RU
Тоді, коли в Україні підписують петицію проти 5G на сайті президента, в інших країнах п'яте покоління мобільного зв'язку впроваджується в роботу різних галузей. Від попереднього стандарту 4G його відрізняє вища пропускна здатність, що забезпечує можливість передачі даних зі швидкістю від 2 до 10 Гб/с, низькі рівні затримок в мережі, енергоефективність і гарантована захищеність.

Нова технологія не тільки означає можливість швидко завантажувати фільми і дивитися ролики на YouTube в найбільшій роздільній здатності. 5G втілює в життя термін «інтернет речей», коли предмети виявляються взаємопідключенними завдяки високошвидкісному інтернету та можуть взаємодіяти між собою. Таким чином, деякі процеси можуть відбуватися без участі людини. Стежать за ними спеціальні центри контролю та обробки інформації.

Яким чином взаємодія 5G-технологій, людини і машинного інтелекту впливає на ефективність і екологічну складову компаній у різних країнах — розповідаємо далі.
5G та екологія. Як компанії в різних країнах будують екологічно відповідальний бізнес
Матеріал підготовлено за підтримки «Ericsson Украина»
Що це означає?
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
MERCEDES-BENZ І СВІДОМЕ СПОЖИВАННЯ РЕСУРСІВ
У вересні 2020 року в Німеччині офіційно відкрився завод Factory 56, який засновники називають «майбутнім виробництва». Серії нових моделей автомобілів різних дизайнів і різних систем приводів, автомобілі на пальному паливі, гібриди або електромобілі можуть швидко змінювати одне одного на конвеєрі протягом декількох днів. Крім того, фабрика є безвуглецевою і споживає набагато менше енергії завдяки інноваційним технологіям і повторному використанню батарей машин.

Інформація з головних виробничих систем передається на пристрої в різних точках світу і забезпечує контроль за продуктивністю, а також формує інструкцію для окремого співробітника. Така цифровізація можлива завдяки стандарту 5G, який впровадила компанія Ericsson, і додатків Industry 4.0, що забезпечує роботу розумних пристроїв і аналіз великих даних. Оскільки інформація про кожну машину на конвеєрі відображається на екранах на лінії, творці прогнозують економію близько 10 тонн паперу щороку.
Концепція «інтернет речей» втілена у взаємопідключенні пристроїв, а механізми віртуальної і доповненої реальності використовувалися при будівництві нового заводу. Технології разом з високошвидкісним інтернетом забезпечують гнучкість і ефективність виробників.
AUDI І БЕЗПЕКА
Компанія Ericsson розгорнула 5G-мережу на заводі Audi в Німеччині. Завдяки цьому автономні транспортні засоби виробника сенсорних роботів SICK можуть аналізувати простір і заздалегідь прораховувати перешкоди на шляху. Таким чином вони безпечно прокладають шлях на робочому просторі і забезпечують більш ефективну роботу на заводі. Висока швидкість інтернету дозволяє роботам вловлювати зміни і відповідати на них без шкоди співробітникам заводу.
«5G об'єднує в собі всі аспекти виробничого процесу, поліпшуючи гнучкість і ефективність за рахунок підключення до мережі, а також показує, як люди і роботи можуть безпечно працювати разом», — каже Ар'єн Крайс, керівник відділу планування технологій автоматизації кузовного цеху Audi.
ЕКОЛОГІЧНИЙ ТРАНСПОРТ У ПІВНІЧНИХ МІСТАХ
Із січня 2018 року компанія Ericsson тестувала в Стокгольмі електричний транспорт без водія. Протягом 6 місяців два безпілотних автобуси, розраховані на 11 пасажирів, курсували заздалегідь записаним віртуальним маршрутом. Вони були підключені до мережі 5G і використовували рішення Ericsson Connected Vehicle.
За перші три місяці транспортом скористалися 10 000 пасажирів, заявляє партнер Ericsson, транспортна компанія Nobina.
У листопаді 2018 року Ericsson, Telia і Einride заявили про те, що за допомогою 5G створять екосистему для електричного безпілотного транспорту на виробництві DB Schenker в Швеції. За словами Роберта Фалька, генерального директора і засновника Einride, 5G забезпечує зв'язок і надійність, відкриваючи шлях до 90-відсоткового скорочення викидів CO2 і усунення викидів оксидів азоту (NOx).

