Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця

ЩОДЕННИК
SOLUTION-АРХІТЕКТОРА

ТИЖДЕНЬ З ЖИТТЯ КОМАНДИ TECHSTACK

Що таке Techstack?
Techstack — це продукто-орієнтована компанія з розробки програмного забезпечення, яка бачить своєю місією привнесення високих стандартів розробки в технологічну індустрію. Найбільша перевага Techstack — можливість для кожного члена команди зробити свій внесок в продукт, процеси та функції. Як це реалізується?

У спільному спецпроекті з Techstack, AIN.UA розповідає про тиждень з життя команди очима solution-архітектора. Дізнайся про щоденні виклики Techstack — гортай щоденник.

ЩОДЕННИК

Я — solution архітектор в компанії Techstack. Ми працюємо з продуктами партнерів, як із власними, дуже піклуємося про їх успіх та впливаємо на розвиток.

Я глибинно вивчаю ці продукти, з'ясовую їхні потреби й пропоную найкращий спосіб розв'язання проблеми та організації цього продукту. Передаю проект тімлідам різних напрямків для технічної реалізації. Ось так виглядає мій звичайний тиждень.
Понеділок, 17.01
Вівторок, 18.01
Середа, 19.01
Четвер, 20.01
П'ятниця, 21.01
Як завжди, день розпочався з запитів команди. Всім треба допомогти. Щось підказати, прояснити. В понеділок складно включитися в роботу, а тут ще й посипалось до мене стільки питань. Потім відбувся окремий мітинг з продакт-командою. Продакт-оунер вирішив додати нову фічу, через що доведеться подумати, як поєднати новий функціонал з вже існуючим.

Ми працюємо над уніфікованою наскрізною платформою SaaS для менеджерів з маркетингу та продажів. Наш продукт орієнтований на покращення продажів: в ньому можна комунікувати з клієнтами різними способами та аналізувати успішність роботи. Платформа на ринку вже давно, розвивалася поступово і нині стала дуже великою та розгалуженою. Продукт стали обирати для своєї роботи Google, Amazon, Bloomberg, Yelp і Verizon. Тішуся.

Як архітектор, я бачу своє завдання в тому, щоб перевести процеси на нові рейки, завжди підтримуючи їх в актуальному стані. Робота над новою фічею – це завжди цікаво та непросто. Для нас усіх насувається чимало роботи, зате робити це разом із командою буде в задоволення.

У перервах між мітингами грав зі стажерами в настільний футбол і програв п’ять разів. Далі займався код-рев’ю своїх trainee.

Ввечері ресьорчів варіанти запуску нової фічі. Хороших рішень не знайшов, проте запитань до продакт-команди накопичилося чимало. Нам буде що обговорити на наступному мітингу. Як солюшн-архітектор, я вивчаю продукти, з'ясовую їхні потреби й пропоную найкращий спосіб розв'язання проблеми та організації цього продукту. Адже хто як не ті, хто приймав участь у створенні продукту, знають його найкраще? Ми пропонуємо свої рішення та впливаємо на фінальний результат. Це мотивує зробити краще, а не просто закрити тікет у Jira.

P.S. Згадав, що в п’ятницю День народження Techstack. Мало хто знає, що саме планується — від цього очікування ще більше. Доведеться подумати над святковим вбранням.
Сьогодні треба було синхронізуватися з колегою з Каліфорнії. Заради цього затримався на роботі до пізньої ночі. Думав і про те, як наш продукт стикається з викликами часу та масштабуванням: те, що було створено колись для невеликого числа користувачів, нині виросло, працює вже не так або просто повільніше, себто не так, як вимагає 2021 рік. База користувачів більшає, це вимагає нових підходів, рішень. Не виходить сидіти на старому, треба динамічно оновлюватися.

Я думав про те, що архітектору треба мати актуальні знання та позиції зі всіх платформ і рішень. Нелегко завжди тримати це в актуальному становищі, зважаючи на високу завантаженість. Як сильно б ти не полюбляв щось слухати в автівці, тролейбусі чи десь ще, акумулятор розряджається, і все. Тримати свій рівень весь час у тонусі — справжнє надзавдання. При цьому, ти не можеш говорити команді: «це має допомогти, спробуйте». В тебе має бути чітке розуміння, що буде, як буде, надати відповідні документи, аби команда могла його взяти й розпочати роботу над компонентом чи мікросервісом.

Мені пощастило, за природою я не схильний до стресів, до труднощів я ставлюся з усмішкою. Вони мені трапляються, після чого я просто йду далі. Це моя суперсила. Але звичайно, я також втомлююсь.
Зранку був на тренуваннях. Раніше приїхав в офіс і встиг до початку дейлі-мітингу посидіти на кухні та випити кави. Слухав, як наші стажери обговорюють, що на практиці усе працює не так, як вони собі уявляли.

Робота зі стажерами часто нагадує мені про свій власний старт. Щойно я прийшов в IT, для мене все було челенджем. Але мені складно щось кидати на половині шляху. Навіть, якщо йдеться про те, щоб додивитися нудний фільм чи дочитати книгу. Мені хочеться зрозуміти все повністю, я відчуваю за це своєрідну відповідальність.

Вдень поспілкувався з продакт-оунером стосовно майбутньої фічі, поставив свої запитання і з новою інформацією пішов думати про реалізацію. Зазвичай ми працюємо у двотижневих спринтах, тому час ще є. Треба плавно вписати її імплементацію у життєвий цикл розробки та продукту.

Я завжди відчуваю відповідальність за те, що роблю. У цьому ми з Techstack знайшли один одного. Пам’ятаю, як я тільки прийшов сюди працювати, мені сказали: «Ось продукт, бери й роби, пропонуй варіанти покращення, розвивай». Спочатку я навіть здивувався, але ж то правда, розвиток продукту — це відповідальність моя і всієї команди. Це складно, але це драйвить. Я розумію, що успіх продукту залежить від нас. І звісно, я прагну зробити добре.

ВЕЧІР
Під час ретро-мітингу побачив, як зросла наша команда, і зрозумів, що тут є і мій внесок. Понад усе мені подобається ростити команду. Приємно бачити, як вони проходять стажування, стають джунами, а потім йдуть далі й далі. Довірлива комунікація всередині команди зігріває мені душу, а тим паче на фоні Дня народження Techstack. Правда поки ніхто не знає, чого очікувати від вечірки, але це також круто.
Довкола святкова атмосфера. Постери з анонсами та галас з кабінетів — усі обговорюють, що саме буде на Дні народженні. Це додає ажіотажу.

На колі з продакт-командою ділився своїми міркуваннями про те, як будемо працювати з новою фічею. Було дуже приємно, що вони не розповідали мені, як робити, а запитали, як я бачу розвиток фічі. Це допомогло не тільки відчути себе повноцінним оунером процесів, але й збагнути свою відповідальність за продукт.

Це надихнуло мене донести цю ідею команді, особливо новачкам. Тому під час one-to-one зі стажерами проговорив, що означає бути частиною команди продукту. Казав, що передусім ми доводимо, що розуміємо свою відповідальність за продукт. Якщо є якісь технічні рішення для розвитку проекту, ми мусимо їх реалізувати. Ми маємо вчасно все впровадити, донести їх важливість до стейкхолдерів продукту. Ми приймаємо наші провали з технічного боку та намагаємось уникати їх надалі. Це і є той самий оунершип, що відрізняє Techstack від компаній, де проекти виконуються, як на конвеєрі. У нас не буває так, що ти зробив задачу і пішов. Ми можемо прийти з технічним планом та сказати, що нам дещо потрібно для покращення роботи розробників, може йтися про спрощення, рефакторинг, оптимізацію — ми впливаємо на все це. Ми ведемо продукт крізь увесь життєвий цикл, від цього він сприймається ледь не як рідний.

А про себе я подумав, що це почуття оунершипу — дійсно основна моя мотивація у роботі тут. Це можливість впливати на процеси, розробку, продукт. Відчуття того, що ти можеш щось змінити, впровадити. Це просто неймовірно мотивує, бо в мене є друзі, які не можуть похизуватися такими речами.

