В нашей локдаунной подборке: BlaBlaCar и инжиниринговый хаб в Украине, альтернативный транспорт для города, цитаты Ивана Нечуя-Левицкого, легальные фейки и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Навіщо BlaBlaCar будує інжиніринговий хаб в Україні. Інтерв’ю з Chief of Staff

У 2019 році BlaBlaCar купила стартап Busfor — сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків в Україні та інших країнах Центральної та Східної Європи, приєднавши три команди інженерів. Наразі перед розробниками стоїть завдання — перенести купівлю автобусних квитків в онлайн, адже більшість перевізників досі продає квитки у фізичних касах. Саме тому компанія має намір створити інжиніринговий хаб у Києві, що працюватиме над запуском маркетплейсу для автобусних поїздок у всьому світі, водночас паризька команда — головний офіс BlaBlaCar — концентрується на карпулінгу, власне на тому, чим компанія і відома.

Ми поспілкувалися з Василем Кривоносом, Chief of Staff у BlaBlaCar в Україні, про процеси розробки, рекрутингові та продуктові плани, а також про роботу за нормами КЗпП. Читати повністю…

Антивакцинаторство. Боты против ЛОМов. Сколько тысяч ботов топит против вакцинации в украинском Facebook

Война сторонников и противников вакцинации в разгаре. Самое горячее поле боя — социальные сети. Украина — не исключение, но у нас цена победы антивакцинаторов может быть очень высока: в середине марта только 47% украинцев были готовы вакцинироваться. Этого мало для коллективного иммунитета — необходимо как минимум 60-70% вакцинированного населения.

Важный вопрос: кто стоит за десятками тысяч постов и комментариев против вакцинации — искренне не верящие в науку люди или менеджеры ботоферм, отрабатывающие заказ. Во втором случае, ключевой вопрос — чей заказ. На эти вопросы мы и постарались ответить в нашем совместном с компанией Artellence исследовании Facebook-ботов. Читать полностью…

«Він сказав: «Думаю, їй одногрупник усе розв’язує». Інтерв’ю з математикинею Оленою Ванєєвою

Олена Ванєєва – математикиня, докторка фізико-математичних наук. Вона працює провідною науковою співробітницею відділу математичної фізики Інституту математики НАН України. Олена – перша українка, яка стала лауреаткою міжнародної премії «Перспективні таланти» програми «Для жінок в науці» L’ORÉAL-ЮНЕСКО.

У новому випуску «ЇЇ» подкасту ми поговорили з нею про те, чи дійсно є поділ на «гуманітаріїв» і «технарів», чому варто залишатися в науці, навіть коли є відтік кадрів у інші сфери, і чому важливо, аби науковиці отримували відзнаки. А також попросили Олену розповісти про неочевидні застосування математики. Наприклад, як лише за допомогою розрахунків відкрили нову планету та навіть про «математику кохання». Читати повністю…

Как в популярных произведениях попадают в парадокс «Корабля Тесея» и есть ли из него выход

В сериалах, фильмах и книгах герои иногда сталкиваются с парадоксом, хорошо известным около двух тысяч лет. По имени упомянутого в нём в первый раз героя его называют «парадоксом корабля Тесея», хотя персонажи современных шоу не всегда знают об этом. При своей внешней простоте парадокс скрывает несколько уровней смыслов, которые преподаватели философии любят раскрывать на семинарах.

Первоначальная формулировка парадокса приписывается древнегреческому мыслителю Плутарху, который описал смутившую философов ситуацию. Корабль, на котором по легенде возвратились Тесей и афинские юноши, хранился горожанами длительное время. Он оставался на плаву, потому что они убирали старые доски по мере их разложения, заменяя их на более прочные. Читать полностью…

На власному досвіді: Я свідомо відмовився від купівлі авто і пересів на альтернативний транспорт

Загалом у 2020 році київські водії провели у заторах 8 діб і 15 годин. Навіть після посилення карантину 5 квітня містом було складно пересуватись.

