Прочитав – передай іншому: як українці обмінюються книжками за допомогою додатку Books Around

Цінувати прочитане, отримувати враження без цифрового відбитку – розкіш, яку сьогодні можуть дозволити собі далеко не всі. Класична друкована книга є одним із щасливих квитків до цього всесвіту. Чи спрацювала та чого була варта ідея створення мобільного додатку для буккросингу — розповів керівник проєкту Books Around, Олександр Лезвінський.

Як починалося?

Ідея Books Around бере свій початок в 2012 році, коли базовий алгоритм спрацював ще до старту розробки. На прохання порадити щось почитати в Facebook було отримано не лише рекомендацію, але й знайшлася готова до обміну людина, що мешкала поруч. Після цього численні опитування друзів по соцмережі виявили – ми не лише залюбки читаємо, але й готові обмінюватися паперовими книжками, обговорювати їх та ділитися враженнями зі спільнотою. 

Буккросинг – справа не нова. У світі існує достатньо ресурсів, присвячених цьому явищу. В США деякі профільні майданчики мають мільйонну аудиторію. Але прямого прототипу у вигляді юзер-френдлі сайту чи додатку — знайти не вдалося. Тож ідею було вирішено опрацювати та випустити у світ на мобільній платформі.

Створення продукту розпочалося у 2017 році в режимі хобі-проєкту власними силами. У 2019, після тривалої перерви, додаток було переписано з нуля. В грудні 2019-го Books Around вперше вийшов для платформи iOS.

На той час в команді вже був фахівець з якості, тривало гаряче обговорення нових ідей. Подальше приєднання до проекту Android-розробника призвело до випуску версії Books Around для Android вже в 2020 році.

Як працює Books Around?

Під час першого запуску пропонується створити бібліотеку, після чого ваші книжки стають доступними до обміну та продажу. Також відкриваються можливості пошуку. Розмір бібліотеки користувача — не обмежується. Інтерфейс реалізований українською, англійською та російською мовами.

Окрім базових можливостей, пошуку та використання мапи для огляду доступних книжок, додаток має ще кілька функцій, які суттєво покращують досвід використання. В першу чергу, це список побажань (wishlist), куди додається назва книги або ім’я автора. Навіть якщо зараз в наявності книги ні в кого немає, але з часом хтось з користувачів додасть бажане до бібліотеки — власнику вішліста надійде відповідне сповіщення.

Друга особливість Books Around – рецензії від користувачів, які автоматично прив’язуються до певних авторів та книжок. Цікаві теми або рецензентів також можна відстежувати за допомогою підписки на відповідні оновлення.

Після підтвердження запиту на обмін у користувачів Books Around відкривається можливість спілкуватися за допомогою чату. Як зазначають в команді, чат та підписки є одними з найбільш ресурсомістких компонентів проекту, на розробку та доопрацювання яких витрачається найбільше часу.

Базова функціональність додатку є безкоштовною. Платний Silver-аккаунт розблоковує безліміт за запитами на книжки (в базовій версії обмеження до 2-х запитів на місяць), збільшує кількість книг на продаж до 10 (в базовій версії — 5), а також відкриває можливість добавляти позиції в список бажань за автором.

Як користуватися?

За задумом проєкту користувачу не потрібно проводити в додатку багато часу, також він не дошкулятиме постійними нотифікаціями. Реєстрація, актуалізація бібліотеки, пошук книг та ознайомлення з рецензіями – типовий маршрут користувача Books Around. Щотижнева розсилка повідомляє про наявність нових доданих до системи книг. Також повідомляється про надходження індивідуального запиту на книгу з вашої бібліотеки, про появу позиції з вішлісту або нової рецензії з тих, на які раніше підписувалися.

Чи плануються вдосконалення?

За словами представників команди Books Around, нові можливості з’являються в додатку після тривалого обговорення доцільності та можливих шляхів реалізації. Також розробники беруть до уваги фідбек користувачів, ставлячи запитання просто в процесі обміну книг з власних бібліотек.

Як рухатиметься проєкт далі?

Отримавши найбільш позитивний фідбек від української аудиторії читачів (співставне просування за кордоном не дало подібних результатів) в Books Around планують найближчим часом працювати над розширенням бази користувачів та підписників. Закордонна присутність теж розвиватиметься, але згодом, із залученням більш глибокої експертизи в маркетингу та інших бюджетів. Разом з розширенням бази користувачів в Україні більшу увагу команда зверне на розробку спеціальної функціональності для письменників та книгарень, яка вже реалізована в версії для iOS.

«Ідея вільного обміну книгами має залишатися домінуючою в Books Around. До речі, саме через цю ідею нас свого часу не взяли на «Книжковий Арсенал» — організаторам вона видалася неформатною. Тож маємо доводити цінність продукту самостійно. Чим більшою стає аудиторія, тим більше і глобальна бібліотека, яка складається з бібліотек користувачів Books Around. Тож, ласкаво просимо! Долучайтеся, підписуйтеся, шукайте та обмінюйтеся книгами безкоштовно, чи продавайте, діліться цінними думками в рецензіях та залишайте запити — і книга, на яку ви так довго «полювали» — обов’язково знайдеться»,— Олександр Лезвінський, засновник та CEO Books Around.

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск