В нашей традиционной подборке: история релокета в Канаду и обратно, каких дизайнеров не хватает Украине, рассказ о «взломе» бессонницы и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
З ІТ-ринку — у фінансовий. Український програміст — про життя й роботу в Канаді та причини повернутися додому
Півтора року тому я звільнився з офісу Microsoft у Ванкувері і півроку тому повернувся до України. Потрапивши до компанії після стажування, я не розраховував, що емігрую назавжди, а знав, що рано чи пізно повернуся додому. Проте це сталося набагато швидше, ніж я планував. Паралельно з роботою я почав вивчати особливості фондового ринку й вчився заробляти на акціях. Коли побачив більшу фінансову перспективу цього заняття та можливості особистісного розвитку в Україні, вирішив завершити кар’єру в IT. Читати повністю…
Яких дизайнерів бракує на українському ринку
З графічними дизайнерами останнім часом у нас менше проблем — вони приходять уже хорошими професіоналами. Складніше з продуктовими — тут маємо незакриті потреби. Так склалося через те, що люди по-різному розуміють суть продакт-дизайну.
Дизайнери вміють непогано проєктувати інтерфейси, мають візуальні скіли, але труднощі починаються, коли треба окреслити проблему, перетворити її у задачу й обґрунтувати своє рішення. Наприклад, запитую: «Ти вирішуєш таке завдання, а як воно взагалі виникає? Для чого ми це робимо?». Відповідь не завжди знаходиться. Читати повністю…
TED + Київ: як виглядає зсередини головна українська подія світового руху
Ідея TEDx була започаткована глобальним TED й зокрема його куратором Крісом Андерсоном у 2009 році. З часом прийшло розуміння, що конференція збирає вершки суспільства планетарного рівня і відкриває прогресивні ідеї, актуальні для всієї планети. Але крім того є купа носіїв цінного досвіду, який максимально актуальний суто для локальних спільнот.
Тож з 2009 року TED відкрив можливість організовувати події їхнього формату за ліцензією на будь-якому рівні – міста, університета, вулиці, площі, бібліотеки, навіть всередині організації або компанії. Анонс цієї новини побачив наш українець, Всеволод Дьомкін, отримав першу ліцензію і прямо в 2009 році вперше в Україні провів TEDxKyiv. Читати повністю…
Експертиза: мобільний додаток «Київводоканал»
Почнемо з новин – це найперший таб, на якому чомусь зображена іконка із зображенням документа. Ідея показувати новини звучить добре – так можна слідкувати за відключенням води або за аварійними ситуаціями. До того ж, з ними додаток оживає – новини постійно оновлюються.
Дивні моменти – навіщо показувати, який сьогодні день (це ж додаток Київводоканалу, а не календар), кнопка «Оновити» (звичне оновлення в iOS – потягнути вниз), гіперрозміри заголовків і тексту, фотостокові зображення в картці «Новини». Читати повністю…
Знову в небо. Як військовий аеродром біля Кропивницького отримав шанс на друге життя
Літо 2015-го. Від навколишньої спеки люди ховаються по офісах — час обіду ще не настав. Біжу від театру по Дворцовій, центральній пішохідній вулиці Кропивницького, що зберігає відбитки часу — архітектуру ХІХ століття.
Сонячно, на небі ні хмарки — ніщо не віщує грози. Раптом гуркіт, ніби лист металу ось-ось зірветься з даху. Грім? Завмираю. Гуркіт не зникає. Аж тут пролітає літак. За ним — іще один. Низько-низько, здалось тоді переляканій мені.
Інстинктивно присідаю. Майже влипла в землю.
За кількасот метрів звідси — військова частина спецназу, яка боронить Донецький аеропорт і не лише його. Читати повністю…
Широке. Нова авіація для України
Посеред запорізьких степів, біля села Широке, є два ангари, де виготовляють легкомоторні літаки сільськогосподарського призначення. А для того, щоб було кому на них літати, тут, на кордоні між регіонами Приазов’я та Запоріжжя, створили ще й авіаційну школу.
ТОВ «Українська льотна академія “Хімічні авіаційні технології”» має літаки власного виробництва та свій аеродром. Майбутніх літунів готують професійні інструктори. Сюди з’їжджаються навчатися іноземці з різних континентів, а найкращих випускників авіашкола залишає працювати у себе інструкторами та пілотами.
Засновник заводу і школи Віталій Яригін впевнений: за авіапольотами майбутнє. І не тільки для суспільних цілей, а й приватних потреб. Має амбіції забезпечити Україну сільськогосподарськими літаками. Читати повністю…
У погоні за гайпом чи чому «Джокер» не має стосунку до коміксів
З початку XXI століття повнометражні картини, що сформували супергеройський жанр, привчили нас до класичної схеми «узагальнення та спрощення» — сценарії стрічок запозичують сюжетні ходи з першоджерела, дотримуються загальної атмосфери, але при цьому не намагаються точно копіювати історію. При цьому найуспішніші зразки, такі як бет-трилогія Нолана та MCU показують важливість уваги до деталей: Девід Гоєр розповідав, що вони з автором «Темного лицаря» провели червоні лінії, що розмежовували обов’язкові атрибути героя і опціональні, а Кевін Файгі ще на зйомках перших «Людей Ікс» ледь вмовив продюсерів зробити Росомасі його фірмову зачіску .
«Джокер» Тодда Філліпса запропонував абсолютно новий підхід до адаптації супергеройських історій — дуже ефективний і на диво лінивий. У новій картині з Гоакіном Феніксом коміксові елементи використовуються скоріше для гайпу і «чіпляння» аудиторії, не особливо граючи роль у сюжеті. Не дарма навіть виконавець головної ролі вважав, що куди краще облишити персонажа DC і просто зняти історію Артура Флека. Читати повністю…
«Я пыталась „взломать“ свою бессонницу с помощью приложений и гаджетов — вот что из этого вышло»
Рынок мониторинга и улучшения сна с помощью приложений и технологий растёт с каждым годом. Люди часто пользуются трекерами, чтобы узнать, как долго они спят и насколько «качественный» их сон. И к 2019 году это уже полноценная индустрия со своими лидерами и стандартами. Но так ли сильно помогают эти устройства?
Британская журналистка Шарлотт Ли, страдающая от бессонницы, протестировала приложения и гаджеты для сна, чтобы «взломать» свой недуг. Результаты она описала в издании MIT Technology Review, заодно подняв вопрос о чрезмерном увлечении пользователей статистикой своего сна. TJ перевёл рассказ Ли с сокращениями. Читать полностью…
Один из древнейших городов мира скоро будет затоплен из-за строительства плотины на реке Тигр. Посмотрите на него, пока он еще существует
8 октября истекает срок, который правительство Турции отвело жителям города Хасанкейф, стоящего на реке Тигр на юго-востоке страны, для того, чтобы покинуть его. Вскоре после этого будет введена в действие расположенная в 82 километрах к югу плотина и ГЭС «Илису». Около 80% территории города окажется под водой. Археологи предполагают, что люди не покидали территорию города и его окрестности вот уже 12 тысяч лет, а значит, исчезнет одно из старейших непрерывно существующих поселений на Земле. Против строительства плотины выступали не только ученые и местные жители, но и соседний Ирак, который рискует столкнуться с нехваткой пресной воды. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!