7 екстремальних хобі українських IT-спеціалістів
Як спробувати та скільки це коштує
Екстремальні
хобі українських IT-спеціалістів
Полоскотати нерви, перезавантажитися після трудових буднів або перевірити себе на міцність — кожен вбачає в екстримі щось своє, але спробувавши адреналін на смак хоч раз, буває важко забути це відчуття. Дехто тільки мріє відкрити для себе щось незвичайне, дехто вже планує пригоди — а дехто встиг пірнути у світ адреналіну з головою.

Підкорення вітру та хвиль, спуск по засніженим схилам, відчуття швидкості за кермом авто — разом з Motorola Solutions розповідаємо 7 історій українських IT-спеціалістів, які вже не уявляють свого життя без шаленого смаку пригод, і впевнені, що спробувати варто кожному.
Серфінг
7 років тому ми з друзями зібралися, щоб обрати, куди полетіти у відпустку. Це була моя перша подорож за кордон і хотілося відпочити у теплій країні з доступом до океану — врешті-решт, вибір пав на Іспанію, Канари. І тоді ж хтось сказав, що було б круто спробувати серфінг. 5 хвилин пошуку у гуглі і ми вже вибрали серф-школу та придбали квитки на Тенеріфе.

Перший досвід — 10 занять у групі з інструктором. Спочатку нічого не виходило — до цього моменту я не займався жодним водним видом спорту з дошкою, тому було дійсно важко. Але вже тоді я відчув це неймовірне відчуття єднання із водною стихією. Звичайно, під кінець занять вдалося стати на учбовий серфборд і проїхатись по невеличких хвилях. Але хотілося значно більшого. Саме так у мені запалав вогонь пристрасті до серфінгу. Відтоді це хобі, що змінило мій стиль життя. Ось вже рік я живу в Індонезії і маю змогу серфити майже кожного дня.

Серфінг для мене — це і спорт, і медитація, і своєрідна філософія відносин з океаном та навколишнім світом. Тут доводиться приборкувати свої страхи, контролювати емоції та відчуття, бути максимально відвертим із самим собою. Швидко досягти якогось прийнятного рівня катання (робити різні маневри або кататися на короткій дошці) не вдасться, але в тому і цінність.
Дмитро Чепурний
Software developer, Team lead
Серфінг — це заняття для терплячих та впертих. Коли зрештою всі фактори складаються в одне ціле, ти отримуєш ні з чим не зрівняне задоволення. Кожна хвиля унікальна, кожна серф-сесія не схожа на іншу. Десь за тисячі кілометрів шторм утворює хвилі, і океан дарує тобі можливість покататися на них.
Де можна потренуватися?
В Одесі та околицях є кілька спотів, де іноді можна покататися. Сезон хвиль у нас із вересня по квітень-травень, але взимку вода надто холодна.
01
Що потрібно для цього хобі?
Гідрокостюм, різної товщини для різної температури. Універсальний гідрокостюм для більшості країн з холодними хвилями — 4 мм/3 мм. Для наших суворих вод потрібен гідрік із худі (щоб голова не змерзла) ще товще — 5-6 мм, а також гідрорукавиці і гідровзуття.
01
Для заняття серфінгом потрібна витривалість, адже 95% часу доводиться грести, лежачи на дошці. Тому найкраща підготовка — це регулярне плавання у басейні чи у відкритих водоймах. Загальна фізична підготовка теж необхідна, особливу увагу варто приділяти кардіо.
02
Скільки це коштує?
Оренда дошки для серфінгу — від $10 за сесію.
01
Уроки з інструктором — від $20 (ціна змінюється залежно від країни та від кількості учнів у групі).
02
Гідрокостюм — від $150. Для теплих вод хлопцям необхідні тільки шорти, а дівчатам відповідний купальник.
03
Ціни дощок для серфінгу стартують від $100 для початківців, і від 500$ для досвідчених серферів. Тим, хто починає прогресувати, доводиться пробувати нові дошки — від 100$ за б/в до 1000$ за нову.
04
Основні витрати на початковому етапі — це перельоти та проживання. Тут все дуже індивідуально: якщо купувати квитки по акціях, то тиждень серфінгу на Шрі-Ланці обійдеться в таку ж суму, як і тижнева гірськолижна відпустка в Карпатах.

Загалом цей спорт не дорожчий, ніж сноубординг чи кайтбординг. Але потребує набагато більше часу, щоб досягти певного рівня і мати змогу подорожувати і кататись самому.
Трейлранінг
В гірський біг я, як багато хто з атлетів, потрапив з альпінізму. В 17 років я почав на серйозному професійному рівні займатися альпінізмом в Одеській секції альпінізму та скелелазіння. В студентські роки я проводив близько 6-8 місяців на рік на зборах та гірських експедиціях, поєднуючи це захоплення з навчанням, підробітками, спелеологією та невеличкими мандрівками.

З усіх гірських дисциплін я отримував найбільше задоволення та найкращі спортивні результати від висотного класу та встиг взяти участь в експедиціях на Памірі на висотах понад 7000 метрів (пік Комунізму, пік Корженевської). Під час підготовки до цих та інших експедицій на Кавказі, в Альпах, Памірі, ми з командою приділяли багато уваги саме забігам в горах на висоті по бездоріжжю. Це вважається найкращою підготовкою для альпінізму.

У 2014 я відправився добровольцем на фронт та провів майже 5 місяців в ротаціях між Пісками та Донецьким летовищем. Щоб забути жах війни та відновити фізичне і емоційне здоров'я після фронту, я на цілий рік оселився в східній частині Африки, в Танзанії, де працював гірським гідом на Кіліманджаро та досліджував племена. В перервах між сходженнями на Кіліманджаро я багато тренувався, бігаючи в околицях міста Моші серед лісів та саван. Саме так я і знайшов для себе трейлранінг та скайранінг.

П'ять років тому я повернувся в Україну та знайшов роботу в IT — зараз я керую відділом маркетингу в SaaS-продуктовій компанії. Через неможливість подорожувати 8 місяців на рік, як це було раніше, я знайшов для себе зручний спосіб відвідувати гори — трейлранінг. Серед найбільших змагань, в яких я брав участь в горах, були перегони на 115 км в Україні, 65 км на Фарерських островах та близько 30 забігів на менші дистанції від 25 до 55 км в Карпатах.
Євген Лата
Керівник відділу маркетингу, Serpstat
Зараз я готуюся до Tor des Geants (Тур Гігантів). Це найважчі гірські перегони на планеті, які пройдуть в Італійських Доломітах у вересні 2021 року. Під час змагань учасники мають здолати пішки 330 км горами з сумарним перепадом висот близько 24 км. Це неймовірна дистанція, на яку я був відібраний ще минулого року, але через пандемію змагання перенесли.

Я активно тренуюсь для цієї події не тільки фізично, але і емоційно: вчу себе не спати кілька ночей, вчу свій організм швидко відновлюватись, тренуватися, навіть коли вже немає сил або мотивації. До речі, такі тренування мені дуже допомагають і під час роботи.
Вже зараз сумарні витрати на підготовку до змагання Tor des Geants складають приблизно 4000 євро, які мені сплатили спонсори. В ці гроші я порахував спорядження, оплату змагання, тренера, оплату тренувальних стартів, бронювання готелів, їжу та інші витрати. Але впевнений, що ціна стане значно більшою, коли я все ж таки доїду до Італії.
05
Інше спорядження для більш серйозних занять — спеціальний годинник, окуляри тощо.
04
Набір спортивного харчування
03
Трекінгові палки
02
Внесок за участь у змаганнях у Карпатах — приблизно 1000 грн, якщо не враховувати спорядження та дорогу.
01
Мінімальний комплект одягу та екіпірування для трейлранінгу — від $300-500 (починати тренуватися можна в звичайному спортивному одязі).
Скільки це коштує?
02
Рюкзак з питною системою або кишенями для фляг
01
Кросівки для трейлу та спеціальний одяг
Що потрібно для цього хобі?
01
В будь-якому лісі, полі, парку. Особливо корисним буде тренуватися в гірській місцевості, наприклад, в Карпатах.
Де можна потренуватися?
Для багатьох екстремальних дисциплін — та навіть для звичайної прогулянки гірською стежкою, бажано тримати руки вільними. Завдяки рації з функцією iVOX/VOX, ви можете насолоджуватися зручним спілкуванням з використанням гарнітури або без неї — при цьому вам не потрібно буде натискати кнопку. Просто активуйте мікрофон рації за допомогою голосу, щоб продовжувати свій рух, не зупиняючись для здійснення виклику.
Яхтинг
Уявіть, що ви вирішили провести відпустку в Туреччині, але замість готелю взяли в чартер вітрильну яхту. Ви приїжджаєте в марину, скажімо, в Мармарисі та відправляється під вітрилом в будь-яку вподобану вами бухту.
А краще уявіть, що ви швидко рухаєтеся по воді за рахунок сили вітру і керуєте цим процесом тільки за допомогою арсеналу мотузок і вітрил.
І ще задумайтеся про те, як давно людство вже ходить під вітрилами. Адже не так давно це був основний транспорт, який дозволяв вести торгівлю, здійснювати географічні відкриття, досліджувати і воювати.

