У Києві вдруге відбувся фестиваль «Книжкова країна». Цього разу подія зібрала понад 73 тисячі гостей (у порівнянні з 68 тис. у травні 2024 року), розповідають у команді організаторів.
Середній вік відвідувачів склав 31 рік. Водночас майже кожен четвертий гість фестивалю — школяр чи студент.
Найпопулярнішими книгами на фестивалі стали:
- Vivat — «Тресс зі Смарагдового моря» (Брендон Сандерсон), «Дрібним шрифтом» (Лорен Ашер);
- «Лабораторія» — «За перекопом є земля» (Анастасія Левкова), «Там, де заходить сонце» (Олена Пшенична), «Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці» (Марічка Паплаускайте);
- «Ранок» — «Алекс Нептун. Викрадач дракона» (Девід Овен), «Кіт-детектив Альф» (Юліта Ран), «Пес Патрон і великий Т» (Юліта Ран, Катя Підлісна);
- Nasha Idea — «Добраніч, Пунпуне» (Ініо Асано), «Літо, коли помер Хікару» (Мокумокурен), «Життя однієї киці» (Конамі Каната);
- «Жорж» — «Нефритове місто» (Фонда Лі);
«Ще одну сторінку» — «Діва, матір і третя» (Юлія Нагорнюк); - РМ — «Шість багряних журавлів» (Елізабет Лім);
- ARTBOOKS — «Сім чоловіків Евелін Г’юґо» (Тейлор Дженкінс Рід), «Пачінко» (Мін Джін Лі), «Освічена» (Тара Вестовер);
- Readberry — «Діти вогненного часу» (Катерина Пекур);
- «Книголав» — «Сусідська угода» (Ешлі Елісон);
- «КМ-Букс» — «Маленьке життя» (Ганья Янаґігара);
- «Видавництво» — «Анна, яку я кохала» (Павла Вільна);
- КСД — «Зіпсований» (Пенелопа Дуглас);
- «Так» — «Попіл лине до неба» (Нін Ґорман, Матьє Ґібе).
Фото: «Книжкова країна» для AIN
Усього за попередніми оцінками, на фестивалі продали 86,5 тисячі книжок. Дві третини відвідувачів придбали принаймні одну книгу на фестивалі, витративши в середньому близько 800 грн.
«Цього року ми додали до “Книжкової країни”, з одного боку, ще більше інтерактивів — рекорди, премії, зустрічі — а з іншого, поглибили профільні, жанрові напрямки. І цей підхід спрацював: рівень відвідуваності, а також відгуки учасників — видавництв, авторів, спікерів — показують нам, що у такого формату є велике майбутнє», — зазначає керівниця «Книжкової країни» Людмила Фіть.
Усього протягом 4 днів «Книжкової країни» відбулося понад 350 подій. Найпопулярнішими стали презентація книги Ростислава Семківа «Як читати українських класиків», автограф-сесія письменника Василя Шкляра (тривала понад 3 години), а також музично-поетичний вечір «Метаромантика».
На фестивалі також зібрали 335 тисяч грн на обладнання для фронтових медиків, 344 книги у межах ініціативи «Книга на фронт».
Читайте також: Кураж, сир, вино, безбарʼєрність — де в жовтні можна зустрітися з українським бізнесом