Що б подивитися?

Редакція AIN.UA радить улюблені українські фільми

А насолодитися українським кінематографом, де б ви не були, рекомендуємо з портативним проектором The Freestyle від Samsung

Відвести подих від тривожних новин, відпочити та відновити сили в часі зимових свят — легко, влаштувавши вдома справжній кінотеатр.

Редакція AIN.UA зібрала улюблені українські фільми, що зроблять ваші вечори в нинішніх умовах бодай трохи затишнішими. А головний редактор Ілля Кабачинський протестував добірку та компактний портативний проектор Samsung The Freestyle, що за кілька секунд перетворює будь-яку локацію на кінозал.

Коли бракує натхнення

Атмосферне кіно, яке переносить тебе у просторі і часі

Віддана

Фантасмагорійна екранізація українського бестселера Софії Андрухович «Фелікс-Австрія».

Станіславів (нинішній Івано-Франківськ), середина XIX століття. Аделя — дочка заможного лікаря, Стефанія — дочка їхньої служниці. В дитинстві вони разом врятувались від пожежі і відтоді не розлучались. Минуло 25 років, Аделя стала господинею, а Стефанія — її прислугою. Сестринські стосунки ускладнюються почуттям обов’язку, класовою нерівністю та появою в домі чоловіка.

Стрічка приковує зображенням найвибагливіших страв галицької кухні, які так і хочеться скуштувати, та інтригує інтимними натяками, які кожен інтерпретуватиме по-своєму.

Гуцулка Ксеня

Мюзикл з бродвейськими амбіціями за участі Dakh Daughters та «ДахиБрахи».

Багатий американець з українським корінням привозить племінника в Карпати на історичну батьківщину, щоб одружити його з українкою. Це основна умова, за якої він отримає у спадок $1 млн.

І все це відбувається за рік до окупації заходу України та початку Другої світової війни.

Іван Сила

Супергеройське кіно для дітей про найсильнішу людину світу, родом з Закарпаття.

В основі сюжету — правдива історія українського силача Івана Фірцака, який виступав у цирку, гастролював Європою та Америкою, і навіть отримав чемпіонський пояс з рук британської королеви.

У своїх найпопулярніших номерах Іван витягував цвяхи зубами, згинав металеву рейку у формі серця і навіть давав машині переїхати його.

Віддана

Фантасмагорійна екранізація українського бестселера Софії Андрухович «Фелікс-Австрія». Станіславів (нинішній Івано-Франківськ), середина XIX століття. Аделя — дочка заможного лікаря, Стефанія — дочка їхньої служниці. В дитинстві вони разом врятувались від пожежі і відтоді не розлучались. Минуло 25 років, Аделя стала господинею, а Стефанія — її прислугою. Сестринські стосунки ускладнюються почуттям обов’язку, класовою нерівністю та появою в домі чоловіка. Стрічка приковує зображенням найвибагливіших страв галицької кухні, які так і хочеться скуштувати, та інтригує інтимними натяками, які кожен інтерпретуватиме по-своєму.

Гуцулка Ксеня

Мюзикл з бродвейськими амбіціями за участі Dakh Daughters та «ДахиБрахи». Багатий американець з українським корінням привозить племінника в Карпати на історичну батьківщину, щоб одружити його з українкою. Це основна умова, за якої він отримає у спадок $1 млн. І все це відбувається за рік до окупації заходу України та початку Другої світової війни.

Іван Сила

Супергеройське кіно для дітей про найсильнішу людину світу, родом з Закарпаття. В основі сюжету — правдива історія українського силача Івана Фірцака, який виступав у цирку, гастролював Європою та Америкою, і навіть отримав чемпіонський пояс з рук британської королеви. У своїх найпопулярніших номерах Іван витягував цвяхи зубами, згинав металеву рейку у формі серця і навіть давав машині переїхати його.

Насолоджуйтесь улюбленими фільмами на великому екрані до 100 дюймів будь-де завдяки портативному проектору Samsung The Freestyle з функцією Smart TV.

