Стартап Ілона Маска Neuralink отримав дозвіл на нове дослідження. Тепер компанія випробовуватиме свої імпланти для нового використання — керування роботизованою рукою силою думки.

«Ми раді повідомити про схвалення і запуск нового техніко-економічного обґрунтування для розширення контролю над BCI за допомогою імплантату N1 на дослідницьку допоміжну роботизовану руку», — повідомляє Neuralink в X.

Як пише Wired, BCI (brain-computer interface) — це система, яка дозволяє людині керувати зовнішніми пристроями за допомогою мозкових хвиль. Вона працює через зчитування та декодування сигналів руху, що надходять від нейронів.

BCI від Neuralink містить пристрій N1, розміром з монету, він хірургічно імплантується в мозок. Наразі компанія оцінює безпечність свого BCI, а також здатність керувати комп’ютером у людей з паралічем.

Повідомляється, що нове дослідження роботизованої руки, дозволить перехресне залучення учасників з поточного дослідження PRIME. Але на сайті Neuralink або clinicaltrials.gov, онлайн-репозиторії медичних досліджень за участю людей, поки що немає ніякої додаткової інформації про нове дослідження.

  • Нагадаємо, минулого тижня компанія Маска заявила, що отримала дозвіл на початок першого клінічного випробування в Канаді свого мозкового імплантату. Канадське дослідження повинно оцінити безпеку і початкову функціональність чипа, який дозволяє людям з квадриплегією (або паралічем всіх чотирьох кінцівок) керувати цифровим пристроєм думками.
  • У Сполучених Штатах Neuralink вже імплантувала пристрій двом пацієнтам. Компанія стверджує, що він добре працює у другого пацієнта, який використовує його для гри у відеоігри та навчання дизайну 3D-об’єктів.
  • У вересні стартап отримав від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США звання «проривного пристрою» за експериментальний імплантат для відновлення зору, який в деяких ЗМІ зустрів критику.