В нашей традиционной подборке: стажировка в Facebook Reality Labs, суд за гектар земли на ВДНГ, как меняется инфраструктура для электрокаров в Украине, редизайн Zakaz.ua и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Як проходить стажування у Facebook Reality Labs і чому наука буває цікавішою за інженерію — розповідь української дослідниці
Ярослава Лочман, випускниця магістерської програми Data Science Українського католицького університету (УКУ), після закінчення навчання стажувалася у Facebook Reality Labs в Pittsburgh, PA — підрозділі компанії, який розробляє нову платформу спілкування з використанням системи віртуальної реальності. Під час інтернатури провела власне дослідження з автоматичного калібрування камер з wide-angle та fisheye-об’єктивами. В інтерв’ю ДОУ Ярослава розповіла, як проходило стажування, як вона продовжує академічні дослідження з комп’ютерного бачення та чому обирає науку на користь інженерії. Читати повністю…
Суд віддав гектар землі ВДНГ приватній компанії. Що відбувається й чому це важливо
Гектар землі Національного комплексу «Експоцентр України» (виставковий центр) разом із 30% автомобільної дороги віддав Північний апеляційний господарський суд Києва приватній компанії «Віді-Мистецтво». Гендиректор ВДНГ Євген Мушкін вважає рішення незаконним і буде його оскаржувати.
Зокрема, керівництво «Експоцентру» стурбоване тим, що «приватна компанія отримала право проводити на землі ВДНГ будь-яку діяльність». Наприклад, будувати багатоповерхівку, огородити територію парканом чи ускладнити рух відрізком дороги, який відійшов у її користування. Мушкін ситуацію називає «рейдерством», а суддів, які ухвалили рішення, – «корумпованими». Читати повністю…
Минуло три роки: як змінилася в Україні зарядна інфраструктура для електромобілів
Одна з причин відмови від придбання електрокарів, яку часто називають автолюбителі, – відсутність інфраструктури.
Наскільки вона змінилася за останні три роки, чи встигає зарядна інфраструктура за темпами росту ринку електрокарів? Наскільки змінилися технології зарядки електромобілів і чи встигає за трендами Україна?
Хто є найбільшими гравцями на ринку зарядних станцій? Як самому встановити зарядну станцію? Чи реально подорожувати між містами України на електрокарі? Читати повністю…
Як відбувався редизайн сайту Zakaz.ua
Минулого року український сервіс доставки продуктів Zakaz.ua представив оновлений інтерфейс сайту. Зміни торкнулися і візуального стилю, і UI/UX сайту.
Про процес вдосконалення сайту Zakaz.ua та перепони, з якими на шляху стикнулися розробники, розповіли CTO компанії Олексій Панасюк та менеджер продукту Дмитро Валовий. Читати повністю…
Як хештеги змінили комунікації в інтернеті
Хештеги є невіддільною частиною соцмереж. Вони передаються дієзом «#» і дають можливість групувати подібні повідомлення.
Нині за хештегами не лише поширюються тематичні публікації, а й створюються цілі челенджі, флешмоби та розпочинаються гострі політичні та соціальні дискурси.
Ми розповіли про історію хештегів, їхню роль та використання у соцмережах. Читати повністю…
Все думают, что Елизавета II царствует, но не правит. Расследование The Guardian о «королевском согласии» показывает, что это не совсем так
Расследование, проведенное изданием The Guardian, обнаружило свидетельства того, что Елизавета II лоббировала изменения в британских законопроектах. Издание изучило документы, свидетельствующие об использовании королевской семьей тайной парламентской процедуры, известной как «согласие королевы», и посвятило этой практике целую серию публикаций.
Суть процедуры заключается в том, что британские министры должны предупреждать монарха, если тот или иной законопроект может затронуть частные или общественные интересы короны. Причем испрашивать «согласие королевы» они должны еще до рассмотрения законопроекта в парламенте. В этом отличие от более известной процедуры «королевской санкции» — момента, когда королева лишь утверждает принятый законопроект и он формально обретает силу закона. Читать полностью…
Диктатура позитиву: чому думати тільки про хороше може бути шкідливо
Останнім часом мені доводиться робити досить незвичну для психолога річ – дозволяти пацієнтам тривожитись. Коли я кажу їм «тривожтесь на здоров’я», вони дякують та йдуть від мене з усмішкою і полегшенням. Чому? Здавалося б, психолог навпаки повинен казати, щоб пацієнти були завжди на позитиві, але, якщо поспілкуватися з самими людьми, виявляється, що це не працює.
У пацієнтському середовищі, як і в суспільстві загалом, дійсно дуже поширені думки про те, що рак сильно пов’язаний з емоціями та що на лікування можна впливати за допомогою настрою чи думок.
Коли онкопацієнти дізнаються про свій діагноз, вони буквально потрапляють у шквал повідомлень: «Тримайся», «Будь на позитиві», «Гарно налаштуйся», «Якщо ти не будеш думати про хороше, то тебе спіткає лихо». Нібито це виглядає як підтримка, але насправді на самих отримувачів впливає зовсім протилежним чином. Читати повністю…
Між нами — хімія: як запахи впливають на стосунки
Людський організм виділяє не менше двох тисяч летючих органічних речовин, тобто кожен із нас має дійсно унікальний аромат. На наш вроджений «букет» можуть вплинути дієта, захворювання та емоційні переживання. А здатність відчувати запахи втрачається не тільки через ковід, а й, наприклад, через травму мозку, хворобу Паркінсона або Альцгеймера. Крім того, нюх погіршується з віком. Але все ж найгостріше ми реагуємо, коли він зникає різко. Читати повністю…
Город грехов: история Де Валлена — культового квартала красных фонарей Амстердама, которому грозит исчезновение
В начале февраля 2021 года власти Амстердама вернулись к своей старой идее — перенести всемирно известный квартал красных фонарей из центра нидерландской столицы в другое место. Противники этого замысла считают, что инициатива погубит культовый район, приносящий огромные деньги в бюджет. Здесь веками обитают тысячи проституток, обслуживающие многочисленных клиентов и прославившие его на весь мир.
Квартал красных фонарей, он же Де Валлен, существует с основания Амстердама. Он пережил череду войн и восстаний против Испании, небывалый экономический подъём Нидерландов, наполеоновскую и гитлеровскую оккупацию, секс-революцию 1960-х, героиновую эпидемию 1970-х, коронавирусную пандемию. Все эти события не мешали жизни квартала, никогда не знавшего отбоя от гостей. Читать полностью…
Эра пластицена: как пластик захватил нашу планету
С позиции сегодняшнего дня такой факт может прозвучать странно, однако производители первого пластика считали, что этот материал спасет природу от разрушительных действий человека. Хайятт и его брат основали лабораторию, вдохновившись рекламным объявлением в The New York Times: создателю нового материала для бильярдных шаров обещали в награду 10 000 долларов. В то время в США игра в бильярд была на пике популярности, что привело к колоссальному спросу на слоновую кость, из которой тогда делали шары. Слоновая кость дорогая и редкая, поэтому производители бильярда отчаянно искали ей адекватную замену. Когда на промышленной сцене наконец появился целлулоид, его стали рекламировать как материал, спасший от смерти тысячи слонов и черепах. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!