Для мене яхтинг — це все ж менше спорт і більше хобі. А вірніше — мрія, що стала реальністю. Одного разу зіткнувшись з вітрилом, вітром і мотузками, я більше не міг не думати про те, як мені зробити це частиною свого життя. Це не так просто, як здається, адже точок входу набагато менше, ніж в будь-який інший спорт, і вони надійно заховані. Але врешті-решт мені це вдалося.
Антон Калмиков
Chief Delivery Officer, Kultprosvet
Де можна потренуватися?
Дніпро створює хороші умови для яхтингу, а все інше залежить від локальної інфраструктури та бажання.
01
Що потрібно для цього хобі?
Вітрильна яхта — також її можна орендувати або отримати в рамках практичних занять під час навчання.
01
Знання — крім базових про те, як ставити вітрило, в залежності від курсу, потрібно знати основи метеорології, навігацію, МППСС-72 (щось на зразок правил дорожнього руху, але на воді), правила морського радіозв'язку, базові вузли, основи першої медичної допомоги та багато іншого.
02
Скільки це коштує?
Курси — приблизно 10000 грн за теоретичну частину і 10000-15000 грн за практичний курс на Дніпрі або в Одесі. Практика де-небудь в Середземномор'ї буде коштувати приблизно 900 євро.

За підсумком цих курсів ви отримаєте міжнародну ліцензію, що дозволяє керувати яхтою.

Ліцензія буде мати ряд обмежень — наприклад, вам буде дозволено ходити на яхті на відстані до 20 морських миль від берега в гарну погоду (до 6 балів за шкалою Бофорта) в денний час доби. Пізніше ви зможете підвищувати рівень ліцензії.

Далі постане питання про те, як і де практикуватись. Тут маса варіантів, від практичних занять на Дніпрі за 500-600 грн.
01
Будь-яке судно повинно бути оснащене радіостанцією УКХ (ультракоротких хвиль), що працює в морському діапазоні частот, тому що стільниковий зв'язок в морі пропадає дуже швидко. Рації — це основний засіб комунікації судів і, що найважливіше, засіб передачі і прийому сигналів лиха і небезпеки. Тому вміння поводитися з УКХ-радіостанцією — обов'язкове і вимагає підтвердження ліцензією. Зазвичай це входить в курс навчання.
03
Просто натисніть кнопку і говоріть — рації Talkabout від Motorola Solutions настільки зручні та прості, що користуватися ними зможе навіть дитина. Тож не втрачайте можливості цим скористатися!

Рація, яка допомагає вам триматися групи, підкорюючи гірські вершини або морські простори, так само допоможе залишатися на зв'язку, вирушаючи у сімейний похід або відпочинок на природі з друзями, і спокійно насолоджуватися кожним моментом подорожі.
Кайтбординг
Я почав займатися кайтбордингом 8 років тому, маючи багаторічний досвід сноубордингу. В мене була гостра потреба в адреналіні і відпочинку на природі в теплу пору року, і тоді мене в цей спорт привів мій батько, який на той час вже багато років їм займався.

Закінчивши навчання в кайт-школі Windrider в Коблево, через 3 сезони активного катання і тренувань я почав викладати кайтбординг в цій же школі, проводити всі теплі місяці з вітром на природі, а пізно восени мігрувати в пошуках тепла і вітру в Єгипет.

