Почитать на выходных: навигация для города, украинские комиксы и вопросы о пиратстве

3349

В нашей традиционной подборке: кто теперь руководит Alibaba, украинский в IT, почему Шнобелевская премия это важно, как люди защищаются от городских камер и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Як я створювала навігацію для міста

Кілька місяців тому я вирішила створити навігацію для міста Вишгород, що за 18 км від Києва. Ні, я не крута і завзята дизайнерка, просто треба було закінчити курс Visual Communication Professium у Projector пристойним курсовим проєктом.

Вишгород обрала не випадково. Сюди переїхала 4 роки тому і зрозуміла, що це моє місто: зелене, тихе і безпечне. Куратор Саша Трегуб всіляко підтримав задум проєкту. Правда, після порад знайти десяток волонтерів та залучити медіа подумала, що він жартує: «Е-е… волонтери? Я ж буду робити таблички на будинку». Читати повністю…

Профиль: Дэниел Чжан

10 сентября основатель главной китайской технологической компании Alibaba Джек Ма ушёл на пенсию, передав пост председателя совета директоров генеральному директору Дэниэлю Чжану. Церемонию прощания основатель фирмы провёл на сцене, исполняя поп-хиты перед тысячами сотрудников.

Но Чжан, в отличие от эксцентричного Ма, тихий и спокойный человек, которого плохо знают не только в Китае, но и в самой компании. Там, где его предшественник брал харизмой и визионерством, Чжан пробивается через прагматизм и наблюдательность, благодаря чему появилось одного из его главных детищ — «День одиночек». Теперь же он намерен «убить» существующий бизнес компании, которая одновременно важна для китайской экономики и мировой сферы технологий, чтобы построить на его месте новый. Читать полностью…

Навіщо розвивати українську мову в ІТ-секторі

Я народився у Вінниці в україномовній сім’ї, ходив до україномовної школи, дивився «Альфа» й «Трансформерів» у неперевершеному українському озвучуванні. І хоч такого шкільного предмета, як «російська мова» в мене не було, проблем з вивченням цієї мови я не мав. У Вінниці — типовий для центральної України мікс суржику, української й російської мов. Як і в інших містах, багато хто в публічному просторі намагався розмовляти російською, бо так «модно», а ще тому, щоб не дістати на горіхи від місцевої гопоти.

В університеті ситуація була схожа — 50/50. Дехто з викладачів намагався викладати російською, але цю ідею, передусім, не підтримала так звана «російськомовна» частина студентів. Можливо, тому, що насправді російськомовних там майже не було.

Тому я — класичний білінгв, що українською спілкувався в побуті та з україномовними друзями, а російською — в усіх інших місцях.

Попри те, що я на 100% технічна людина, завжди цікавився мовами й культурою інших народів. Подорожуючи світом, передусім, розпитую місцевих жителів, як вони живуть у багатомовному суспільстві, як ставляться до іноземців, чи складно експатові без знання локальної мови. Спойлер: ніде не люблять людей, які не хочуть учити мову тієї країни, де живеш. А ознайомившись із данським законом про національний прапор, усвідомив, що нашим націоналістам до данців ще дуже й дуже далеко. Читати повністю…

Український комікс від задуму до друку: досвід молодої студії Spring Comics

Comic Con Ukraine, який цьогоріч пройде вдруге, очікує до 30 тисяч прихильників комікс-культури. Минулого року захід зібрав близько 24 тисяч відвідувачів. Зростає і кількість коміксів, які виходять в Україні. Найпотужніше у сфері видавництво «Рідна мова» анонсувало 36 коміксів на 2019-ий рік – локалізацій DC. Минулоріч вдалося випустити утричі менше.

Водночас число оригінальних українських коміксів збільшується не так стрімко. Це затратний процес, а професійних художників, готових працювати у жанрі, спеціалісти рахують на пальцях двох рук. Один з них – Олександр Корешков – автор популярної серії «Серед овець». Він та продюсер Максим Курінний вирішили заснувати студію Spring Comics. Читати повністю…

Музичне піратство: хто і навіщо зливає музику в мережу до офіційного випуску?

Піратство — це кошмар як для музичної індустрії, так і для артистів. Однак для слухача злитий альбом кумирів за кілька днів до релізу — це справжнє свято. Хто, як і навіщо займається піратством? І як з цим боротися?

