Головне управління розвідки України опублікувало на порталі War&Sanсtions аналіз компонентної бази чергового російського безпілотника «ґербера». Попри заяви про «імпортозаміщення», цей дрон вкотре підтверджує залежність російської оборонної промисловості від західних технологій.
Ці дрони, що імітують іранські Shahed-136, масово застосовуються для перевантаження української протиповітряної оборони. Завдяки використанню простих матеріалів, таких як фанера та пінопласт, вартість виробництва «ґербери» значно нижча за іранські аналоги.
Утім будова цього дрона, який виробляється на заводі в Єлабузі, містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників.
- Зокрема, в конструкції виявлено чипи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди).
- Політний контролер також включає компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), а також XLSEMI (КНР).
- Розробка базується на конструкції китайської компанії Skywalker Technology Co., Ltd., яка виробляє фюзеляжі та постачає комплекти на російський ринок через третіх посередників.
- Двигун дрона, DLE60, також китайського виробництва, виготовлений компанією Mile Hao Xiang Technology Co., Ltd., що потрапила під санкції США у 2024 році.
- Для наведення на ціль «ґербера» оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.
Ці дрони можуть нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку. Вони також застосовуються для перевантаження української протиповітряної оборони та фіксації влучань інших ударних дронів.
Нагадаємо, США запровадили санкції проти китайських виробників і російської компанії, які виробляють дрони дальнього радіуса дії «Гарпія» для ведення війни в Україні.