Комітет з монетарної політики НБУ не бачать підстав для зниження облікової ставки до кінця 2024 року, повідомляють у регулятора. 10 з 11 членів комітету очікують збереження ставки на рівні 13%.

Облікова ставка на рівні 13% буде достатньою, щоб захистити гривневі заощадження від інфляційного знецінення, йдеться у повідомленні. Це також посилюватиме стійкість валютного ринку та спричтиме сповільненню інфляції наступного року до 5%.

«Так, є певні позитивні сигнали на кшталт зменшення невизначеності щодо міжнародної допомоги, послаблення зовнішнього цінового тиску через сповільнення інфляції в країнах – торговельних партнерах, а також зниження світових цін на енергоносії. Крім того, дещо кращою, ніж очікувалося, виявилася ситуація з дефіцитом електроенергії, що обмежує швидкість перенесення додаткових витрат бізнесу на споживчі ціни. Однак зберігаються й суттєві проінфляційні ризики», — повідомляють у НБУ.

Таким ризиком головно називають дефіцит робочої сили, він перетворюється на джерело системного цінового тиску.

Натомість один член Комітету вважає, що НБУ доведеться підвищити облікову ставку до 14% до кінця року, щоб обмежити ціновий тиск та зберегти керованість інфляційних очікувань. 

Комітет з монетарної політики (КМП) є консультативним внутрішнім органом Національного банку України. До його складу входить Голова НБУ Андій Пишний, його заступники, а також фінансової стабільності, директори чотирьох департаментів — фінансової стабільності, монетарної політики, відкритих ринків, а також статистики та звітності.

Читайте також: Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 13%