28 вересня, у межах цьогорічної ІТ Arena, оголосили переможців Startup Competition 2024. Цього року було представлено два треки змагань: основна категорія та спеціальна, для розробок у галузі оборонних технологій і кіберзахисту. Загальний призовий фонд для основної та спеціальної категорії склав по $30 000. Також $25 000 призначені для impact-стартапів. Загальний інвестиційний фонд склав $5 млн.
Переможці основого треку:
- Отримали $15 000. Extra Vision — стартап, який розробляє MR-технологію, що дозволяє створювати 3D-модель КТ чи МРТ-знімків пацієнтів, доступні для окулярів віртуальної реальності.
- Отримали $10 000. Bliss Brain — застосунок для медитації, який за допомогою ШІ аналізує потрбеи та вподобання користувача для покращення досвіду.
- Отримали $5 000. Aspichi Luminify — стартап, який розробляє VR-платформа для інтерактивного стримінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі. Зокрема використовується медиками в психотерапії.
Переможці Defense-треку:
- Отримали $15 000. Oko Camera — стартап виробляє тепловізійні модулі для роботизованих систем. Зокрема він є учасником кластера оборонних технологій Techosystem Defense.
- Отримали $10 000. Vidar Systems — тартап, що спеціалізується на акустичних технологіях. Працює на стику систем військової оборони та безпеки.
- Отримали $5 000. NORDA Dynamics — стартап, що розробляє автономну система пілотування безпілотників, що працюватимуть у середовищі без зв’язку.
Ось, хто ще пройшов у фінал основного треку:
- Metatable.ai — cтартап, який допомагає розробникам прототипувати, створювати та впроваджувати бекенд-застосунки за допомогою генеративного ШІ.
- xTiles — застосунок для організації робочого простору. Він дозволяє створювати та впорядковувати нотатки, планувати зустрічі й управляти проєктами.
- Humancreed — платформа, для людей, які підтримують українських дітей-переселенців у пошуку їхнього власного призначення. Місія проєкту — допомогти суспільству виростити покоління вмотивованих, талановитих та амбіційних дітей.
Інші фіналісти спеціального Defense-треку:
- Deftak — оборонний стартап, який розробляє алгоритми для автономних польотів, зокрема розумні бомби, які можуть швидко й автоматично наводитися на ціль.
- UAVSoul — стартап, що розробляє безпілотні системи, пристосовані для важких погодних умов.
- Kraken — розробка удосконалених морських дронів.
Також оголосили переможців категорії social impact:
- Отримали $15 000. LifesaverSIM — ігровий симулятор для розвитку навичок порятунку життя.
- Отримали $10 000. SYLA — стартап, який розробляє протез ноги на основі ШІ та нейронних мереж.
IT Arena — це одна з наймасштабніших техконференцій Східної Європи, що проводиться у Львові з 2014 року. Щороку її відвідують понад 5000 людей із більш ніж 40 країн світу. За останні 10 років IT Arena провела 10 випусків, залучивши 25 000 відвідувачів і 800 доповідачів із 53 країн.