Завдяки регульованій підставці девайс може обертатись на 180 градусів, що дозволяє транслювати відео на будь-яку поверхню — стіни, підлогу чи навіть стелю.

Кіно, щоб розкрутитисявід новин

Ситуація: ви потрапляєте в сучасне українське село, а там…

Припутні

Комедійне роуд-муві з елементами вестерна від Аркадія Непиталюка.

У центрі сюжету — три покоління жінок, кожна зі своєю історією: баба Зіна, якій палець до рота не клади, а також її дочка Людка та онучка Свєтка, які щасливі вирватись до міста, але сумлінно навідуються в рідні Припутні. Зовсім випадково доля зіштовхує їх з таксистом Юрою, у якого розбите серце і повний бардачок дисків з симфоніями Бетховена. У забутому богом селі на Чернігівщині кожен з героїв неочікувано для себе починає нове життя.

Спіймати Кайдаша

Серіальний прорив та народний хіт шоуранерки Наталки Ворожбит.

Класична історія перенесена з ХІХ століття в реалії сучасного села 2000-х з суржиком, танцями під Сердючку у клубах і продавчинею у магазині, яка знає останні плітки. Кайдаші у Семигорах переживають сімейні драми і завзято гризуться, а в країні тим часом змінюється влада і починається війна.

Бурштинові копи

Комедійне бадді-муві з житомирським колоритом.

Безпека, справедливість і правопорядок — ось головні принципи київського патрульного Макса. Але через вірусний ролик, у який вони з напарницею потрапили у дуже недвозначній ситуації, кар’єра офіцера поліції опиняється під загрозою. Поки стихне скандал, його переводять на службу у село під Житомиром, де місцеві копи звикли байдикувати. Але впертий і завзятий Макс порушує розмірене життя провінції й переходить дорогу бурштиновій мафії, яка не любить чужаків у своїх лісах.

Припутні

Комедійне роуд-муві з елементами вестерна від Аркадія Непиталюка. У центрі сюжету — три покоління жінок, кожна зі своєю історією: баба Зіна, якій палець до рота не клади, а також її дочка Людка та онучка Свєтка, які щасливі вирватись до міста, але сумлінно навідуються в рідні Припутні. Зовсім випадково доля зіштовхує їх з таксистом Юрою, у якого розбите серце і повний бардачок дисків з симфоніями Бетховена. У забутому богом селі на Чернігівщині кожен з героїв неочікувано для себе починає нове життя.

Спіймати Кайдаша

Серіальний прорив та народний хіт шоуранерки Наталки Ворожбит. Класична історія перенесена з ХІХ століття в реалії сучасного села 2000-х з суржиком, танцями під Сердючку у клубах і продавчинею у магазині, яка знає останні плітки. Кайдаші у Семигорах переживають сімейні драми і завзято гризуться, а в країні тим часом змінюється влада і починається війна.

Бурштинові копи

Комедійне бадді-муві з житомирським колоритом. Безпека, справедливість і правопорядок — ось головні принципи київського патрульного Макса. Але через вірусний ролик, у який вони з напарницею потрапили у дуже недвозначній ситуації, кар’єра офіцера поліції опиняється під загрозою. Поки стихне скандал, його переводять на службу у село під Житомиром, де місцеві копи звикли байдикувати. Але впертий і завзятий Макс порушує розмірене життя провінції й переходить дорогу бурштиновій мафії, яка не любить чужаків у своїх лісах.

Завдяки функціям інтелектуального налаштування, зображення, які транслює The Freestyle, завжди чіткі.

Автовирівнювання забезпечує правильну орієнтацію проекції, навіть якщо девайс розміщений не на твердій горизонтальній поверхні (наприклад, на м’якому ліжку), а інтелектуальне калібрування враховує колір стіни та адаптує проекцію для кращого перегляду.

Так, у «Бурштинових копах» ви точно зможете насолодитися знайомими локаціями Києва, краєвиди якого неможливо не любити.

Для сімейногоперегляду

Впізнати в героях себе, розчулитись і усміхнутись

Стоп-земля

Зворушлива драма про київських підлітків, які стоять на порозі дорослого життя.

Школярі-зумери готуються до випускного, хвилюються через перспективи вступу та невизначене майбутнє, а ще вперше закохуються, напиваються і конфліктують з батьками. Відкриваючи для себе нові емоції та почуття, герої рухаються обережно, наче навпомацки, як у добре знайомій дитячій грі.

Мої думки тихі

«Я не дурачок, я — творець». Антоніо Лукіч зняв теплу життєву історію з непримітивним гумором, яку розбирають на цитати та меми у соцмережах.

Стосунки 2-метрового звукорежисера Вадіка з мамою, яка таксує в Ужгороді, так чи інакше відгукуються кожному (навіть, якщо ви ніколи не бігали за страусами з мікрофоном, чи не фотографували маму в кульбабках).

Леся + Рома

Комедійний ситком нульових, адаптація франкомовного оригіналу про стосунки пари та побутові конфлікти.

Свого часу серіал був справжнім проривом на українському телебаченні та одним з перших найуспішніших телепродуктів, які представляли на екрані саме українську ідентичність і самовизначеність. А ще – це одна з перших помітних ролей Ірми Вітовської та дебют Іванни Сахно, яка тепер будує акторську кар’єру у Голівуді.

Стоп-земля

Зворушлива драма про київських підлітків, які стоять на порозі дорослого життя. Школярі-зумери готуються до випускного, хвилюються через перспективи вступу та невизначене майбутнє, а ще вперше закохуються, напиваються і конфліктують з батьками. Відкриваючи для себе нові емоції та почуття, герої рухаються обережно, наче навпомацки, як у добре знайомій дитячій грі.

Мої думки тихі

«Я не дурачок, я — творець». Антоніо Лукіч зняв теплу життєву історію з непримітивним гумором, яку розбирають на цитати та меми у соцмережах. Стосунки 2-метрового звукорежисера Вадіка з мамою, яка таксує в Ужгороді, так чи інакше відгукуються кожному (навіть, якщо ви ніколи не бігали за страусами з мікрофоном, чи не фотографували маму в кульбабках).

Леся + Рома

Комедійний ситком нульових, адаптація франкомовного оригіналу про стосунки пари та побутові конфлікти. Свого часу серіал був справжнім проривом на українському телебаченні та одним з перших найуспішніших телепродуктів, які представляли на екрані саме українську ідентичність і самовизначеність. А ще – це одна з перших помітних ролей Ірми Вітовської та дебют Іванни Сахно, яка тепер будує акторську кар’єру у Голівуді.

Портативний проектор важить всього 830 грамів, додатково до нього можна під'єднати портативні зарядні пристрої** завдяки роз'єму USB Type-C, тому його зручно брати з собою в гості чи в подорож.

Можна влаштувати дівич-вечір з новорічними ворожіннями та переглядом «Стоп-землі» або відвідати маму, разом посміятись на «Моїх думках тихих» та обійнятись.

Коли хочешдізнатися нове

Що ховають в собі явища добре знайомі і зовсім невідомі

Вхід через балкон

Мистецтво саморобного балкону — унікальне явище української архітектури, яке глибоко вкорінилося у нашу культуру та дає широкий простір для творчості власникам квартир.

Балкони-теплиці, балкони-кораблі, балкони-білборди, балкони, які стають додатковою кімнатою у квартирі, і балкони, які чхати хотіли на стиль будівлі, на якій вони розміщені — чого тільки не побачиш в українських містах. Режисер Роман Блажан зняв коротку документальну історію про те, чому чудернацькі балкони — це соціально-історичний феномен, та яке місце вони займають в нашому житті.

Співає Іванофранківськтепло-
комуненерго

«Комунальний рок-н-рол» — так про свій документальний фільм говорить режисерка Надія Парфан.

Це іронічне спостереження за життям комунальників, які забезпечують Івано-Франківськ гарячою водою і теплом, а у вільний час співають у хорі народні пісні. З початком опалювального сезону працівникам додається драми: роздратовані клієнти скаржаться на холодні батареї, а неоплачені рахунки за газ самі себе не сплачують.

Байконур. Вторгнення

Захопливе документальне урбан-дослідження двох українських руферів/дігерів Дмитра Громова та Ангела Ангелова, які наважуються пробратися на Байконур, найбільший космодром у світі, який вважається одним із символів космічного протистояння між СРСР та США під час «холодної війни».

Ускладнює завдання те, що Байконур — стратегічний військовий об’єкт РФ, де «заблукалим» українцям у розпал військового конфлікту краще не з’являтись. Але ні ризик потрапити до російської в’язниці, ні перспектива пройти пішки 50 км під палючим сонцем казахстанської пустелі не можуть зупинити, коли цікавість перемагає страх.

Я працюю на цвинтарі

Мабуть, найкраща українська чорна комедія року, знята за книгою письменника Павла Белянського, який сам якийсь час працював на цвинтарі.

Цинічний і саркастичний головний герой Саша займається встановленням пам’ятників і щодня має справу з унікальними персонажами, які окрім співчуття часто викликають і посмішку теж. Задовольнити вибагливі примхи клієнтів – лише частина його турбот, адже поруч ще є донька-підліток, з якою ніяк не клеяться стосунки, і група бандитів, які вирішили встановити на цвинтарі свої правила.

Носоріг

Постери зі Сталоне і Брюсом Лі, It’s My Life на дискотеках та чорні BMW з серйозними пацанами всередині.

Похмура кримінальна драма Олега Сенцова розповідає про буремні українські 90-ті, епоху бідності та організованої злочинності. Сім’я головного героя розпадається разом з СРСР, і розуміючи лише мову сили та жорстокості він стає бандитом, який не відчуває ні жалю, ні сорому.

Історія Носорога — це історія сліпого насильства та життєвого вибору, за який завжди доводиться платити.

Вхід через балкон

Мистецтво саморобного балкону — унікальне явище української архітектури, яке глибоко вкорінилося у нашу культуру та дає широкий простір для творчості власникам квартир. Балкони-теплиці, балкони-кораблі, балкони-білборди, балкони, які стають додатковою кімнатою у квартирі, і балкони, які чхати хотіли на стиль будівлі, на якій вони розміщені — чого тільки не побачиш в українських містах. Режисер Роман Блажан зняв коротку документальну історію про те, чому чудернацькі балкони — це соціально-історичний феномен, та яке місце вони займають в нашому житті.

Співає Іванофранківськтепло-
комуненерго

«Комунальний рок-н-рол» — так про свій документальний фільм говорить режисерка Надія Парфан. Це іронічне спостереження за життям комунальників, які забезпечують Івано-Франківськ гарячою водою і теплом, а у вільний час співають у хорі народні пісні. З початком опалювального сезону працівникам додається драми: роздратовані клієнти скаржаться на холодні батареї, а неоплачені рахунки за газ самі себе не сплачують.

Байконур. Вторгнення

Захопливе документальне урбан-дослідження двох українських руферів/дігерів Дмитра Громова та Ангела Ангелова, які наважуються пробратися на Байконур, найбільший космодром у світі, який вважається одним із символів космічного протистояння між СРСР та США під час «холодної війни». Ускладнює завдання те, що Байконур — стратегічний військовий об’єкт РФ, де «заблукалим» українцям у розпал військового конфлікту краще не з’являтись. Але ні ризик потрапити до російської в’язниці, ні перспектива пройти пішки 50 км під палючим сонцем казахстанської пустелі не можуть зупинити, коли цікавість перемагає страх.

Я працюю на цвинтарі

Мабуть, найкраща українська чорна комедія року, знята за книгою письменника Павла Белянського, який сам якийсь час працював на цвинтарі. Цинічний і саркастичний головний герой Саша займається встановленням пам’ятників і щодня має справу з унікальними персонажами, які окрім співчуття часто викликають і посмішку теж. Задовольнити вибагливі примхи клієнтів – лише частина його турбот, адже поруч ще є донька-підліток, з якою ніяк не клеяться стосунки, і група бандитів, які вирішили встановити на цвинтарі свої правила.

Носоріг

Постери зі Сталоне і Брюсом Лі, It’s My Life на дискотеках та чорні BMW з серйозними пацанами всередині. Похмура кримінальна драма Олега Сенцова розповідає про буремні українські 90-ті, епоху бідності та організованої злочинності. Сім’я головного героя розпадається разом з СРСР, і розуміючи лише мову сили та жорстокості він стає бандитом, який не відчуває ні жалю, ні сорому. Історія Носорога — це історія сліпого насильства та життєвого вибору, за який завжди доводиться платити.

Samsung The Freestyle має вбудований динамік потужністю 5Вт, спрямований на 360 градусів, що занурює у фільм під час перегляду.

Але це ще не все. Ґаджет може працювати і як портативна колонка, тому, наприклад, ностальгійними плейлистами 90-х зі стрічки Олега Сенцова, що ідеально відтворюють атмосферу часу, можна насолоджуватися окремо.

Коли ти на патріотичнійхвилі

Кіно про ціну нашої перемоги, Крим та неминучі наслідки війни

Атлантида

Пророча військова драма Валентина Васяновича, яка з антиутопії стає реальністю.

Події стрічки розгортаються на сході після перемоги України у війні з Росією. Ворога знищено, але повернений до складу України Донбас більше непридатний до життя через екологічну катастрофу. Війна залишила по собі неідентифіковані могили, людські трагедії та ПТСР. Але навіть серед всього цього болю залишається надія на любов.

Снайпер: Білий ворон

Військова драма за мотивами реальних подій.

Вчитель фізики Микола і його вагітна дружина — перші екопоселенці на Донбасі. Сім’я Вороненків відмовилась від благ цивілізації і поселилась у саморобній хатинці в полі під Горлівкою. Але їхній особливий мікросвіт, повний любові та гармонії з природою, знищують російські військові.

Втративши кохану дружину, Микола, який ніколи до цього не тримав зброю в руках, вступає у добровольчий батальйон та проходить вишкіл снайперів.

Снайпер: Білий ворон

Військова драма за мотивами реальних подій.

Вчитель фізики Микола і його вагітна дружина — перші екопоселенці на Донбасі. Сім’я Вороненків відмовилась від благ цивілізації і поселилась у саморобній хатинці в полі під Горлівкою.

Але їхній особливий мікросвіт, повний любові та гармонії з природою, знищують російські військові. Втративши кохану дружину, Микола, який ніколи до цього не тримав зброю в руках, вступає у добровольчий батальйон та проходить вишкіл снайперів.

Атлантида

Пророча військова драма Валентина Васяновича, яка з антиутопії стає реальністю. Події стрічки розгортаються на сході після перемоги України у війні з Росією. Ворога знищено, але повернений до складу України Донбас більше непридатний до життя через екологічну катастрофу. Війна залишила по собі неідентифіковані могили, людські трагедії та ПТСР. Але навіть серед всього цього болю залишається надія на любов.

Снайпер: Білий ворон

Військова драма за мотивами реальних подій. Вчитель фізики Микола і його вагітна дружина — перші екопоселенці на Донбасі. Сім’я Вороненків відмовилась від благ цивілізації і поселилась у саморобній хатинці в полі під Горлівкою. Але їхній особливий мікросвіт, повний любові та гармонії з природою, знищують російські військові. Втративши кохану дружину, Микола, який ніколи до цього не тримав зброю в руках, вступає у добровольчий батальйон та проходить вишкіл снайперів.

Погані дороги

Мозаїчна драма про життя людей у зоні бойових дій, де війна — нова норма. Директор школи напідпитку сперечається з військовими на КПП, дівчата-підлітки лузають насіння та обговорюють перший секс, журналістка опиняється в полоні у сепаратиста, який хоче її зґвалтувати. П’ять різних кіноновел, за якими стоять реальні історії, зібрані режисеркою Наталкою Ворожбит на Донбасі. Зв’язує їх один спільний знаменник — трансформація людського у світі, позбавленому миру.

