Переваги й недоліки релокації у Чехію — розповідь українця з Amazon
Я народився в Кривому Розі, навчався в НТУУ КПІ на факультеті електроніки. Під час навчання тимчасово працював інженером з упровадження нових технологій на заводі Procter & Gamble у Покрові (Дніпропетровська обл.), а також був віце-президентом молодіжної організації AIESEC Україна у сфері вихідних стажувань. Після закінчення університету поїхав на стажування до Швеції в компанію Husqvarna, потім знайшов позицію менеджера з поставок матеріалів на заводи у Procter&Gamble і переїхав до Варшави.
Після двох років праці вирішив шукати перспективнішу роботу — зімпонував Amazon, бо компанія стрімко розвивається. Варіанти на позицію Transportation Program Manager, на яку подавався, були в Лондоні і Празі. Вибрав останню, оскільки з Польщі було зручніше переїхати до Чехії. Працюю тут із жовтня минулого року. Читати повністю…
Нова електронна школа: як українські ІТ-шники готують революцію в системі освіти
Високі технології поширюються в усі сфери нашого життя. Українські IT-фахівці не сидять без діла і запускають щупальці прогресу в одну з найболючіших тем – освіту. Йдеться про EVOlution. Як запевняють розробники, цей стартап може здійснити революцію. Крім уже застосованих практик – перенесення навчального процесу в онлайн, електронної системи оцінювання, автоматизації роботи шкіл – є і нові ідеї: психологічний профіль учня, стимуляція персонального підходу до кожного, впровадження медіа-контенту, інтерактивна система навчання. Platfor.ma поговорила з керівником стартапу Євгеном Боровиком про те, як група молодих IT-шників збирається змінити систему освіти, в чому принципова відмінність від аналогічних проектів і як заробити на цьому гроші. Читати повністю…
Як ми намагалися відкрити бар у Києві
The Village розповідає, як троє друзів, які тусили в барах і думали: «Було б круто відкрити свій», таки спробували це зробити. У червні вони знайшли і винайняли приміщення на вулиці Бульварно-Кудрявській і почали готувати бар «Іскра» до відкриття. 29 липня відбулася остання вечірка і бар закрився, так офіційно і не розпочавши роботу.
«Если не можешь быть хорошим примером – будь устрашающим предупреждением», – Катя, Саша та Семен діляться досвідом і розповідають, що може піти не так, якщо ви захотіли відкрити бар у Києві. Читати повністю…
Доообра ферма
Це схоже на магію. Дві руки ладно вимішують десятикілограмовий шмат підплавленого сиру. Він м’який та гарячий — піддається кожному натиску, наче добре тісто. Тоді руки швидко — так, що не встигаєш слідкувати, — обертають його колами у гарячій воді. І просто на очах сир сам по собі розтягується у тоненькі смужки й вмить стає схожим на спагеті. Спагеті завдовжки у 500 метрів!
Далі сирний клубок сполощуть у холодній воді й занурять у воду підсолену — аби набрався смаку. Десять хвилин — і смужки грузинського чечилю готові! Коли вони стечуть, вправні руки поріжуть, розпакують їх і відправлять на продаж.
Так народжується сир у сімейній сироварні «Доообра ферма».
Вона розташована у пасторальному куточку — в селі Івки, поряд із Богуславом, що на Київщині. За сім років існування тут навчилися готувати витримані сири із козячого та коров’ячого молока, створили десяток авторських сортів й облаштували умови для небідного життя трьох сотень кіз. А починалося все зі шматочка землі, батьківської мрії і синового бажання допомогти. Читати повністю…
Екологічний пилосос
Небагато сіл мають якусь особливу деталь, яка би виділяла їх з-поміж інших. Подільські селища Саврань, Осички та Вільшанка мають свою візитівку — віникарство. Вони називають це найбільш екологічним пилососом. Тут, а також ще в кількох осередках у різних регіонах країни, виготовляють віники на всю Україну. Посіяний навесні та зібраний наприкінці літа врожай проса, зі стебел якого місцеві мешканці й роблять віники, «годує» їх упродовж усього року.
Віники тут в’яжуть усі. Діти, молодь, дорослі та люди поважного віку залучені до їхнього виготовлення. Є таке українське прислів’я: «Віник задля сміття виник». Але використовують його не лише для прибирання, а й для обприскування квітів, освячення оселі тощо.
Ще півсторіччя тому віники, виготовлені на Поділлі, продавали в усьому Радянському Союзі. Сьогодні їх тут роблять переважно для українського ринку. Читати повністю…
Я арборист и спасаю киевские деревья
Я родился в частном доме за Киевом. У нас был небольшой сад, и я с детства за ним ухаживал, помогал родителям. Это было базовое садоводство. Без знаний, но с большим интересом в 11 я лет начал подлечивать деревья на нашем участке.
Потом окончил КИСИ по специальности промышленно-гражданское строительство. У меня есть еще две профессии: столяр-станочник и техник-строитель. Все эти знания помогают в арбористике. Без основ теоретической механики и сопротивления материалов практически невозможно лечить деревья. На базовом уровне я знаю биологию и дендрологию, что тоже важно. Читать полностью…
Чем грозит украинским музыкантам новый закон об авторском праве?
19 июля 2018 года Петр Порошенко подписал Закон Украины «Об эффективном управлении имущественными правами правообладателей в сфере авторского права и (или) смежных прав».
Закон устанавливает новые требования к организациям коллективного управления (ОКУ), которые занимаются сбором отчислений за использование интеллектуальной собственности. Он также меняет процесс взаимодействия ОКУ с правообладателеями (авторами) и сам механизм сбора авторского вознаграждения.
Отчаявшись разобраться в лабиринтах формулировок нового закона, мы попросили объяснить, чем он хорош или плох, тех, кто этим занимается профессионально. Читать полностью…
10 фанатських теорій про світ Гаррі Поттера
Сім’я Дурсль у книгах та фільмах Поттеріани зображена виключно злою та неприємною. Але серед безлічі теорій є така, що виправдовує їхню поведінку. Існує припущення, що родина потрапила під сильну дію горокраксу, яким, по суті, був Гаррі Поттер. Згадайте як медальйон Слізеріна впливав на Гаррі, Рона та Герміону, або як щоденник Тома Редла усього за рік підкорив свідомість Джинні Візлі. Гаррі був поруч із сім’єю Дурсль цілих десять років. Читати повністю…
«Время приключений»: как Cartoon Network хоронит один из лучших своих сериалов
Вам доводилось видеть, как любимые игры, фильмы или любые другие виды развлечений постепенно вырождаются, от серии к серии становясь чуточку хуже? «Герои меча и магии», «Восставший из Ада», «Звездные войны», «Плоский мир» — кажется, что все в этом мире подвержено регрессу.
Я люблю «Время приключений» и мне бы хотелось, чтобы любимый мультсериал попал в когорту немногих исключений. Но последние сезоны все больше углублялись в личные взаимоотношения героев, превращая волшебные приключения в «мультипликационную Санта-Барбару».
Официальная видеоигра могла бы открыть франшизе второе дыхание, как это произошло с South Park после выхода Stick of Truth. Но, к несчастью, этого не случилось. Читать полностью…
Женщины против Викторианской эпохи
В середине июля в Музее города Нью-Йорка открылась выставка «Мятежные женщины: вызов викторианству», посвященная американкам, которые занимались «неженскими» делами и боролись за свои права в Викторианскую эпоху. Bird in Flight рассказывает о трех героинях выставки — кандидатке в президенты, миллионерше и чернокожей женщине, которая создала судебный прецедент. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения и интересного отдыха! ?