В Україні відкрився перший центр металевого 3D-друку. Що це означає для української медицини

2493

Нещодавно Група компаній «ТАС» відкрила перший в Україні центр металевого 3D-друку – 3D Metal Tech. І днями там уже випустили партію хірургічних імплантатів із титанового сплаву. Їх створюють на найсучаснішому 3D-принтері Concept Laser M2, придбання якого профінансувала одна з компаній Групи – «УЛФ-Фінанс».

Технології металевого 3D-друку (або адитивні технології) дозволяють створювати хірургічні ендопротези, які раніше неможливо було випускати іншими методами через їхню складну геометричну, комірчасту або трабекулярну структуру. До сьогодні імпланти такого типу українці могли придбати лише за кордоном. Через високу вартість та тривалий час очікування, кількість операцій з використанням індивідуально виготовлених імплантів була незначною навіть у Києві. Але відтепер серійні й індивідуальні імпланти з титанового сплаву, що повністю імітують природну структуру кісткової тканини, краще сприймаються організмом, легкі та зручні в протезуванні, доступні в Україні.

«Вивчивши міжнародний досвід і врахувавши світові тренди, ми вирішили розвивати металевий 3D-друк в Україні. За допомогою обладнання, яке використовують світові лідери ринку медичних ендопротезів Stryker (США) та Lima (Італія), ми плануємо освоювати нові види продукції, спрощуючи для українців доступ до отримання медичних виробів, які раніше були доступні йому лише за кордоном», — зазначив голова наглядової ради «УЛФ-Фінанс» Олександр Кощєєв.

До складу команди 3D Metal Tech входять висококваліфіковані інженери з багаторічним досвідом роботи у сфері металевого 3D-друку.

«Більшість працівників мають науковий ступінь кандидата і доктора наук, здобували досвід роботи за кордоном», – зазначає Олександр Кощєєв.

«Ми бачимо себе сучасним виробничим підприємством, яке виконує замовлення медичних центрів ендопротезування. Також ми допомагаємо українським фахівцям створювати серійні високоякісні вироби для масових операцій, більш доступних за ціною. Водночас ми сподіваємося, що створення нашого центру дасть додатковий стимул для розвитку нових напрямів бізнесу, збільшення робочих місць, розширення можливостей для навчання і стажування студентів та аспірантів», — каже Ярослав Головенько, директор 3D Metal Tech.

На сьогодні компанія 3D Metal Tech уже підписала угоди з провідними розробниками ортопедичної продукції та медичними центрами, які спеціалізуються на імплантації. Мета підприємства – надавати медикам готовий імплант згідно з вимогами та 3D-моделлю замовника. За необхідності фахівці центру можуть адаптувати дизайн імпланта під можливості адитивних технологій (генеративний дизайн).

3D Metal Tech вже зараз надає такі послуги:

  • проектування та 3D-моделювання з нуля;
  • переведення технічного креслення у 3D-модель (візуалізацію);
  • друк широким спектром стандартних матеріалів (титанові сплави (Тi6Al4V), нержавіючі й інструментальні сталі, алюмінієві сплави (AlSi10Mg), кобальт-хром, Incotel, срібло 925;
  • послуги 3D-сканування та зворотнього інжинірингу (створення тривимірної моделі за існуючим фізичним зразком / виготовлення фізичної копії методом 3D-друку). 

У майбутньому центр планує виготовляти деталі за цими ж технологіями для інших галузей промисловості України.

Довідка

Група компаній «ТАС» — одна з найбільших фінансово-промислових груп України., яка активно інвестує в економіку України. Група заснована у 1998 році і представлена у фінансовому та промисловому секторах, сільському господарстві, нерухомості, венчурних та інших проектах.

«УЛФ-Фінанс» — універсальна лізингова компанія, яка входить до Групи «ТАС» і надає послуги з фінансування промислового обладнання, транспорту, сільськогосподарської техніки, легкових та вантажних авто; виступає в якості фінансового партнера найбільших постачальників транспорту та техніки. Компанія має мережу представництв у 18 містах України.

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск