Кабінет Міністрів ухвалив зміни до постанови про використання радіочастот, тож тепер в Україні починають впроваджувати 5G. Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров.
За словами міністра, у трьох містах протестують сумісність 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме два роки та пройде у два етапи. Під час випробувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж.
«5G здатен передавати дані в десять разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях», — пояснює Федоров.
Пілотний запуск — це один із кроків повноцінного запуску 5G в Україні, який планують завершити до 2030 року.
За словами Федорова, постанова також забезпечить більшу гнучкість для операторів — частоти 2100 МГц можна буде використовувати не тільки для 3G, а й для технологій 2G або 4G. А припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить їх для мобільного зв’язку.
Чому це важливо
Нині 5G — це найсучасніший стандарт бездротового зв’язку, запущений у 2019 році. Це п’яте покоління мобільного зв’язку, що діє на основі стандартів телекомунікацій (5G/IMT-2020). Воно має забезпечувати значно вищу швидкість передачі даних, меншу затримку та більшу пропускну здатність порівняно з технологіями 4G.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв’ю Forbes сказав, що пілотний проєкт 5G-зв’язку в Україні може бути запущений уже в 2024 році.
У травні Vodafone протестувала технологію 5G, організувавши телеміст між Києвом, Івано-Франківськом і столицею Фінляндії Гельсінкі, де мережа працює з 2019 року.
А наприкінці лютого національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузях електронних комунікацій, дозволила «Київстар» випробовувати 5G.
Про впровадження в Україні 5G-частот розповідав і СЕО «Датагруп-Воля» Михайло Шелемба. За його словами, це станеться після обʼєднання «Датагруп-Воля» та lifecell.
Тим часом у Японії випробовують технологію 6G зі швидкістю 100 Гбіт/с