Високогірний курорт SKOGUR, розташований у селі Яблуниця, на Івано-Франківщині. Будівництво першого котеджу почалось ще у 2019 році, а метою було - створити місце, яке покаже людям, що життя без турбот в горах можливе.
Розповідаємо, як створювався і як зараз розвивається проєкт, що за п'ять років виріс в оздоровчий комплекс та вигідну інвестицію в курортну нерухомість.
Фото тут і далі надані SKOGUR
Спочатку територія курорту налічувала лише п’ять будинків серед гір та лісів. Засновники проєкту Андрій Мартищук і Нестор Мельник ставили за мету не лише будівництво житла, а створення комфортного простору для відпочинку. Перші ескізи проєкту були натхнені дитячими малюнками, які відображали уявлення про ідеальний простір.
«У 2019 році, коли ми проєктували котеджне містечко, стиль барнхаус не був представлений ніде в Україні. Це було нове віяння архітектури, і ми розуміли, що воно матиме життя. На одній із робочих нарад наш архітектор Юрій Бондаренко сказав цікаву фразу: давайте задумаємося, ідеальна форма для будинку - вона яка? І додав: а як малюють будинок діти? Як виявилося, діти зображують будинок саме так, як виглядає типовий дім у стилі барнхаус. Він підійшов нам і з точки зору конструктиву, оскільки це – каркасні легкі будинки, а на місцевості з такою непростою геологією важливо не навантажувати фундамент», - розповідає співзасновник SKOGUR Андрій Мартищук.
Зараз територія охоплює майже 15 гектарів з численними котеджами та інфраструктурою: рецепцією, рестораном із панорамним басейном, піцерією, банно-оздоровчим комплексом.
Курорт SKOGUR продовжує своє розширення з поступовим переходом до статусу оздоровчого курорту. Наразі триває будівництво апарт-готелю, а поруч з ним планується відкриття санаторно-оздоровчого комплексу, який включатиме 14 процедурних кабінетів, де пропонуватимуть широкий спектр медичних послуг, за винятком хірургії. Також на території будують декілька окремих басейнів, заклад здорового харчування, спортзал та спортивні майданчики.
Незабаром буде відкрито новий комплекс Rosa-2, схожий на вже наявний. Традиції банної культури тут поєднуються з сучасними технологіями.
«Ще на початкових етапах, коли задумувався Skogur, ми заклали в концепцію відпочинок та оздоровлення. Ми знаємо, що в Карпатах ще в ХІХ столітті було близько півсотні пансіонатів, куди приїжджала польська шляхта, австро-угорська знать на оздоровлення, бо ж тут чисте повітря, хвойні ліси, висота від 800 до 1000 метрів над рівнем моря. І тут можна оздоровитися лише за рахунок природних багатств. Тож ми активно рухаємося у цьому напрямку», - коментує співзасновник Skogur Андрій Мартищук.
У SKOGUR дотримуються принципу будівництва не вище трьох поверхів, зокрема, цей підхід використовується і під час зведення апарт-готелю. Засновники курорту інтегрували містечко в природне середовище з максимальною обережністю, щоб зберегти природний ландшафт. Будинки побудовані так, щоб гармонійно вписуватися у навколишню природу: жоден із них не перевищує висоти смерек, а деякі ніби проростають зі схилів. Тут можна відпочити від міської метушні, при цьому користуючись усіма зручностями сучасної цивілізації – на території забезпечений безперебійний доступ до інтернету та електроенергії.
«Ми значну увагу приділяємо деталям, - відзначає співзасновник курорту Нестор Мельник. - Це можна простежити в наповненні і оздобленні будинків чи навіть відчути на запах. Щоб розробити ексклюзивний парфум для SKOGUR, парфумер два тижні прожив на території курортного містечка, збираючи деревину, ялицю, хвою, квіти, фрукти - все, що дарує цій місцевості унікальний аромат».
Незважаючи на виклики сьогодення, співзасновники проєкту зазначають, що мають чітке бачення подальших планів і впевнено їх реалізують. Станом на сьогодні, близько 90% котеджів на території вже мають власників.
Численні постійні гості обирають SKOGUR як місце сили, а не просто для відпочинку чи оздоровлення.