В нашей карантинной подборке: как некоторые страны оттягивают борьбу с вирусом, интервью с Министром образования, итальянская медсестра рассказывает о своей работе и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Из учителей — в телезвезды: как снимают телеуроки для дистанционного обучения

Итак, съемки в школе начинаются в 9:00, длятся до 19:00 и проходят параллельно в семи аудиториях. Атмосфера рабочая и немного торжественная. Преподавательницы в красивых платьях и костюмах пьют теплый чай с медом для улучшения работы связок и делятся лайфхаками, как выигрышно смотреться в кадре: «Основное — не поднимать руки выше линии пояса», «Мягко жестикулировать, но не в итальянском стиле», «И еще следить за дыханием, чтобы не сбиваться».

В импровизированной гримерке над лицами телезвезд от образования колдует визажистка, которая даже педагога Игоря заставила «припудрить носик» и замаскировала темные круги под глазами — учитель украинского языка не спал до четырех утра, готовя презентацию для съемок. Операторы и режиссеры настраивают технику и освещение. Все в масках, но осторожно спускают их на подбородок, чтобы выпить кофе, и делятся: «У нас здесь как: самое сложное — начать. Классно, что работаешь и параллельно учишься. Я уже курс истории за 9-й класс повторил, вечером домашних буду проверять». Читать полностью…

Интервью с министром: когда закончится учебный год, как будут сдавать ВНО, поступать в вузы, объясняет глава МОН

У нас осталось 3% школ, не имеющих доступа к интернету. Но все учатся сейчас дистанционно из дома. Поэтому не можем посчитать, сколько учителей и учеников не имеют физического доступа к сети. У нас больше 437 000 учителей и более 4 миллионов учеников. Проводить мониторинг технических возможностей точно сейчас не будем.

После карантина нужно найти время, чтобы понять ситуацию по конкретному предмету в конкретном классе конкретной школы. Корректирующее обучение – исключительно в пределах компетенции школы и учителя.

Но это не значит, что к 1 июля все дети без исключения будут сидеть за партами. Дети сейчас действительно работают, как и учителя.

Если мы не возвращаемся в школы до 1 июня, это означает, что период на корректирующее обучение будет в сентябре. Читать полностью…

Як ЛУН перейшов на ремоут: weekly review, ранкові стендапи, режим малих релізів

З точки зору цифрового продукту про такі умови як зараз, коли всіх закрили у своїх домівках, ми могли лише мріяти. Експеримент з ремоутом для нас корисний через специфіку нашого бізнесу. ЛУН диджиталізує досвід вибору квартири, і ми могли лише мріяти про те, щоб люди робили все в онлайні. Ось, власне, домріялися 🙂

ЛУН доволі гнучкий, тому нам було легше, ніж багатьом іншим, перейти на режим віддаленої роботи. Проте наша складність полягала не в тому, щоб перевести 120 працівників на новий режим роботи за два вихідні, а в тому, що на ринку новобудов стало турбулентно. Щодня відбуваються великі зміни, і ми маємо реагувати на них. Тому в нас було відразу два завдання. Спершу навчитися робити те, що ми робили до того, але віддалено. А потім навчитися створювати нові фічі, що відповідали б новому контекстові, в якому всі ми опинилися. Читати повністю…

Зменшили зарплати від 5 до 40%. Як Banda, BBDO, Aimbulance та Havas переживають карантин

Звісно, ми маємо змінюватися. І коронавірус, і криза, яка вже тут, – все це впливає на те, як будемо жити в майбутньому світі. Але це питання зміни підходів до роботи. Ми зараз думаємо, як діяти нашим клієнтам. Деякі з них починають боятися виходити з рекламою в такий період. Але минулого тижня ми випустили рекламу Comfy, виставили її на нашій Facebook-сторінці та в Instagram, і, оскільки вона смішна, відгук був класний. Зараз людям дуже не вистачає позитиву й радості, бо в новинах усе похмуро: тут люди вмирають, вірус поширюється, ми не знаємо, скільки насправді в Україні хворих, усе закривають.