Як це трапляється? Через людей, які оточують музикантів. Кожен запис проходить кілька етапів перед тим, як потрапити до слухача — студія, створення дисків, доставка дисків на склади музичних магазинів і так далі. На кожному етапі є ризик того, що епохальний альбом перепишуть з ліцензійної копії (для цього є купа програм-емуляторів) і він з’явиться на файлообмінниках, а музикант разом з усією шоу-бізнесовою машиною за плечима втратить кілька відсотків від планованого прибутку. Читати повністю…

Почему Шнобелевская премия — это важно

Среди проектов-победителей 2019 года — работа о том, обеспечивает ли пицца защиту от смерти (премия в области медицины), исследование того, какие части тела приятнее чесать (премия мира), машина для смены подгузников (инженерная премия), а также эксперимент по исследованию асимметрии температуры правого и левого мужских яичек (репродуктивное здоровье). Приз — устаревшая в настоящее время купюра номиналом 10 триллионов долларов Зимбабве. Читать полностью…

Княгининок. Громада креативних експериментів

Княгининівська об’єднана територіальна громада (ОТГ), що на Волині, була утворена в серпні 2016 року, коли по Україні працювали вже понад 200 таких громад. Місцеві мешканці не одразу повірили в перспективу змін, однак сьогодні ця громада є прикладом успішного об’єднання та втілення ідей. У селі Княгининок будується завод із заморожування ягід, що експортуватиме продукцію на різні континенти. Місцевий шкільний стадіон перетворили на обладнаний спортивний комплекс, де займаються всі охочі. Громада встановлює по селах баки для сортування сміття та опікується екологічною безпекою своїх населених пунктів. Місцеві ентузіасти втілюють тут креативні проєкти, серед яких — художньо оформлені зупинки та вулична бібліотека з книжками у холодильниках. Читати повністю…

Маски, макияж и капюшоны: как люди пытаются защититься от технологий распознавания лиц

С 2017 года на улицах Москвы действует система распознавания лиц — за это время с её помощью полиция задержала более 90 человек. В начале сентября власти города заказали камеры, которые будут работать на массовых мероприятиях. В России нельзя использовать «маски и средства маскировки» на митингах, а на акциях в Гонконге от камер защищаются с помощью зонтов, балаклав и шарфов. Однако такие способы вряд ли могут помочь протестующим.

TJ посмотрел, какие способы защиты от систем распознавания лиц разработали учёные, дизайнеры и художники за последние годы. Создатели проверяли свои изобретения через публично доступные алгоритмы, включая систему Фейсбука, которая распознаёт лица с 97% точностью. Но поскольку информация о системах, которые используют государства, засекречена, даже приведённые методы не гарантируют полной анонимности. Читать полностью…

Не кажи «триста»: як навчитися жартувати дійсно смішно

Скільки разів перед сном ви знову і знову програвали в пам’яті момент, коли могли влучно віджартуватися? Або вам на думку спадала дотепна відповідь, але надто пізно? Настав час стати зіркою стендапу не тільки у власній голові. Почуття гумору не генетичне, і його можна натренувати. Розповідаємо про прості правила та заборонені прийоми. Читати повністю…

Микроскопическая угроза: как живет непризнанное государство Силенд

В сочельник 1966 года Пэдди Рой Бейтс, отставной майор Британской армии, на маленькой лодке с навесным мотором отошел на семь миль от побережья Англии. Накануне он тайком выскользнул из дома посреди ночи: Рой собирался сделать своей жене Джоан идеальный подарок.

С помощью якоря и веревки он забрался на заброшенную зенитную платформу в Северном море и провозгласил ее захваченной. Позже он дал ей имя Силенд (Sealand) и презентовал Джоан.

Подарок был, скажем прямо, не дворцом. Построенная в начале 1940-х как одно из пяти укреплений, защищавших Темзу, заброшенная платформа Рафс-Тауэр представляла собой широкую палубу размером с два теннисных корта, установленную на две полые бетонные башни в 20 метрах над океаном. Но Рой взирал на свой брутальный форпост с такой серьезностью, будто был по меньшей мере Васко да Гамой. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск