Космічний апарат NASA «Юнона» надіслав нові знімки Юпітера, зроблені під час 66-го зближення з планетою, яке відбулося 23 жовтня 2024 року, пише Forbes. Наразі він єдиний апарат, що здійснив близькі прольоти над полюсами Юпітера.

Це останній рік місії вартістю $1 млрд, що триває вже понад вісім років. Зонд «Юнона» перебуває на орбіті Юпітера з липня 2016 року і відтоді він надіслав тисячі зображень планети та кількох її супутників у високій роздільній здатності.

Під час цього останнього прольоту космічний апарат пролетів близько до Амальтеї, п’ятого за величиною супутника Юпітера, який схожий на картоплину і має невеликий розмір. Радіус супутника становить 84 км, він значно менший за Місяць — супутник Землі.

Двомегапіксельна камера JunoCam продовжує фіксувати складні атмосферні явища на Юпітері. Також апарат обладнаний магнітометром, системою гравітаційних вимірювань і мікрохвильовим радіометром. Ці інструменти дозволяють детально досліджувати атмосферу та магнітне поле планети.

Примітно, що в місії Juno немає спеціальної команди вчених з обробки зображень. Натомість цим займаються дослідники-аматори, а потім завантажують їх на спеціальний сайт місії.

Наступне зближення «Юнони» з Юпітером заплановане на 25 листопада 2024 року. Завершення місії заплановане на 15 вересня 2025 року, коли апарат виконає «смертельне занурення» в атмосферу Юпітера під час 76-го зближення. Це гарантує, що зонд не зіткнеться з одним із супутників Юпітера, на яких потенційно може існувати життя.