ВЕЧІР
Я дещо втомився. Провів всю другу половину дня на мітингах. Це найменш улюблена частина роботи, але напевно, так у всіх. Це такий біль, коли ти півдня просидів без жодного видимого результату. А ще оце потім годинами щось документувати й описувати. Це корисно, бо дозволяє команді буди на одній хвилі, в курсі всіх процесів, але забирає багато енергії й часу.

Вечір з друзями в барі — це те, що треба, щоб трошки розвіятись.
Прибігаю в офіс, вмикаю камеру, а там замовник із Великої Британії сидить у повному костюмі кроля з великими вухами й каже: «Гей, я ребіт, я прийшов принести вам подарунки». Вияснилося, що він знав про день народження і вирішив нас привітати. Ми ледь не попадали зі стільців від такого перформансу. Відразу збадьорився :)

Дедалі сильніше передчуття свята, що буде вже цього вечора. Вранці ми з продакт-оунером встигли детальніше обговорили нову фічу. Ми додаємо в наш продукт функцію Email Pitch. Це дозволятиме ділитися вмістом продажів через вбудовані плагіни Gmail/Office 365. Платформа також включає масове відстеження даних усіх аспектів діяльності сейлз-менеджера та взаємодії з клієнтами, тому ми зможемо відстежити успіх реалізації нової фічі.

Сьогодні згадав, що прийшов до Techstack якраз напередодні його Дня народження декілька років потому, а значить, минає ще один мій рік в компанії. Усвідомив, що переважна частина мого професійного зростання відбувається в процесі роботи. Завдяки завзятості насамперед. Коли я тільки починав та робив свої перші кроки, то багато овертаймив, щоб навчитися якомога більшому. Весь час намагався щось вирішити, усунути, спробувати й так далі. Не любив занурюватися в старий незрозумілий код, але авжеж робив це. Сидиш собі весь день і не розумієш, як там працює той флоу, яка в нього специфіка, і як це виправити. Втрачаєш зв’язок і демотивуєшся. Тому важливо бачити кінцеву мету і рухатися до неї. Взяв одну невеличку окрему задачу, занурився в неї, вирішив і сказав собі: «я молодець». Зараз все по-іншому: робота більш високорівнева та по-своєму складна, але я все ще отримаю задоволення.

Я також згадав, що перше враження в мене склалося ще до того, як я почав тут працювати. Це була зустріч на співбесіді з Ванею, СЕО. Він сказав: «Як справи? Що там на проекті?». Я тоді працював в іншому місці, скаржився, мовляв, це не дають зробити, тут негаразди, там негаразди, менеджмент гальмує. А він мені каже: «Уяви, що є компанія, в якій тобі ніхто не заважає, а прямо каже — на команду, роби свою справу». Я Ваню знав давно і довіряв йому, але в будь-якому разі приємно, що його слова виявилися правдою. Я навіть не шукав тоді роботу, але склалося неймовірне відчуття збігу. І ось я опинився там, де я зараз.

P.S. Знаю, що ввечері вибіжу на вечірку в останній момент і не встигну нічого більш дописати, тому одразу нагадаю собі, що вечір з усією великою командою – чудовий спосіб завершити тиждень.
Ти DevOps-спеціаліст чи Trainee Full-Stack? А може експерт з QA Automation чи маркетолог? В Techstack кожен може впливати на продукт та командні процеси.

Хочеш так само? Приєднуйся до команди Techstack. Разом ми будемо творити історію!

НОВИЙ РІК – ЧУДОВИЙ ПРИВІД ДЛЯ ЗМІН В ЖИТТІ Й КАР'ЄРІ

ТЕКСТ
Сергій Казарян
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки Techstack. Що це означає?
ДИЗАЙН
Юля Трофименко
МЕНЕДЖЕР
Ірина Насильнєва
ПРОДЮСЕР
Олександра Герт
ІЛЮСТРАЦІЇ
Techstack
Анна Іванова
ПРЕДСТАВНИК TECHSTACK
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA