Більшість українців готові освоїти нову спеціальність, аби залишатися конкурентоспроможним на ринку праці.
Про це йдеться у дослідженні від Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму.
«Українці демонструють високий рівень адаптивності й готовність змінюватися, що є вагомим ресурсом для країни. Але чи не кожен показник, який ми аналізувати у цьому дослідженні, підкреслює потребу в соціальній підтримці та інклюзивності робочого середовища для різних груп населення», — коментує Євгенія Близнюк, директорка Gradus Research.
73% опитаних зазначили, що хоча б раз змінювали рід діяльності. Більшість респондентів, які хочуть змінити роботу у найближчий рік, віддають перевагу працевлаштуванню в Україні — таких 82%.
Водночас 9% розглядають можливість працювати за кордоном, що підкреслює важливість створення перспективних робочих місць всередині країни.
Серед визначальних факторів, що впливають на вибір місця роботи:
- рівень заробітної плати (67%);
- соціальний пакет (40%);
- офіційне працевлаштування (40%);
- комфортні умови праці (39%).
Серед основних перешкоду під час переходу у нову сферу діяльності:
- висока вартість навчання (55%);
- складність набуття необхідних навичок (38%);
- недостатній рівень навичок (34%).
Окрім того, барʼєрами для жінок, що хочуть працювати у так званих «чоловічих» професіях, залишаються: стереотипи, нерівна оплата праці, фізичні особливості таких професій, відсутність відповідної інфраструктури тощо.
У дослідженні взяли участь 1000 респондентів. Вибірка відображає структуру населння міст з кількість понад 50 тисяч людей віком від 18 до 65 років.
Читайте також: Дефіцит кадрів залишається основним викликом малого та середнього бізнесу в Україні