонує найбільш відповідні варіанти. 

Застосунок міститиме детальний опис вакансій, включаючи інформацію про бригади, їх командування, досягнення та публікації у ЗМІ.

Щоб зберегти пропозицію для подальшого ознайомлення можна буде натиснути «плюс», або «мінус» для її відхилення. Будуть доступні як бойові, так і небойові позиції.

Застосунок «Резерв+» став доступний 18 травня, у день, коли набув чинності новий закон про мобілізацію. За цей час завдяки йому понад 3 млн українців змогли оновити свої дані та згенерувати військовий електронний документ.