EN
  • Это мероприятие прошло.

Лекція Миколи Ковальчука «Таємниці книжкового дизайну»

Место проведения

Projector

Kyiv, улица Кожемяцкая, 10

Микола Ковальчук — дизайнер книжок, дослідник естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну. За десять років роботи у видавничій сфері підготував кілька сотень видань для десятків видавництв та незалежних проектів. Викладач, консультант, експерт із технології цифрових шрифтів та роботи з Adobe InDesign.

«Книжка — це як ложка, молоток, колесо чи ножиці. Один раз винайшли — і покращити вже неможливо».¹
Дивовижно: я стільки разів проводив лекції та воркшопи, присвячені шрифтам, але жодного разу не розповідав про «найпотужнішу річ нашого часу»² — річ, заради якої писемність, шрифти і технології пройшли тривалу еволюцію, річ, яка досі впливає на візуальну культуру та графічний дизайн, річ, яку називають книжкою.
Ставитися до книжки суто як до носія інформації — це як вважати, що смартфон — це фотоапарат. Тобто так, це один із аспектів, для багатьох людей найважливіший, — але це не все.
Що ще варто знати про книжки для початку? Як відрізнити красиву книжку від некрасивої, і чи варто взагалі намагатися? Чому книжки подобаються чи не подобаються? Від чого залежить вигляд книжки і скільки вона має коштувати? Що взагалі роблять книжкові дизайнери і чому не варто називати їх верстальниками?
Я спробую відповісти на ці питання — і, сподіваюся, на все, про що запитаєте ви. Також у програмі — перегляд красивих книжок (тобто купи моїх проектів і кількох симпатичних західних видань). Звичайно, якщо хочете, можете принести одну Найкращу Книжку, яку маєте у своїй колекції — покажемо усім або обговоримо приватно ;)

Обговоримо:

  • Диски, сувої, кодекси: трохи книжкової історії;
  • Йоганна Гутенберга та еволюцію шрифтового дизайну;
  • Текст in vivo, текст in vitro та емансипацію паперу;
  • Книжку як матеріальний об'єкт;
  • Книжку як витвір кількох мистецтв;
  • Досвід оригінального та перекладеного дизайну.

Буде корисно всім, хто розгортає книжки.

Умберто Еко, «Не сподівайтеся позбутися книжок».
Кіт Х’юстон, «Книга».

14 травня (вівторок), 19:30, Projector, ул. Кожум'яцька, 10

Вартість — 300 грн

Реєстрація

Лайк
0
Твит
0
Нравится
0
+1
0
Linkedin
0

Комментарии | 0

Поиск