Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Навіщо ІТ-компанії розбудовують внутрішню екосистему освітніх програм — кейс Solvd, міжнародної компанії з офісами в Україні
Сьогодні в офісах Solvd в Україні, Польщі, Грузії, Угорщині, Аргентині, Мексиці, Бразилії та США працюють понад 450 інженерів. Майже половина з них почали свою кар'єру через Solvd Laba — внутрішні IT-курси компанії. Зараз Solvd працює над своїм наступним освітнім проектом, в рамках якого співробітники зможуть пройти сертифікацію та курси від Amazon, Salesforce та інших міжнародних організацій у сфері ІТ. Все тому, що найголовнішою цінністю для компанії є її співробітники та їхній особистісний та професійний ріст.

AIN.UA поспілкувався з Олексієм Хурсевичем, СЕО Solvd, та Андрієм Назаренком, Global Head of Test Automation Department та натхненником освітніх ініціатив компанії, і розповідає, що собою представляє Solvd Laba і які ще проекти реалізує та готує Solvd для своєї команди.
Сьогодні в офісах Solvd в Україні, Польщі, Грузії, Угорщині, Аргентині, Мексиці, Бразилії та США працюють понад 450 інженерів. Майже половина з них почали свою кар'єру через Solvd Laba — внутрішні IT-курси компанії. Зараз Solvd працює над своїм наступним освітнім проектом, в рамках якого співробітники зможуть пройти сертифікацію та курси від Amazon, Salesforce та інших міжнародних організацій у сфері ІТ. Все тому, що найголовнішою цінністю для компанії є її співробітники та їхній особистісний та професійний ріст.

AIN.UA поспілкувався з Олексієм Хурсевичем, СЕО Solvd, та Андрієм Назаренком, Global Head of Test Automation Department та натхненником освітніх ініціатив компанії, і розповідає, що собою представляє Solvd Laba і які ще проекти реалізує та готує Solvd для своєї команди.
Solvd спеціалізується на розробці мобільних та веб-додатків для технологічних компаній та розвиває власний продукт для автоматизації тестування — Zebrunner. Вона починалась у 2011 році з невеликої інжинірингової команди фрілансерів в Білорусі, основна експертиза якої знаходилася в області Quality Assurance and Test Automation.
Про Solvd
Сьогодні інжинірингові команди Solvd працюють у 8 офісах по всьому світу: в Україні, Польщі, Грузії, Аргентині, Мексиці, Бразилії та США, є офіс продажів в Угорщині.
Активний ріст Solvd стартував у 2015 році — за компетенціями до компанії почали приходити великі міжнародні бренди.
У Solvd — понад 320 реалізованих проектів. Серед її клієнтів:
Проекти ставали дедалі складнішими, клієнтів — більше, інженерів не вистачало. Ситуація на ринку не додавала оптимізму — спеціалісти часто не мали компетенцій, яких потребував профіль Solvd. І мова не лише про hard skills, важливими для компанії при відборі були також soft skills — особливо, вміння знайти спільну мову із міжнародним клієнтом.

Тоді в Solvd зрозуміли, що найкращим рішенням буде вирощувати спеціалістів самостійно — так в компанії почали інтенсивно розвивати освітні ініціативи, які сьогодні є однієї з її візитівок. Першою стала Solvd Laba.
Це безкоштовні онлайн-програми по підготовці спеціалістів без досвіду в ІТ. Вони розраховані на студентів останніх курсів технічних університетів, на молодих спеціалістів, які хочуть удосконалити свою експертизу, та на тих, хто прагне увійти в ІТ і освоїти нову професію. Solvd Laba пропонує три курси, на кожен з яких потрібен різний рівень підготовки та однаково високі знання англійської мови:
ІТ-курси Solvd Laba
«Ми починали цю ініціативу у 2014 році. Тоді набирали по 3-4 людини — це було практично індивідуальне навчання. Серед наших знайомих була велика кількість тих, хто хотів перекваліфікуватися та почати працювати в ІТ. Натхненні ми тоді із задоволенням почали їх навчати та згодом зрозуміли, що наші курси — це хороше джерело талантів та спеціалістів для Solvd», — пригадує Олексій Хурсевич, CEO Solvd.
Зараз тих, хто хоче потрапили на курси Solvd Laba, значно більше — до 150 людей щомісяця. В компанії до відбору підходять дуже відповідально і намагаються формувати групи студентів з приблизно однаковим рівнем досвіду, аби вони могли навчатися рівномірно. В кожну групу потрапляє лише 10-12 людей.
По завершенню курсу тих, хто продемонстрував хороший результат під час навчання, запрошують на роботу в Solvd. Зазвичай, це 80% потоку.
Викладачі курсів — співробітники Solvd із високим рівнем експертизи та досвідом роботи над проектами компанії від 3-4 років. Завдяки цьому, курси побудовані таким чином, що 70% їхнього змісту — це практичні заняття. В результаті, після успішного завершення навчання, спеціаліст, якому Solvd запропонувала роботу, одразу готовий починати працювати над реальними продуктами для міжнародних клієнтів у проектній команді у супроводі ментора.
«Solvd Laba — це некомерційний проект, ми на ньому не заробляємо. Наша основна ціль — підготувати спеціаліста для Solvd. Ми зацікавлені у тому, аби дати учасникам набір знань, який буде відповідати запитам наших клієнтів. Той факт, що спеціалісти, які пройшли наші програми, затребувані на ринку, зайвий раз підкреслює ефективність навчання та подальшої їх адаптації в продакшені. Ми даємо досвід, який можна застосовувати в реальних проектах», — підкреслює Олексій Хурсевич.
З початком пандемії в Solvd лише впевнилися, що рухаються у правильному напрямку. Велика кількість відкритих вакансій та змагання компаній за кандидатів — ці тенденції зараз лише посилюються і знайти інженера з високим рівнем компетенцій на ринку складно.
«Особливо в Східній Європі, де достатньо висока конкуренція за спеціалістів. Якщо талантів, які спеціалізуються на мобільній, backend та frontend-розробці, на цих ринках нам вдається знаходити, то спеціалісти в області Quality Assurance and Test Automation — в дефіциті. Тому наша освітня ініціатива Solvd Laba — це дуже своєчасний та масштабний проект», — розповідає Олексій Хурсевич.
Прокачати свої скіли
Test Automation
Quality Assurance
JavaScript Development
У січні 2022 року в Solvd стартує перший курс нової освітньої ініціативи компанії — Академія. Це внутрішні програми для спеціалістів, які пропрацювали в Solvd 2-3 роки. Для їхньої підготовки в компанії проаналізували задачі та вимоги клієнтів замовників, з якими технологіями вони працюють, у якому бізнес-домені, та на основі отриманих даних визначили, яких актуальних знань не вистачає інженерам Solvd. Solvd Академія почнеться у департаменті Test Automation та складатиметься з 4 основних напрямків:
Solvd Академія
«Академія створюється з ідеєю допомогти співробітникам зрозуміти свій шлях подальшого розвитку в компанії. Якщо вони приходять до нас, наприклад, через Solvd Laba, вони можуть бути впевненими, що якийсь час пропрацювавши в компанії, зможуть розвиватися далі і рости. Після запуску Академії спеціалісти бачитимуть, які можливості професійного та особистого розвитку ми їм пропонуємо. Вони зможуть планувати та зрозуміло для себе вибудувати кар'єру», — відзначає Тетяна Кабанова, HRPR-менеджер Solvd.