Ілля Кабачинський:

Я з тих людей, що рідко користуються телевізором, навіть коли він висить на стіні. Раз в місяць вмикаю його, щоб подивитись якесь хороше кіно. При переїзді до нового житла загорівся думкою: якщо ТВ просто висить на стіні, коштує три мішки грошей та збирає при цьому пил — можливо, є сенс замінити його чимось іншим?

Очевидним компромісом став The Freestyle: він не займає місця, але коли хочеться глянути кіно — у тебе гігантський екран. Без жартів, — після ремонту я дійсно планую купити собі Samsung The Freestyle, продажі якого стартували 3 жовтня. Нижче розповім, чому обрав саме його.

Розмір зображення до 100 дюймів! По-перше, телевізор таких розмірів коштуватиме самі розумієте скільки. По-друге, не всі мають достатньо вільного місця для такої діагоналі. По-третє, десь 80% часу він буде великою чорною плямою на вашій стіні. Чого не скажеш про The Freestyle — він видимий лише в моменти використання і в цьому особливий кайф.

The Freestyle — порівняно невеликий ґаджет. Ви можете легко взяти його однією рукою. Я планую використовувати ґаджет з розміщенням на стелі і над усе не хочу, щоб там висіла якась велика «бандура». Думаю, всі бачили ці гігантські проектори, які займають купу місця. Мені це не подобається, хочу компактності — і The Freestyle саме такий.

Одна з найсильніших сторін The Freestyle — його портативність. Скептики скажуть, що будь-який проектор — портативний, та будуть неправі. Спробуйте зняти зі стелі великий проектор — так, ви зможете, але це завдання не з простих. Тут історія інша: The Freestyle легкий і автоматично налаштовується за 15 секунд, я перевірив. Забрати ґаджет з вітальні й поставити у спальню на один вечір — не проблема.

Якщо ви любитель кудись поїхати — також не проблема. The Freestyle можна взяти з собою куди завгодно, бо у нього є класний аксесуар — зовнішня знімна батарея*. Прикріплюєте її та дивитесь фільми, де б не були. А ще The Freestyle може працювати від павербанка, адже має роз'єм USB Type-C*.

Вмонтований динамік на 5Вт, що спрямований на 360° — це рятівний момент для людей, що не є великими аудіофілами. The Freestyle видає потужний як для своїх розмірів звук, якого більш ніж достатньо, аби за допомоги вбудованої функції Smart TV з насолодою подивитись кіно чи новий епізод серіалу.

Портативний проектор має простий та лаконічний дизайн — і в цьому його сила. Я з тих людей, хто вважає, що дизайн PlayStation 5 гірший за новий XBox саме через цю незрозумілу форму, яка не впишеться у жодний інтер`єр. В цьому плані The Freestyle — ідеальний: він виконує свої функції, при цьому не привертає зайвої уваги та не псує дизайн оселі.

Хочу The Freestyle

* Зовнішня знімна батарея для The Freestyle продається окремо. Доступність та період надходження у продаж аксесуарів The Freestyle залежить від країни.

** Кабель живлення з роз'ємом USB Type-C включений у комплект The Freestyle. Портативний зарядний пристрій купується окремо. Samsung Electronics не несе відповідальності за справність зарядних пристроїв сторонніх виробників.

ТЕКСТ
Анастасія Сидько
Фото
Дмитро Ларін
Дизайн та верстка
Artycoders
Продюсер
Катя Глущенко
Менеджер
Яна Проценко
8 ФІЛЬМІВ, ЯКІ ВАРТО ДИВИТИСЬ НА СПРАВДІ ВЕЛИКОМУ ЕКРАНІ
А краще на лазерному проекторі Samsung The Premiere
30 порад початківцям у бізнесі від успішних підприємців до 30
30 українських фільмів за 30 років незалежності
Як правильно мріяти та навчити цього дітей