Європейська комісія пропонує в рамках 15-го пакету санкцій, запроваджених після початку повномасштабної війни росії в Україну, внести до списку понад 50 людей і майже 30 підприємств, зморозивши їхні активи. Про це пише Bloomberg, ознайомившись із документами.

Ці пропозиції з’явилися в той час, коли міністри закордонних справ країн G7 мають зустрітися в Італії, щоб «вжити заходів» проти Китаю та інших країн, які підтримують росію у війні проти України. Такі заходи вимагатимуть підтримки всіх 27 країн-членів.

Кого ЄС хоче додати до санкційного списку

Санкції спрямували в основному на російських військових виробників і невелику групу китайських фірм, які постачають їм обладнання. А також інші компанії, які допомагати рф у розробці ударних дронів і постачають ключові компоненти (такі як двигуни).

  • ЄС пропонує додати до санкційного списку громадянина Китаю, який контролює компанію, що порушила торговельні обмеження ЄС; фірму з Гонконгу, яка надавала російським військовим компаніям заборонені мікроелектронні компоненти; а також північнокорейських чиновників із оборонного відомства, причетних до рішення країни про розгортання військ для допомоги росії.
  • Bloomberg пише, що новий санкційний пакет ще можуть змінити. Але зараз він також містить заборону на доступ більш ніж 45 російських нафтових танкерів до європейських портів і послуг — оскільки блок і його союзники працюють над скороченням доходів Москви від продажу нафти та її здатність обходити цінову межу на російську нафту.
  • Інші запропоновані санкції торкнуться російських нафтотранспортних компаній, а також численних військовослужбовців і керівників компаній.
  • ЄС також хоче запровадити торговельні обмеження для близько трьох десятків організацій, які допомагають рф отримати заборонені технології для зброї, що знайшли в Україні. До списку потрапили фірми з росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, Об’єднаних Арабських Еміратів, а також Китаю і Гонконгу.
  • Окрім цього, європейська комісія пропонує механізм, який дозволить центральним депозитаріям ЄС розморозити частину грошей, якими вони володіють, через посилення судових процесів в рф.

Що відповіли у Китаї

Речниця МЗС Китаю Мао Нін заперечила ці звинувачення та заявила, що Китай виступає проти односторонніх санкцій, які не мають жодного підґрунтя в міжнародному праві.

«Ми ніколи не надавали ніякої зброї й суворо контролюємо товари подвійного призначення, в тому числі експорт безпілотників, — заявила вона на пресбрифінгу в Пекіні. — Ми вживатимемо необхідних заходів для захисту законних прав та інтересів китайських підприємств».


Нагадаємо, раніше США запровадили санкції проти китайських виробників і російської компанії, які виробляють дрони дальнього радіуса дії «Гарпія» для ведення війни в Україні. 

А уряд Великої Британії заявив про «найбільший пакет санкцій» щодо 30 кораблів так званого «тіньового флоту».