В нашем карантинном дайджесте: истории успешных запусков бизнесов на карантине и «Довженко-Центра», рассказ о рабочем релокейте в Китай, прогноз о путешествиях после пандемии и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Ці люди запустили бізнес на карантині. І він заробляє
Через карантин багато людей опинилися без роботи, а бізнеси – під загрозою закриття. Проте криза приносить і нові можливості. Говоримо з людьми, які знайшли ці можливості для себе та запустили нові проєкти – від онлайн-супермаркету до онлайн-шкіл і креативного консалтингу. Читати повністю…
Як проект Made in Ukraine допомагає малому та середньому бізнесу під час кризи
Зараз Made in Ukraine не має змоги проводити офлайн-події, як-от фестивалі чи маркети. Але може в інший спосіб допомогти українським виробникам втриматися на плаву в період пандемії.
Коли ми зрозуміли, що карантин може затягнутися надовго, стало очевидно, що не весь малий і середній бізнес переживе цю кризу. У той час ми усвідомили, що бізнесам потрібна підтримка й допомога з нашого боку.
Так виник проєкт «Ти — мій антивірус». Це ініціатива для підтримки малого й середнього локального бізнесу. Читати повністю…
Все ссорятся из-за проекта мемориала «Бабий Яр». Что там планируют построить и почему ушла предыдущая команда?
Осенью 2019 года в Мемориальном центре Холокоста «Бабий Яр» появилась должность художественного руководителя, на которую назначили российского режиссера Илью Хржановского. Из-за несогласия с его идеями из проекта ушла почти вся команда, включая исполнительного директора Яну Баринову. Скандал вокруг будущего мемориала разгорелся в Украине только через пять месяцев, когда в открытом доступе начали появляться фильмы Хржановского из цикла «Дау». Руководитель Национального центра Александра Довженко Иван Козленко раскритиковал режиссера за неэтичные и негуманные методы в творчестве и российский след в проекте (а харьковская прокуратура открыла против него два уголовных производства). Журналисты «Исторической правды» опубликовали черновик концепции Хржановского. Согласно ему, посетители будут ходить по лабиринтам и переживать «шокирующие эмоциональные опыты», постоянно делая этический выбор. В Мемориальном центре утверждают, что режиссер еще работает над концепцией, ее планируют обнародовать до конца 2020 года. Генеральный директор Макс Яковер обещает, что ее вынесут на общественное обсуждение. Корреспондентка «Бабеля» поговорила с представителями бывшей и нынешней команд и рассказывает, что планируют построить в Бабьем Яру. Читать полностью…
«Скандалы вокруг моих фильмов — дело рук преступной группы»: Илья Хржановский — о том, что общего у «Дау» с «Бабьим Яром»
Российского режиссера, творческого руководителя Мемориального центра Холокоста «Бабий Яр» Илью Хржановского обвиняют в пропаганде насилия, преследуют за издевательство над младенцами и подозревают в намерении превратить музей Холокоста в эпатажный проект. В интервью Bird in Flight Хржановский объяснил, кто, по его мнению, организовывает скандалы вокруг «Дау», почему руководить музеем Бабьего Яра пригласили именно его и почему не отстранят от этой работы даже в связи со скандалами. Читать полностью…
Що таке Довженко-Центр?
Національний центр Олександра Довженка або Довженко-Центр — це державний фільмофонд, найбільший кіноархів України, заснований у 1994 році. Тут зберігається більше шести тисяч українських та іноземних фільмів. У часи СРСР фонд розміщувався на території єдиної української і найбільшої в Європі Київської кінокопіювальної фабрики. Сьогодні ж Центр складається з фільмосховища, музею кіно, кінокопіювальної лабораторії, кіноархіву, медіатеки та перформативного майданчика. Основне завдання Довженко-Центру — зберігати та популяризувати національне кіно. А з 2015 року розпочалася трансформація будівлі Центру в публічний простір. Тепер це платформа для проведення мистецьких заходів і культурний хаб. Читати повністю…
Жива мертва Прип’ять. Історія прип’ятця, який не залишає свого міста
Робітники закінчують ремонт головного КПП. Тепер в’їзд має вигляд сучасного пункту пропуску на державному кордоні. Здається, достатньо опинитися по інший бік шлагбаума — і справді потрапляєш у консервну бляшанку радянської держави. Світлодіодна вивіска на рамі в’їзду спершу застерігає червоним кольором: «DANGER RADIATION». Та потім усе-таки заспокоює гостинністю: «Ласкаво просимо в зону відчуження!».
