Microsoft готується нарешті випустити свою довгоочікувану ШІ-функцію Recall для Windows 11. У своєму блозі компанія повідомила, що тепер вона буде безпечнішою та надійнішою.
Компанія представила цю функцію у травні, і планувала запустити її разом зі своїми Copilot+ PC у червні. Однак після критики з боку дослідників безпеки відклала її запуск.
Функція використовує локальні ШІ-моделі, вбудовані в Windows 11, щоб робити скриншоти майже всього, що ви бачите або робите на своєму комп'ютері, а потім допомагає знаходити необхідну інформацію та повертатися до попередніх дій. Часова шкала також дозволяє прокручувати всі ці знімки, щоб оглянути свою роботу в певний день.
Однак знімки екрана зберігалися в легкодоступному форматі, що дозволяло зловмисникам отримати доступ до цих скриншотів і викрасти дані користувачів.
Тепер Microsoft стверджує, що готова до запуску і що дані користувачів будуть максимально захищеними. Однак Microsoft ще не оголосила офіційну дату запуску.
Що зміниться
Однією з головних змін стало те, що тепер Recall активується за бажанням користувача. Раніше вона була увімкнена за замовчуванням.
Microsoft також стверджує, що знімки екрана, або Snapshots, як їх називає компанія, зашифровані, й отримати до них доступ можна лише через систему Windows Hello, яка вимагає аутентифікації за відбитком пальця або через розпізнавання обличчя.
Якщо пристрій користувача заражений шкідливим ПЗ, Microsoft використовує технології обмеження швидкості та захист від спаму для запобігання доступу до інформації. Ці технології фіксують спроби несанкціонованого доступу і вимагають повторної аутентифікації.
Крім того, Recall використовує програмне забезпечення Purview для захисту корпоративних систем і запобігає збереженню знімків паролів, ідентифікаційних номерів чи кредитних карт.
До того ж Microsoft стверджує, що користувачі зможуть вибрати, які типи скриншотів може робити Recall. Функцію Recall можна буде повністю вимкнути або видалити взагалі.
Компанія залучила сторонню компанію для проведення тестування на проникнення і перевірки системи шифрування. А внутрішні команди Microsoft також провели ретельні тести на безпеку.