Коли я перейшов працювати в IT-сферу, я не кинув старих звичок, і більшу частину літнього сезону проводжу на кайт-школі Windrider в Коблево, відмінно поєднуючи відпочинок на природі, активний спосіб життя і, звичайно ж, робочу продуктивність.
Жорж Левченко
Front-End Developer, SpinTech
Також на час навчання все спорядження, включаючи додатковий рятувальний жилет і шолом з рацією для зв'язку з інструктором на відстані, видається школою. Коштує це в районі $50 за сесію (приблизно 2 години). А на закордонних кайт-спотах є прокат спорядження за умови підтвердження навичок.
01
Якісний новий комплект спорядження — від $2500.
Скільки це коштує?
02
Комплект спорядження: неопреновий гідрокостюм, кайтборд, кайт (саме крило) та планка управління зі стропами і трапецію.
01
Вільний графік, щоб мати змогу приїжджати на спот для заняття чи тренування під вітряний прогноз.
Що потрібно для цього хобі?
01
На Київському морі — проте вітрові умови там залишають бажати кращого, тому райдери з досвідом, а також всі охочі комфортно навчитися виїжджають на південь.
Де можна потренуватися?
Основні школи в Україні знаходяться в Коблево та Сергіївці (Одеська область), Лазурному та Скадовську (Херсонська область), а також у Генічеську (Азовське море).
02
Альпінізм
Після закінчення школи я почала ходити в перші студентські походи по Криму. Потім поїхала в великі гори, в Таджикистан. Перші труднощі, гірська хвороба, важкий рюкзак — все це не зрівняється з радістю підйому на снігові вершини висотою 5000 метрів. Сходження на перший п'ятитисячник так сподобалося, що по приїзді до Києва я записалася в секцію альпінізму. Через кілька років крім спортивних зборів і технічних сходжень в моєму житті з'явився висотний альпінізм. Після кількох невдалих спроб я змогла зійти на вершину піку Леніна в Киргизстані — 7134 м, також брала участь у сходженні на семитисячний пік Хан-Тенгрі. Щоби ходити високо в гори, потрібно багато тренуватися, а також важливо мати дружню і підготовлену команду або напарника. Секція альпінізму якраз допоможе таку команду знайти.

Альпінізм для мене — це подолання! Тренуючись і здійснюючи сходження на найвищі і важкодоступні гори світу ти постійно «розширюєш кордони» своїх можливостей, стаєш сильнішим і хоробрішим.
Мирослава Партала
QA Engineer, Global Logic Ukraine
Де можна потренуватися?
У Києві на великих скеледромах: «Гіперіон», скалодром ФАіС, «Space», «Цех». Там працюють секції з досвідченими тренерами, де можна відпрацювати техніку і вивчити теорію.
01
Що потрібно для цього хобі?
Загальна фізична підготовка
01
Обов'язкова скелелазна підготовка — робота з мотузкою та іншим спорядженням.
02
Скільки це коштує?
Вартість одного заняття на скеледромі у Києві — біля 500 грн.
01
Професійний альпінізм — дорогий вид спорту. Крім бівуачного спорядження — наметів, спальників, килимка, пальників, посуду, необхідний також спеціальний одяг з мембранної тканини, ціни на який можуть кусатися (від $300 за комплект). На зимові сходження або високогірні літні також потрібні пухова куртка і термобілизна. Трекінгові черевики і скельні туфлі коштують від $250 і вище, а взуття для висотних сходжень обійдеться приблизно в $1000. Для льодовиків необхідні кішки і льодоруб ($200). Для високогір'я — також окуляри з сильним UV фільтром (від $50).
Спеціальний одяг та спорядження — для початку його можна орендувати, а потім вже придбати своє. Прокат комплекту обійдеться від 200-300 грн/день, в залежності від умов практики.
03
В Україні є скельні регіони — Дениші, Коростишів, Буки, де можна потренуватися на справжніх скелях. Але найкраще взяти участь у виїздах в зимові Карпати і, звичайно, великі гори.
02
Комплект спорядження (мотузка, страхувальна система, каска, карабіни, заставні елементи і камалоти) — від $500.
02
Спеціальний одяг — від $1000 за комплект.
03
Talkabout T82 Extreme — не просто модель підвищеної потужності, а ваш надійний супутник в найекстремальніших пригодах. Клас IPx4 забезпечує захист від негоди, водонепроникність та здатність працювати в жорстких умовах. Катання на лижах то сноуборді, альпінізм, водні види спорту — це обладнання розроблене для того, щоб ви не турбувалися про жодні погодні умови.