Але зовсім не обов’язково у години пік стояти у довжелезних заторах. Так вважають наші герої, які принципово не купують або продали автомобілі заради більш екологічних видів транспорту. Вони розповіли про плюси та мінуси використання легкого персонального транспорту, проблеми зі столичною інфраструктурою та свою мотивацію відмови від машин. Читати повністю…

«Мені все ще подобається Україна»: як швед спробував переїхати до нас і не збожеволіти

У 2020-му швед Даніель Йоханссон вирішив на деякий час переїхати в Україну. Для нього це була пригода і бажання бути ближчим до своєї дівчини-українки.

По дорозі Даніель пройшов усі кола бюрократично пекла, стикнувся з настороженістю до іноземців і незнанням англійської у робітників міграційної служби.

Однак все ще не розчарувався у нашій країні. Platfor.ma поговорила з Даніелем про те, як Україна виглядає для того, хто хоче до неї переїхати. Читати повністю…

Що не так з нашими балконами?

Коли дивишся на київськи чи одеські балкони, особливо у спальних районах, одразу виникає враження, що з цим недоладним міксом фарб, пластику та звисаючих до нижнього поверху санчат щось не так.

Втім, українські балкони активно досліджують, пишуть про них книжки та знімають документалки.

Поговорили із соціологинею Аллою Петренко-Лисак про те, чому наші балкони – культурний феномен, та що робити із самовільним перетворенням простору. Читати повністю…

103 года назад умер украинский писатель Иван Нечуй-Левицкий. Вспоминаем цитаты автора «Кайдашевой семьи» — о языке, украинском народе и ремесле писателя

Второго апреля 1918 года в Киеве умер украинский писатель Иван Нечуй-Левицкий. За свою жизнь он написал много произведений — самыми известными стали «Кайдашева семья», «Маруся Богуславка» и «Микола Джеря».

Однако в конце 1890-х Левицкий потерял популярность. Он жил в бедности и умер в киевской богадельне.

«Бабель» вспоминает писателя и публикует его самые интересные цитаты — о языке, литературе, украинском народе, России и о писательстве. Читать полностью…

Що таке легальні фейки

Оригінальний Supreme з’явився в 1994 році в Нью-Йорку. За свою історію він став дуже популярним і дорогим стритвір-брендом. Попри це компанія не поспішала виходити на нові ринки: мала два магазини в Нью-Йорку, по одному в Лос-Анджелесі, Лондоні, Парижі, і ще кілька — в Японії. Справді небагато, як для бренду, що завоював таку популярність. Це почасти грало Supreme на руку, створюючи ореол ексклюзивності. Було очевидно, що люди більше хочуть мати ті речі, які складно дістати.

Таку тенденцію помітили підприємці, швидко взявши справу в оборот та врахувавши всі лазівки в законодавстві. За законом, якщо оригінальний бренд не зареєстрував свою торгову марку в певній країні, це міг зробити хтось інший. А отже фейк міг бути законною копією оригінального бренду, а не звичайною підробкою.

Скориставшись цим, у 2015 році британська компанія International Brand Firm (IBF) зареєструвала в Італії бренд Supreme Italia. Творці фейку трохи змінили логотип Supreme, додали до назви слово Italia і зареєстрували торгову марку в італійському відомстві за патентами й товарними знаками. Бренд почав виробляти й продавати свої товари в Італії. Перший магазин відкрили в місті Барлетта. Читати повністю…

Профиль: Вилли Брандт — Джеймс Бонд германской истории

В октябре 2020 года в Берлине открыли аэропорт, названный в честь экс-канцлера Вилли Брандта. У него непростая история: строительство объекта сопровождалось большим количеством скандалов и увольнений, превратившим Германию, как говорили сами немцы, в посмешище.

Похожа на него и судьба того, чьё имя он носит: незаконнорождённого ребёнка, ставшего главой государства, но ушедшего в отставку из-за шпионского скандала. Но между этим — участие в антифашистском подполье, нацистский плен, дружба с Кеннеди и Нобелевская премия мира. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!