— Це не лише епіцентр трагедії, радіоактивне звалище чи модний туристичний центр, — розповідає Олександр Сирота, колишній прип’ятець та, як жартома себе називає, культурний працівник міста Прип’ять.
З Олександром зустрічаємось у компактному свіжовідремонтованому інфоцентрі «Чорнобиль. Територія змін». Іще кілька років тому ця будівля побіля контрольно-пропускного пункту «Дитятки» була занедбаним сараєм, який ущерть заповнило будсміття. У 2013-му, мріючи створити інфоцентр, Олександр із родиною тимчасово переселився зі столиці до села Дитятки. Це останній населений пункт перед кордоном 30-кілометрової зони. Його тимчасовий переїзд триває дотепер. Олександр зрозумів: повертатися в Київ уже не хоче. Тепер на роботу з дому можна дістатися менше ніж за 10 хвилин, а до рідної Прип’яті — менше ніж за годину. Читати повністю…
Новое платье капитализма. Как IT-компании превратились в надзирателей
В Америке середины XIX века семейные фирмы уступили место корпорациям, а их владельцы ушли в тень, уступая место новому классу менеджеров. Последние, используя агрессивные маркетинговые инструменты, создавали выгодного для себя потребителя. Но в 1990-х что-то сломалось… Как же дальше развивался капитализм и есть ли у этого развития альтернативы? Именно этому посвящены 4 и 5 части рецензии Евгения Морозова на книгу Шошаны Зубофф «Эпоха надзорного капитализма», которые мы публикуем сегодня. Русский перевод книги выйдет в Издательстве института Гайдара в этом году, а полная версия рецензии будет опубликована в первых двух номерах газеты Logos Review of Books. Читать поностью…
Хто наступний. Що ми знаємо про Кім Йо Чжон і чи стане вона верховною лідеркою в Північній Кореї
Поки світ очікує новини про стан здоров’я північнокорейського лідера Кім Чен Ина, аналітики оприлюднюють інформацію про те, що його наступницею може стати молодша сестра – Кім Йо Чжон. Розповідаємо, що відомо про внучку Кім Ір Сена та розбираємося, чи може жінка зайняти пост верховного лідера в Північній Кореї. Читати повністю…
Міст до Піднебесної: робота в Воsch, visa-challenge, IT-ринок
…Змучений тривалим очікуванням, але щасливий, я надіслав чергову теку з паперами до компанії. Там подали online-заявку на дозвіл видати мені робочу візу, і після ще одного тижня чекання я отримав сповіщення (людей зі слабкими нервами, схильністю до приступів неконтрольованої агресії та епілепсії прошу перейти відразу до наступного абзацу): «Потрібна довідка про несудимість з України». Барабанний дріб, оплески, завіса (ні). Я одразу ж наїхав на рекрутерку з претензією, чому вона не могла надати повний перелік документів одразу, на що та відповіла, що з таким самим запитанням зверталася до місцевих органів влади. Ті мовили лише: «Дотримуйтесь інструкцій на сайті».
Я знайшов номер телефону посольства України в Китаї на офіційному сайті й спитав, що можна зробити в такій ситуації. Молодий хлопчина повідомив, що таку довідку можна отримати в консульстві, треба лише з’явитися з паспортом особисто. Того ж дня я забронював квиток до Шанхая. Читати повністю…
Что будет происходить с путешествиями после пандемии?
Пандемия коронавируса продолжает шагать по планете, а мы постепенно свыкаемся с новой реальностью. Но не думать о том, какой будет жизнь после того, как все закончится, невозможно. Эксперты охотно вангуют о будущем каждый в своей отрасли, а мы решили порассуждать – что же будет дальше со сферой путешествий? Читать полностью…
История чумы
Много веков подряд чума регулярно выкашивала европейские города, уничтожая миллионы людей. Откуда пришла самая страшная болезнь Нового времени? Как с нею боролись? Как вели себя люди, столкнувшиеся с неумолимостью смерти? И каким образом мор удалось победить? Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!