Думаю, бренди, які зараз підтримують людей, а не діють у корисних цілях, зможуть заробити лояльність і встояти. З нами працює багато брендів, які на це готові, і ми думаємо про якісь короткі ситуативні кампанії, думаємо, як допомагати нашим клієнтам. Ми всі в одному човні, тому шукаємо, як продовжувати діяти, адже найстрашніше зараз заховатися в нору. Тоді економіка точно зупиниться. Ми зараз перебудували всі процеси в агентстві, щоб реалізовувати швидкі й недорогі ідеї. Це те, чого від нас зараз чекають клієнти. Читати повністю…

«Когда это все закончится? Мы не знаем», — говорят ученые. Ни одна математическая модель развития пандемии не достоверна, и вот почему

Мэр Киева считает, что столица может справиться с распространением коронавируса за две недели. Украинский Минздрав предупреждает о пике эпидемии по стране в середине апреля. В Соединенных Штатах без ограничительных мер от коронавируса могут умереть 2,2 миллиона человек, заявил президент Дональд Трамп. А если все будут придерживаться карантина, то 200 тысяч. Во всем мире строят модели, чтобы прогнозировать пандемию. Почему же ученые не могут дать точный ответ, когда это все закончится? Пересказываем статью FiveThirtyEight. Читать полностью…

Отрицание, гнев, торг: как некоторые страны оттягивают борьбу с вирусом

Пандемии COVID-19 три месяца, по всему миру зарегистрировано больше миллиона случаев. Карантин ввели 37 стран — но некоторые до сих пор так или иначе откладывают борьбу с распространением болезни. Bird in Flight изучил, почему они это делают.

Теорию о пяти стадиях принятия горя (отрицание, гнев, торг, депрессия, собственно принятие) разработала в конце 60-х американский психолог Элизабет Кюблер-Росс. Эту модель широко критикуют ученые, и редакция не рекомендует всерьез использовать ее для прогнозов — однако неожиданно для нас правительства некоторых стран ведут себя довольно похожим образом. Читать полностью…

«Наші очі з-під маски – останнє, що бачать люди»: італійська медсестра про те, що за кулісами

Станом на 8 квітня в Італії 135 тисяч людей, які захворіли на коронавірус – їхня кількість тільки збільшується. Лікарі та інший медичний персонал країни майже не сплять, ризикують своїм фізичним та психічним здоров’ям тільки заради того, щоб більше людей вижили. Вони знаходяться в умовах надзвичайної ситуації та роблять неможливе. Ми зв’язалися з українкою Іриною Устіянич, яка зараз працює в приватній лікарні італійської провінції Брешія, де стався страшний спалах коронавірусу. Медсестра розповіла нам про те, як пандемія виглядає зсередини. Читати повністю…

Робота з ліжка та пиво на вечерю: 10 поганих звичок під час карантину

Зараз відстань від робочого місця до холодильника дуже мала, і в цьому найбільша проблема. Коли відчуваємо тривогу, виснаження чи просто відволіклись, мозку здається, що найбільш закономірний спосіб втечі від цих емоцій чи справ – піти поїсти. Ця звичка уникати емоцій, речей чи завдань за допомогою їжі може закріплюватися саме зараз в умовах карантину. З часом це може призвести до проблем із харчовою поведінкою чи до проблем із самопочуттям. Головна правильна звичка в харчуванні: їж, коли відчуваєш голод і зупиняйся, коли відчуваєш насичення. Ну, і бажано відчувати задоволення від смаку і самої страви. Читати повністю…

Покрокова інструкція: як створити телеграм-бота на Ruby

Якщо ви думаєте, що під капотом телеграм-бота знаходиться штучний інтелект чи інша надскладна технологія, то хочу вас запевнити, що все не так страшно. У цій статті я навчу вас писати власних ботів, які будуть показувати погоду в різних містах. Надалі ж ви зможете використати ці підходи для написання інших ботів, що нагадуватимуть вам про дні народження, показуватимуть затори на дорогах, надсилатимуть цікаві новини тощо. Тож перейдімо до роботи, бо хтозна, можливо, вам у майбутньому вдасться монетизувати свого бота.

Ця стаття розрахована на людей, що починають свій шлях в ІТ й хотіли б спробувати щось нове, поекспериментувати з технологіями, створити свій власний проєкт. Не переймайтеся, дуже багато часу це не забере. Орієнтовно 15 хвилин на прочитання і 30 — на реалізацію ідеї. Читати повністю…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!