T82 Extreme забезпечує зв'язок в радіусі 10 км та дає до 26 годин роботи приладу.
Сноубординг
Я ніколи не мріяв займатися сноубордингом, але одного разу мене запросили поїхати покататися на Драгобрат. Не найкраще місце для початківців, але мені сподобалось. Новий та вражаючий досвід надійшов з неочікуваного для мене місця. Спочатку мене зачепив «стиль відпочинку» — коли зранку і вдень всі катаються, а ввечері збираються на вечірку. Цікавим феноменом було те, що весь день можна було безтурботно кататися, інколи перериваючись на перекуси, а потім в кінці дня зайти в номер, сісти на ліжко і моментально відчути себе виснаженим. Чомусь впродовж дня втома не помітна. Підозрюю, що так буває, коли захоплюєшся процесом.

Декілька років я сприймав сноубординг як привід для зимової відпустки, та не мав ніяких спортивних амбіцій. Згодом апетити почали рости. Я став купувати собі більше спорядження, більше уваги звертати на техніку і умови катання. На власному досвіді я зрозумів, що чим краще вмієш, тим цікавіше кататися. За допомогою спорядження і навичок стало комфортно знаходитись в погоді, яка б здавалася жахливою для непідготовлених людей. Рельєф, який раніше здавався мені небезпечним, тепер став челенджем та «можливістю».
Максим Бережняк
.NET Software developer, DataArt
Перші опановані елементи фрістайлу дали зрозуміти, що ці відео з інтернету, де сноубордисти стрибають з трамплінів та крутяться в повітрі, не про інопланетян. Все це реально, цим можна займатися тут і зараз, отримуючи задоволення.
На початку найбільші витрати при катанні стосуються скі-пасу (пропуск на підйомники) та оренди спорядження. Якщо сноубординг сподобався, то з дуже великою ймовірністю стане питання покупки власного спорядження. Тут діапазон цін дуже широкий, але я радив би починати з чогось дешевого або б/в, щоб зрозуміти свої потреби.

Також я нещодавно почав користуватися рацією при катанні. Якщо на місцевості немає зв'язку або інтернету, то це чи не єдиний спосіб комунікації людей в групі, а також можливість зв'язатися з цивілізацією, якщо виникає така потреба. Та навіть за наявності мобільного зв'язку рація залишається корисною, бо на повідомлення в месенджерах зазвичай відповідають довше, а на мобільні дзвінки відповідати не зручно. Також рація незамінна, коли потрібно робити екстрені сповіщення. Для цього до рації ще додають мікрофон, який кріпиться, наприклад, за шлейку рюкзака.
02
Прокат комплекту одягу для сноуборду (штани, куртка, рукавиці, шолом і маска) — 300-400 грн/день.
01
Скі-пас в Буковелі з необмеженою кількістю підйомів — від 500 до 1200 грн/день.
Скільки це коштує?
02
На початку бажано брати інструктора. Це може зекономити ледь не декілька років, у порівнянні з самонавчанням, а також зменшується ймовірність травм та випадку, коли сноуборд здасться чимось невиправдано складним.
01
Мінімальний набір — це сноубордичне взуття та сноуборд з кріпленнями, а також дуже рекомендовано мати мінімальний захист у вигляді шолому. Щоб не змокнути та не змерзнути, знадобиться гірськолижний костюм та спеціальні рукавиці, а для сніжної погоди чи яскравого сонця корисною буде гірськолижна маска. Все це можна орендувати у пунктах прокату.
Що потрібно для цього хобі?
01
В Києві повчитися можна на Протасовому Яру або в Голосіїв Скі Парк.
Де можна потренуватися?
Якщо є навички катання, спорядження та мотивація, то ледь не будь-яка гірка підійде — Солом'янський ландшафтний парк, Лиса гора, Пейзажна алея чи Парк Вічної Слави.
02
Буковель та Драгобрат — найпопулярніші місця для катання в Україні, але є ще багато інших місць, таких як Пилипець, Подобовець, Славське, Ізки, Красія тощо.
03
Прокат сноуборду — 200 грн/день.
03
Новий комплект одягу — від 7000 грн.
04
Автоспорт
Я завжди дивуюся, коли озираюся назад і усвідомлюю, як же мене затягнуло в автоспорт. Все починалося з того, що через часті відрядження до США по моїм проектам треба було швидко навчитися водити машину, щоб вільно пересуватися там за кермом і ні від кого не залежати. У мене була неймовірно шалена мотивація і я відразу опановувала ази у школі контраварійного водіння у вкрай стислі терміни до від'їзду у відрядження. Ця мотивація була сприятливим ґрунтом увібрати пристрасть до авто і автоспорту. Через якийсь час моє авто (тоді Mitsubishi Lancer EVO IX) невідомою силою затягнуло мене на перший трек в Київ на Чайку. Я ні з ким не була знайома і мало що знала про те, як проходять змагання, але нестримне бажання і допитливість дозволили легко виходити з зони комфорту — приїжджати в інші міста, де жодного разу не була, знайомитися з новими людьми, пробувати нові дисципліни.

Автоспорт став не просто хобі, а моєю пристрастю і джерелом заряду енергією і емоціями. Я починала з аматорських серій (ралі на серійних авто, тайм-аттак, слалом) і за пару років бажання розвиватися і осягати нові челенджі привело до професійного автоспорту — так я почала брати участь в чемпіонатах України — ралі, міні-ралі, слалом, джимхана, крос. Звісно, ще є чому вчитися і куди розвиватися — це безперервний процес, як і в будь-якій справі.
Юлія Гриценко
Senior Group Manager, Netcracker
Кожне змагання — це неоціненний досвід і приголомшлива палітра емоцій і вражень. Це і радість зустрічі з іншими зараженими автоспортом з гарячими очима, і нестримна енергія людей (гонщики, судді, організатори, вболівальники), і перемога над собою, своїми лімітами, своїми суперниками, і смуток невдач та помилок. За один вікенд можна отримати неймовірну кількість вражень!
Де можна потренуватися?
Для слалому — фігурного водіння серед фішок — досить невеликого майданчика 50*70 метрів для тренувань.
01
Що потрібно для цього хобі?
Спортивний автомобіль для перегонів (але першу участь у Національних серіях можна брати навіть на своїй daily car).
01
Ліцензія ФАУ та страховка від нещасних випадків (все це оформлюється на змаганні).
02
Скільки це коштує?
Внесок за участь у змаганнях з автомобільного слалому — від 700 до 3000 грн.
01
Автомобільний шолом — від $100.
02
В «дорослій лізі» — на чемпіонатах України (ралі, міні-ралі, крос) все набагато складніше і дорожче. Наприклад, згідно з вимогами міжнародної автомобільної федерації (FIA), вся екіпіровка аж до шкарпеток повинна бути вогнестійкою. Тільки вартість шолома тут становить вже близько $1000.

Але у будь-якому випадку, ніяка невідомість, ніякі страхи і витрати не зупинять того, хто хоче діяти, бо він шукає можливості, а не причини — отже, Stay hungry. Stay Foolish!
Для ралі готуються спеціальні грунтово-гравійні траси з обов'язковою організацією якісного покриття, щоб влаштовувати там тренування.
02
Для тайм-аттак все набагато простіше — є стаціонарні автодроми, де можна поганяти по кільцю.
03
Рація Talkabout від Motorola Solutions — надійний супутник, який не тільки стане в нагоді для екстремального спорту, а й допоможе зробити будь-які пригоди більш комфортними та безпечними.

Рація дозволяє оперативно зв'язатися з інструктором та учасниками групи навіть там, де не ловить зв'язок. Не витрачаючи час на набір номеру та з'єднання, тому що прийом сигналу відбувається автоматично. Без плати за обслуговування, що особливо відчувається в закордонних поїздках.
Багатьох з нас збуджують види спорту, в яких присутня певна частка екстриму. Іноді від того, щоб спробувати зупиняє розуміння, що для старту потрібна спеціальна підготовка і чимало грошей. Як бачите — все не так складно, і в деяких випадках можна спробувати, взагалі не маючи особливої фізичної підготовки, а спорядження взяти в оренду.

У кращому випадку ви ризикуєте безповоротно захопитися новим хобі, в гіршому — просто отримати ще один незвичайний досвід. А щоби цей досвід став максимально приємним і безпечним, не забудьте подбати про якісне обладнання.
ТЕКСТ
Анастасія Михалюк
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки DOLYA & CO. LTD
Що це означає?
ВЕРСТКА
Дарія Корнєєва
ІДЕЯ
Яна Проценко
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
Сергій Безуглий
ПРЕДСТАВНИК DOLYA & CO. LTD
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA