Компанія OpenAI представила свою пошукову систему ChatGPT search, яка працює безпосередньо в чат-боті. Це рішення дозволить користувачам отримувати інформацію прямо під час діалогу з ШІ, не покидаючи межі платформи.
Пошуковик зʼявився в полі для запитів. ChatGPT сам вирішить активувати режим або ж можна вибрати вручну, натиснувши значок Search. Відповіді міститимуть посилання на першоджерела.
Приклад відповіді з посиланням на джерела. Зображення: OpenAI
Натиснувши кнопку Sources під відповіддю, відкриватиметься бічна панель зі списком посилань.
Приклад запиту з боковою панеллю джерел. Зображення: OpenAI
ChatGPT Search буде використовувати сторонні пошукові системи та контент від партнерів. Модель базується на технології GPT-4o.
OpenAI стверджує, що користувачі можуть «шукати більш природним та інтуїтивним способом» і ставити додаткові питання «так само, як під час розмови».
Нова функція пошуку доступна на всіх платформах ChatGPT: iOS, Android і настільних програмах для macOS і Windows.
Однак вона поки доступна лише для користувачів ChatGPT Plus і Team. Для корпоративних та освітніх клієнтів вона стане доступною протягом наступних тижнів, а для безкоштовних користувачів — наступних місяців.
Цей крок ставить OpenAI в пряму конкуренцію з гігантами Google та Microsoft, а також з новими гравцями на ринку, такими як Perplexity, яку підтримують Джефф Безос та Nvidia.
Компанія ще влітку розпочала бета-тестування пошукової системи як прототип під назвою SearchGPT.
Варто зазначити, що OpenAI активно співпрацює з медійною індустрією, включаючи The Associated Press, Reuters, Axel Springer, Condé Nast, Hearst, Dotdash Meredith, Financial Times, News Corp., Le Monde, The Atlantic, Time і Vox Media.