Безпілотний транспорт також більш ефективний, оскільки менше простоює і не залежить від втоми або самопочуття водія.
МОДЕРНІЗАЦІЯ ВОДЯНИХ НАСОСІВ
Данський виробник водяних помп Grundfos запропонував компанії Ericsson стати партнерами в цифровізації виробництва. Компанія виробляє 18 млн насосів щорічно в 55 країнах світу. Технологія «інтернету речей» дозволить оптимізувати процеси споживання води насосами в різних країнах. Вона дозволяє відстежувати роботу помп по всьому світу. Аналіз роботи пристроїв може повідомити, коли потрібно замінити помпи і показати, як оптимізувати потік і доставлення води.
Фредрік Остбай, директор з цифрових технологій в Grundfos, зауважує: «Сьогодні 10% всієї електроенергії, яка використовується у світі, йде на насоси. Якщо ми замінимо всі ці помпи на новітні технології, цей відсоток складе 6%, і очікується, що він стане ще нижче, коли IoT зараз стане доступним. Це досить велика економія енергії шляхом розумного використання наших помп».
У липні 2020 року компанія Grundfos оголосила про заміну дротового інтернету на 5G-технології на одному зі своїх заводів. Це дозволить використовувати більше можливостей машинного інтелекту і оптимізувати роботу на виробництві.
ЯК ТЕХНОЛОГІЯ 5G МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ НА БЛАГО ЕКОЛОГІЇ
Використання технології 5G дозволяє зробити мережі мобільного зв'язку більш енергоефективними. Так, модернізація обладнання мобільного зв'язку та використання спеціального енергоощадного програмного забезпечення із застосуванням машинного інтелекту дозволяє скоротити споживання електричної енергії, а, отже, і зменшення вуглеводневих викидів до 15%. Про це свідчить звіт компанії Ericsson, оприлюднений в березні 2020 року. Тим самим це дозволяє зламати так звану енергетичну криву, адже раніше при впровадженні нового покоління мобільного зв'язку різко зростало споживання електричної енергії, перш за все коштом збільшення кількості обладнання на мережі.
Компанія Ericsson розробила свій підхід, який дозволить знизити енергоспоживання на тлі зростання трафіку:
Все це в комплексі дозволяє зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, а також скоротити енергоспоживання, враховуючи постійне зростання трафіку — до кінця 2020 року кількість 5G-підключень досягне 190 млн, а до кінця 2025 року — 2,8 млрд. Рішення для мереж 5G, які є частиною Ericsson Radio System нового покоління, споживають на 32% менше енергії, ніж в 2016 році. Розробки компанії Ericsson в області обладнання базових станцій дозволило операторам впроваджувати стандарт 5G на існуючому «залізі», тим самим уникнути установки безлічі додаткових модулів і досягти дворазового збільшення пропускної спроможності сайту без збільшення енергоспоживання. Додатково, унікальна функціональність компанії Ericsson — динамічний перерозподіл спектра (Ericsson Spectrum Sharing) між LTE і 5G на рівні кожної мілісекунди, дозволяє впровадити нові технології без виключення чинних стандартів і без додаткового зростання енергоспоживання.

«5G — найбільш екологічний стандарт в історії стільникового зв'язку. Технології 5G гратимуть ключову роль в охороні навколишнього середовища внаслідок скорочення енергоспоживання та викидів вуглекислого газу. Широкий розвиток стандарту 5G в галузях промисловості і транспорту, а також в концепції «розумних міст» дозволить скоротити викиди вуглекислого газу мінімум на 15%, що, своєю чергою, дасть можливість досягти загальносвітової мети — знизити темп глобального потепління до рівня 1,5 ° C в порівнянні з доіндустріальною епохою», — прокоментували в Ericsson.
Ретельно підготовлена мережа;
Активовано енергоощадне програмне забезпечення;
Мережа спроектована з урахуванням майбутніх сценаріїв використання;
Застосовуються технології машинного інтелекту для управління.
ВИСНОВОК:
Технології 5G відкривають принципово нові можливості для найрізноманітніших галузей — від важкої промисловості і транспорту до охорони здоров'я і сфери освіти. Завдяки підключенню до стільникових мереж з високою швидкістю передачі даних і низьким рівнем затримки можна повністю автоматизувати небезпечні роботи й складні процеси, що вимагають високої точності. На цьому тлі не менш важливо, що крім економічних переваг перехід на технології 5G зменшує негативний вплив різних галузей на навколишнє середовище, а сама технологія зв'язку 5-го покоління є більш енергоефективною у порівнянні з чинними стандартами мобільного зв'язку.
Текст: Ельзара Галімова
Дизайн: Максим Рамозов
Продюсер: Яна Проценко
Менеджер: Олександр Лінник
При использовании материалов сайта обязательным условием является наличие гиперссылки в пределах первого абзаца на страницу расположения исходной статьи с указанием бренда издания AIN.UA. Материалы с пометками «Новости компаний» и PR публикуются на правах рекламы.
© 1999-2020 AIN.UA