В нашей традиционной подборке: разрешенный Крещатик, история модного бренда Jul, айдентика топовых киностудий, история лесбийского движения, что такое буллет-тайм и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
? Дорогой бензин, дефицит водителей и машин. Почему в Украине подорожало такси? Разбор
Вызвать машину в Киеве все сложнее, а ценник за услугу стал выше, чем во время локдауна. Что происходит?
В Украине, особенно в столице, взлетели цены на такси, а заказать машину в час пик становится настоящим испытанием.
LIGA.net выясняла, с чем связан рост цен на услуге такси и чего ждать дальше. Спойлер – дешевле не будет. Читать полностью…
? Два мільярди у «крипті». Чи справді українські посадовці володіють «космічними» криптоактивами та як це перевірити
Криптовалюта різко увірвалась у фінансове життя всього світу, породжуючи численні суперечки — це майбутнє вже сьогодні чи мильна бульбашка? Багато українських депутатів і чиновників обрали перший варіант і почали активно вкладатись у Bitcoin. Або вдавати, що вкладаються.
Скільки мільярдів гривень у криптовалюті задекларували вітчизняні політики й навіщо вони можуть це робити — у матеріалі hromadske. Читати повністю…
? Базовий одяг українського виробництва — історія бренду Jul
Наприкінці червня український бренд одягу Jul випустив капсульну колекцію у кооперації з піарницею Анастасією Івченко. В основі — український фольклор і перекладені англійською слова відомих пісень. «Несе Галя воду» стало Galya Carries Water, а «Чорні брови, карі очі» — Black Brows, Black Eyes. Колекція швидко стала популярною. За декілька днів футболки заполонили Instagram-стрічки, а «вишнею на торті» став Іван Дорн, який одягнув футболку Jul на червону доріжку у Каннах. Читати повністю…
? Як IKEA створює меблі: ми розпитали дизайнера
У Мікаеля Аксельссона красива історія стосунків з IKEA. Його дипломною роботою в коледжі дизайну Стокгольма став проект «Незалежна лампа»: набір ламп, які працювали механічно, без зовнішнього електричного живлення. Цей проєкт відзначили кількома нагородами в галузі дизайну, згодом його помітила компанія IKEA та запропонувала автору стажування.
«Якщо відверто, спочатку я вагався, чи варто мені стажуватися в IKEA, тому що в мене було уявлення про це місце роботи як про величезну компанію з жорсткими правилами. А я хотів мати свободу та простір для експериментів. Але, як виявилося, я помилявся, тому що в IKEA в мене багато свободи й можливостей робити те, що мені цікаво», – розповідає Аксельссон у розмові із «The Village Україна». Читати повністю…
? Як створювали айдентику відомих кіностудій
Гори та зірки, лев або фанфари — за цими візуальними та звуковими візитівками глядачі одразу розуміють, чий фільм вони зараз побачать. Як створювались логотипи світових кіностудій та як вони змінювалися впродовж років? Telegraf.Design розповідає історії трьох американських кінокомпаній — Columbia Pictures, Paramount Pictures та Netflix. Читати повністю…
?️ Остановить движение: история буллет-тайм — одного из самых известных спецэффектов в кино
В сентябре вышел трейлер продолжения легендарной кинотрилогии «Матрица». Первый фильм научно-фантастической саги режиссёров Вачовски, вышедший 1999 году, привлёк к себе внимание не только нетипичным сюжетом и актёрской игрой, но и передовыми для своего времени спецэффектами, самым запоминающимся из которых стал буллет-тайм. Он позволял запечатлеть движущихся персонажей в неподвижном положении и рассмотреть их с разных ракурсов.
Приём начали использовать ещё в конце 19 века, но он популярен и поныне. Изначально спецэффект применяли фотографы, позже он начал появлялся в кино и музыкальных клипах, но долгое время не привлекал внимания широкой публики. Лишь «Матрица» смогла настолько популяризовать этот эффект, что его до сих пор используют во многих остросюжетных фильмах. Читать полностью…
☕ Як обрати бариста в кав’ярню та чому це проблема? Розповідає кавовий консультант Євген Горбань
Ми продовжуємо досліджувати економіку та специфіку роботи кав’ярень. У процесі спілкування із керівниками закладів ми багато разів чули від них, що одна з їхніх основних проблем — пошук хорошого персоналу.
AIN.Business розпитав у кавового експерта, консультанта та судді національних кавових чемпіонатів Євгена Горбаня як обрати бариста, на що звертати увагу та чому на ринку зараз дефіцит кадрів. Читати повністю…
?️? Сестри по крові: чому в акронімі ЛГБТ перша літера «Л»
Термін ЛГБТК+ постійно трансформується: ЛГБТ використовують приблизно з 90-х, до цього був ГЛБТ, а тепер його подовжують до ЛГБТКІА, додаючи «інтерсексуальність» та «асексуальність». У цієї лінгвістичної плутанини є причини, і саме зміна «Г» та «Л» обумовлена історією, яка сталася ще у 80-х. Bird in Flight розповідає про неї.
Коли боротьба за рівні права тільки почалася, саме гей-рух командував парадом. Основна увага приділялася чоловікам, а лесбійки (як і трансперсони обох статей) перебували поза діалогом. Тоді, у 80-х, якраз використовували термін ГЛБТ.
Репрезентація лесбійок завжди була не настільки явною, як геїв. Вони не так часто з’являлися у ЗМІ і поп-культурі, хоча трансперсони — ще рідше. Першим серіалом в історії, де головна героїня робить камінг-аут як лесбійка, став «Еллен». Він вийшов у 1994 році, в той час як першого гей-персонажа показали у ситкомі «Усі в родині» 1971-го, і такі герої набагато частіше зустрічаються у фільмах і серіалах 90-х і нульових хоча б як «друг-гей». Читати повністю…
?️ 80 лет назад исчез старый Крещатик: десятки зданий уничтожили взрывы и пожар. Немецкие власти обвиняли советских диверсантов, СССР уверял, что виноваты немцы. Рассказываем о подрыве улицы в архивных фото
Двадцать четвертого сентября 1941 года архитектурный ансамбль Крещатика, складывавшийся на протяжении нескольких веков, перестал существовать: большинство домов были разрушены взрывами и пожаром. Немецкие войска, только захватившие город, обвиняли в диверсиях советскую власть и евреев. Руководство СССР утверждало, что все устроили немцы, чтобы избавиться от еврейского населения города: вскоре начались расстрелы в Бабьем Яру. «Бабель» исследовал архивные документы и публикации и рассказывает, как были уничтожены знаковые дома главной улицы столицы, что это были за здания — и что появилось на их месте потом. Читать полностью…
? Существует ли осенняя депрессия?
Серость, дождь, низкие свинцовые облака, холод и ощущение, что драйвовое лето осталось далеко позади. Многим в таких обстоятельствах сложно не впасть в хандру и не начать гуглить билеты в теплые края. Но действительно ли осенняя депрессия – доказанный факт, а не трендовое явление? Попробовали разобраться в ее биологических и социальных предпосылках, а заодно выяснить, что с этим всем делать. Читать полностью…
? Нам всем прогноз: сбываются ли фатальные предсказания ученых
Климатологи хором грозят катастрофами из-за глобального потепления; топ-менеджер KPMG обновила математическую модель будущего из 1970-х и обнаружила, что она все еще предвещает мало хорошего; вероятно, мы прошли пик добычи нефти. Катерина Сытник разбиралась, что все это значит, чего стоит бояться и насколько успешные из ученых предсказатели. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!