Test Operations
Цю програму Solvd буде проводити спільно із технологічним гігантом Amazon. Вона буде орієнтована на вдосконалення навичок розвитку інфраструктури тестування.
Salesforce
Це курс з онлайн-продажів. Знання Salesforce для інженерів зараз є затребуваним серед клієнтів Solvd.
Consulting
Консультування компаній з точки зору побудови ефективних процесів Test Automation. Курс складатиметься з технічних програм Amazon та програм з менеджменту QA-відділу.
Software Development Engineer in Test
Спеціалісти будуть освоювати більш просунуті патерни програмування. Курс для архітекторів, які працюватимуть з базою кода.
Solvd вийшла на український ринок у 2017 році, зараз у неї відкриті офіси у Києві та Чернівцях. Цього вересня компанія запустила в Україні пілотний освітній проект — почала співпрацювати з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, з кафедрою фізики.
Співпраця Solvd з українським університетом
«Ми запустили курс Test Automation для студентів у форматі факультативу. Нам для цього виділили аудиторію та години. Зараз там навчаються 12 людей. Це наш перший подібний проект. Придивляємося до формату, його ефективності. Якщо співпраця буде успішною, у нас великі перспективи», — розповідає Андрій Назаренко, Global Head of Test Automation Department та натхненник освітніх програм компанії.
Система така ж, як і в Solvd Laba: студенти, які продемонстрували хороші результати, отримають пропозицію роботи в компанії. Плани у Solvd масштабні — відкрити повноцінну лабораторію на базі університету.
Якими є переваги роботи в Solvd?
Програми постійного розвитку та навчання команд
Безкоштовні курси англійської мови
Внутрішні Tech Talks, хакатони та корпоративні свята
Можливість працювати з великими міжнародними брендами
Робота в мультикультурних командах з різних континентів
Кар'єрний ріст, в якому зацікавлена компанія
Work-life balance як одна із найважливіших цінностей
Дізнатися більше
У Solvd багато історій, які підтверджують її кредо — «Компанія для інженера» та доводять, що цінність постійного розвитку спеціалістів — не пусті слова.
Цінність програм розвитку для спеціалістів
«Сьогодні фактично весь менеджмент у нас сформований з випускників Solvd Laba. Багато хто в Solvd або в інших компаніях займає lead-позицію», — підкреслює Андрій Назаренко.
Показовим є кейс інженера Дмитра Примудрова, який прийшов у Solvd у 2017 році, закінчивши курс Test Automation. Сьогодні він викладає групам з України та є постійним спікером внутрішніх Tech Talks компанії та зовнішніх конференцій. Він також першим затестив програму Salesforce в рамках внутрішньої освітньої Академії, що розпочнеться у січні 2022 року, та став консультантом на одному з масштабних проектів компанії. І це не лише один з прикладів у компанії.

У 2021 році Solvd Laba випустила близько 120 спеціалістів, з них 50 — з курсу Test Automation. 80% стали частиною компанії та долучилися до роботи над міжнародними проектами.
«Наші фінансові показники зросли втричі, вдвічі збільшилася команда. Без курсів Solvd Laba складно собі уявити подібний скейлінг», — відзначає Олексій Хурсевич.
Зараз в Solvd загалом понад 450 інженерів у всіх країнах її присутності й компанія не планує зупинятися — у неї величезні амбіції. У 2021 році Solvd запустила Dev Laba (курс JavaScript Development), яка вже стала успішним проектом, в планах — подальший розвиток цього напрямку. У січні 2022 року стартує Solvd Академія, і компанія планує масштабувати співпрацю з університетами задля пошуку та розвитку технологічних талантів.

Приєднуйся, щоб рости разом з Solvd!
Приєднатися
ТЕКСТ
Єлизавета Пальчинська
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки Solvd
Що це означає?
ДИЗАЙН
Дарія Корнєєва
МЕНЕДЖЕР
Ірина Насильнєва
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
ФОТО
Solvd
Тетяна Кабанова
ПРЕДСТАВНИК SOLVD
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», PR, «Спецпроект», «Промо» і «Блоги» публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA