... і скоріш за все виникнуть
Ви купили квартиру. Вітаємо! Але є і неприємна новина: попереду ремонт. Хто ніколи не стикався з цим явищем, ще не розуміє, наскільки це важкий і тривалий процес. У більшості — виключно неприємні спогади і десятки історій про будівельників чи виконробів, які так і не змогли виконати поставлені задачі.

У цьому матеріалі головний редактор AIN.UA розповідає про 9 проблем, які можуть виникнути під час ремонту, з якими зіткнувся сам. А партнер матеріалу — група компаній DIM — пояснює, чим вигідне рішення під ключ, коли квартира продається забудовником уже з готовим ремонтом.
Матеріал підготовлено за підтримки групи компанiй DIM
Що це означає?
Цей матеріал підготовлений журналістами AIN.UA за редакційними стандартами і опублікований за підтримки рекламодавця
Насправді, знайти людину, яка буде супроводжувати ремонт — не важко. А от знайти порядну людину — цілий виклик. Адже цей спеціаліст відповідатиме за підбір будівельників, виконання усіх робіт, закупки матеріалів, оплати і т.д. Звичайно, існує легенда, що такі люди (порядні і чесні) бувають, але 80% тих, хто робили ремонт, точно скажуть, що таких ніколи не бачили. А без хорошого виконроба важко перевірити якість виконаних робіт, інакше доведеться у всьому розбиратись самостійно.
Історія така ж, як із виконробом — знайти порядних виконавців зовсім не просто. Хтось бере людей згідно рекомендацій друзів, хтось шукає через різні сервіси. Але існує проблема, яку одразу і не виявиш: у хорошого спеціаліста зазвичай в роботі не один, а одразу декілька об'єктів. Тому сьогодні він працює у вас, завтра у сусідній квартирі, а потім — в іншій частині міста. Як результат, робота, яка могла бути зроблена за три дні, робиться два тижні.
Група компаній DIM розробила спеціальне рішення під назвою #READYDIM для покупців квартир у ЖК «Метрополіс». Ідея в тому, що покупець купує квартиру з готовим ремонтом. Усе, що залишається власнику квартири — обрати меблі та декор за власним смаком. Ніяких проблем з чорновим та чистовим ремонтом, пошуком людей та нескінченними поїздками до будмагазинів. Купили ліжко — і вже можна жити в новій квартирі з дизайнерським ремонтом.
Як би детально не розроблявся кошторис на ремонт, заплатити зазвичай доведеться все одно більше. Здається це аксіома, до якої звикли всі. Перші розрахунки по матеріалах були неправильними, відбулись зміни в будівельних матеріалах, щось не довезли і т.д. Якось автор цієї статті за один день чотири рази їздив у будівельний магазин докуповувати матеріали, бо спочатку неправильно порахували у магазині, потім робітникам не вистачило суміші, потім довелось перекладати кахель і врешті-решт не вистачило однієї плиточки, через яку потрібно було ще раз поїхати у магазин і купити цілу коробку. Вона і досі лежить вдома. В результаті, я заплатив майже вдвічі більше того, на що розраховував з самого початку.
Бюджет скоріш за все не буде точним, а терміни — вчасними. Напевно світ не знає ремонту, який би завершився у встановлені на самому початку таймінги. Бо весь час щось йде не так, як планувалось: щось не встигли зробити, десь поставки збились, виконавець пропав, немає потрібного кольору фарби, у служби доставки зламався автомобіль. Варіантів буде мільйон. Тому одразу закладайте, що у квартиру потрапите або на декілька тижнів/місяців пізніше, або будете жити у ще не до кінця готовій оселі.
Значна перевега #READYDIM у ЖК «Метрополіс» — не лише відсутність проблем з ремонтом, а й тиша навколо. Згадайте: у будь-якій новобудові ще рік-два, а то й п'ять, у сусідніх квартирах лише й чутно «ЖЖЖЖЖ» від дрелі та стуки молотка. Група компаній DIM продає цілу секцію будинку з уже готовими ремонтами, а отже — навколо буде тиша та чистота: ніяких брудних під'їздів та будівельних матеріалів навколо.
Здається, що ремонт — не така й важка справа: купив все необхідне, передав будівельникам та й усе. Але що робити, коли у магазині 10 різних видів штукатурки і у кожної різна ціна? Чому вона різна, чим краще одна за іншу? І очевидної відповіді дати ніхто не зможе, а отже, потрібно діяти на свій страх і ризик чи просто довіряти консультантам/виконробу.
У якийсь момент ви просто втратите віру в людство та ремонт, після чого почнете вивчати до найглибшої суті абсолютно все: будете дивитись блоги, читати форуми, книжки і журнали, збирати відгуки про будівельні матеріали і процеси ремонту. Насправді, у цьому є сенс і якщо ремонт плануєте у майбутньому — починайте набиратись знань вже зараз. Справа у тому, що часто виконавці все роблять по одному шаблону: стільниця має виступати, поличка не заступати і т.д. Але світ змінюється, а з ним і технології. Тому дуже часто «так зробити не можна» — це просто лінь або невміння виконавця зробити так, як потрібно замовнику. У результаті, весь вільний час буде йти на те, щоб розібратись у правильності встановлення плінтусів і необхідності влаштування шумоізоляції.
Студія інтер'єрного дизайну ANTHRACITE від групи компаній DIM розробила два варіанти готового ремонту для мешканців ЖК «Метрополіс»: #FRESH та #WARM. Вони відрізняються колірною гамою — прохолодний та теплий. Власнику квартири потрібно лише обрати той, що подобається більше.
Ремонт — справа не проста. І в будь-який момент щось може піти не так. З одного боку, будівельники можуть неправильно покласти плитку або взагалі її побити. Встановити проводку низької якості чи не поставити запобіжники. Одного разу будівельник пропалив автору тексту піддон у душовій і його довелось міняти, розбираючи всю конструкцію.

Але будівельники — це лише півбіди. Паркетна дошка може бути не того кольору, на який ви очікували. Або ви замовили фарбу, робітники змішали три відра, а пропорція була не такою, як ви планували: замість темно сірого вийшов блакитний колір. А врешті решт у вітальні по центру стіни пішла тріщина, бо будинок «рухається».
Як було сказано вище, часто будівельники просто не можуть (або не хочуть) зробити те, що просить замовник. Або ж у самого замовника просто немає часу та натхнення завершити ремонт. Як результат, першопочатковий план починає змінюватись і на виході ви не завжди отримуєте те, на що очікували. Саме тому дизайнери часто не беруться лише за планування житла, а хочуть супроводжувати весь проект, аби в результаті ви отримали те, на що сподівались від самого початку. Можливо все вийде так, як ви планували, але морально варто бути готовим до будь-яких варіантів.
Ще одна перевага #READYDIM у ЖК «Метрополіс» — готове бізнес-рішення. Оскільки квартира здається уже з готовим ремонтом, власник може докупити мінімально-необхідний для комфортного життя набір меблів та одразу здавати квартиру в оренду. Інакше кажучи — нерухомість «почне працювати» на власника одразу після здачі будинку в експлуатацію. Час на ремонт, а це півроку, а то й більше, витрачати не потрібно.
Червоною ниткою через усі пункти вище проходить одна проста думка: ремонт — це велика кількість вашого часу. І якщо вибір столу чи поличок може бути хоч трохи приємним, то години та дні, проведені серед мішків зі штукатуркою чи банок фарби — аж ніяк ні. Вихідні в будівельних магазинах, ранки і вечори на об'єкті, дзвінки не друзям, а виконробу — реальність, від якої майже немає шансів втекти, якщо робити ремонт своїми силами. І так, відпустку одразу після ремонту краще не планувати — все одно терміни посунуться (сміємось крізь сльози власного досвіду) і летіти на відпочинок ви будете з відчуттям тривоги, а не завершеної справи.
Основна перевага рішення #READYDIM від групи компаній DIM — економія часу. Ви можете його використати для більш приємних речей, та залишатись впевненим, що робота виконана вчасно і якісно. А ще збережете свої нерви. Це є особливо важливим.
Анімації: GIPHY
© 1999-2019 AIN.UA

При использовании материалов сайта обязательным условием является наличие гиперссылки в пределах первого абзаца на страницу расположения исходной статьи с указанием бренда издания AIN.UA. Материалы с пометками «Новости компаний» и PR публикуются на правах рекламы.
© 1999-2019 AIN.UA

При использовании материалов сайта обязательным условием является наличие гиперссылки в пределах первого абзаца на страницу расположения исходной статьи с указанием бренда издания AIN.UA. Материалы с пометками «Новости компаний» и PR публикуются на правах рекламы.