ПО-РУССКИ
Чого українським підприємцям не вистачило в школі
І чому вони хочуть вчити своїх дітей?
Чого українським підприємцям не вистачило в школі
Хотіли б, щоб ваша дитина вже в шкільні роки вивчала основи програмування і підприємництво? Щоб у школі викладали фінансову грамотність, основи акторської майстерності і пояснювали, що таке емоційний інтелект? Відправляли на канікули за кордон і вже з 3 класу пропонували на вибір другу іноземну мову крім англійської? Звучить, як школа з американського серіалу, але все це реально.

1 вересня 2020 року в перший клас вирушило понад 428 000 учнів. Перед ними — шлях багаторічного навчання з великою кількістю обов'язкових предметів, домашніх завдань, перших хороших і поганих оцінок, страху перед контрольними і ЗНО. Редакція AIN.UA спільно з мережею приватних ліцензованих шкіл КМДШ дізналася, що вже дорослих людей найбільше засмучувало в школі та чого їм там не вистачало, а також що можуть отримати нинішні школярі.
Більшості українців добре відомо, як функціонують державні школи, яким там може бути процес навчання і чого гостро не вистачає учням. Герої нашого тексту поміркували про це, спираючись і на свій досвід, і на той факт, що у них вже є діти і чітке розуміння того, якою вони хочуть бачити їх освіту.
Уроки, заради яких хотілося б вчитися
Я мрію, що коли-небудь дітей в школі навчатимуть навичкам: критичного мислення, лідерства, командної роботи, емоційного інтелекту, орієнтації на розвиток, цифрової грамотності. Ті критично важливі навички, до яких я звертаюся кожен день. З'являться предмети, які мають реальне відношення до того, що робить доросла людина: як керувати грошима, як вести переговори, як презентувати свою ідею, сексуальна освіта, використання інтерфейсів, виховання дітей і т.д. Я боюся уявити, як би тоді змінилося наше суспільство, і наскільки простіше і приємніше кожному було б в ньому жити.
Роман Прокоф'єв
керівник компанії Jooble
Думаю, школа могла би дати і більше, якби була зосереджена не на дисциплінах, а на зв'язках між ними. Приміром, як круто було би на матеріалі історії вивчати психологію, економіку, та причинно-наслідкові зв'язки. От дивіться, Наполеон зробив це, давайте подумаємо, до яких наслідків це могло призвести. Школа точно має змінюватись швидше, бо світ змінюється, і давати навички по актуальним питанням. Безумовно, фінансова грамотність чи сексуальна освіта будуть дітям дуже корисними та допоможуть не робити помилок, яких легко було би уникнути.
Олександр Трегуб
дизайнер, засновник школи Projector, видавець Telegraf Design
Як підприємниця-самоучка, на початку шляху я пізнала на собі всі наслідки фінансової безграмотності. Часом це було дуже боляче. Думаю, якби нам в школі розповідали, що фінанси — це не про «пощастило з батьками», а в першу чергу про знання, як керувати грошима, починаючи зі школи, то на зустрічі випускників середньої школи №6 приїжджало було б набагато більше задоволених своєю життям людей
Ольга Роєнко
засновниця Royenko Marketing Agency, партнер hep.partners
Приватні школи популярні по всьому світу, є навіть країни, де більшість дітей навчаються саме в них: Франція, Велика Британія, Ірландія, Іспанія, Аргентина. У Нідерландах майже 70% шкіл — приватні. У Великобританії 92% учнів приватних шкіл вступають до хороших університетів. А про швейцарські школи взагалі ходять легенди, що там навчають світову еліту.
Приватна школа — тільки в серіалах?
Залежно від тенденцій у світі і суспільстві, перед школами стоїть завдання зрозуміти, чого ж найбільше потребує маленька, ще не сформована особистість, і підлаштувати під її потреби структуру навчання.
Наприклад, в українських приватних школах КМДШ, крім академічних знань, розвивають як професійні, так і особистісні компетенції. У цій школі роблять акцент на розвиток особистості, яка вміє приймати самостійні рішення і може спробувати свої сили в різних напрямках. Навіть професійних: діти відвідують факультети IT, Startup, комунікацій та медіа, пробують себе в різних напрямках, а до закінчення школи можуть визначитися з подальшим вектором професійного розвитку.
Запам'ятати все: предмети, навички, емоції
Мені знадобився навик сторітеллінгу, який намагалася у нас розвинути наш педагог із зарубіжної літератури Ада Адамівна. Замість класичного «твору на ключову тему матеріалу» вона змушувала нас шукати нові способи передачі смислів: наприклад, розповідати про пригоди Гуллівера, уявляючи, що ми говоримо по телефону з найкращим другом, пишемо лист бабусі в село або переказуємо історію молодшій сестричці. Напевно, Ада Адамівна вже тоді вчила нас адаптувати контент під цільову аудиторію
Ольга Роєнко
засновниця Royenko Marketing Agency, партнер hep.partners
Щодо практичності. Днями моя донька запитала: «Навіщо мені вчити математичні модулі, якщо вони не будуть потрібні в реальному житті?». Так зараз дуже модно мислити. Ми намагаємось прив'язати шкільні знання до кар'єри і успіху. Тобто курс математики мав би обмежитись виключно множенням і відсотками. Через це втрачаємо те, заради чого насправді треба вчити математику. Вона — тренажер абстрактного мислення, а абстрактне мислення — це ключ до багатьох сфер життя.
Олександр Трегуб
дизайнер, засновник школи Projector, видавець Telegraf Design
Оцінюючи, що з освіти в школі мені знадобилося у «дорослому житті», я тихенько сумую. Наприклад, курс біології в середньому триває 306 годин. Що я пам'ятаю з цього курсу? Пестик і тичинку, фотосинтез. Ви б готові були обміняти курс біології на курс MBA? Сучасна освітня система намагається завантажити в дітей знання, які не релевантні знань, необхідні для реалізації свого потенціалу.
Роман Прокоф'єв
керівник компанії Jooble
Аналіз потреб учнів повинен охоплювати не тільки процес основного навчання, а й інші фактори. Наприклад, що одного разу учням доведеться готуватися до ЗНО; що влітку, а іноді і на вихідних, їм хочеться якихось активностей; що їм бажано харчуватися 3 рази на день, та ще й корисною їжею, а не снеками з кіосків; що особисті гаджети можуть серйозно відволікати в школі, та й там і так є з ким поспілкуватися. Все це і багато інших факторів — поле для ідей керівництва шкіл. У КМДШ все це врахували, а ще зробили акцент на тому, щоб школа готувала дітей до професійного життя, розвивала їх як особистостей, які вміють приймати самостійні рішення, які здатні творити цікаве майбутнє. Для цього створені додаткові курси, заняття, факультети з профорієнтації; калейдоскоп наук, на якому учні молодшої школи роблять наукові відкриття.
А ще в школі є важливий курс «Я — особистість», де дітей вчать розуміти і цінувати себе, правильно вибудовувати цілі і досягати їх.
У КМДШ проводять рефлексії, на спеціальних заняттях INTRO аналізують новини в Україні та світі, ставлять цілі на тиждень. З таким набором навичок і знань легко підготуватися до дорослого життя.
Шкільні роки — незабутні
Я вчилася в школі в 90-ті. Історій було дуже багато, одна з найбільш безневинних, коли нас з подружками відправили на змагання зі спортивного орієнтування від школи, а ми заблукали в лісі і нас потім довго шукали організатори. Більше на спортивні міжшкільні батли нас не кликали ніколи.
Ольга Роєнко
засновниця Royenko Marketing Agency, партнер hep.partners
Вся моя школа — це один курйоз. Незалежно від предмета, головним завжди залишається вчитель і його любов до дітей. Непросто полюбити предмет, коли наш учитель математики при дітях любила повторювати: «Ну так якщо вавка в голові, треба зеленку пити».
Роман Прокоф'єв
керівник компанії Jooble
Мої спогади про школу сильно прив'язані до вчителів. Я обожнював географію, бо у мене була вчителька, що надихала. Так само мені дуже подобалась історія — поки не змінилась викладачка і на перший план не вийшло запам'ятовування дат. Я любив математику, завдяки чому без великих проблем потрапив в університет. А от літературу не любив, бо свій літературний плейліст формував сам і більшу частину програми прочитав ще до того, як її задавали.
Олександр Трегуб
дизайнер, засновник школи Projector, видавець Telegraf Design
У школі відбувається безліч як сумних, так і веселих подій, які назавжди залишаються в пам'яті: перші публічні виступи, кращі друзі, закоханості, поїздки з колективом, суботники. 11 років життя в школі — справжня пригода, і тільки вам вирішувати, де дитина проживе цей шлях.

Приватні школи в Україні — це реальність, яка вже тут, а не десь за океаном. КМДШ існує вже 9 років з трьома школами (дві в Києві та одна у Львові). У 2020 вони відсвяткували перший випускний, а потім пораділи за успішні вступи своїх випускників в тому числі в закордонні вузи. Подаруйте своїй дитині можливість рости і формувати свою особистість в креативному просторі, де все націлене тільки на її майбутній успіх. Запрошуємо вас на екскурсію в школу!
ШКОЛИ В КИЄВІ:
ШКОЛА У ЛЬВОВІ:
Дніпровська набережна, 14Л
Голосіївська, 13Г
Угорська, 12Е
ТЕКСТ
ПАРТНЕР
Матеріал підготовлено за підтримки КМДШ
Що це означає?
ВЕРСТКА
Дарія Корнєєва
ПРОДЮСЕР
Анастасія Михалюк
СЕЙЛЗ-МЕНЕДЖЕР
Наталія Оліферович
ФОТО
КМДШ
Аліна Долінко
ПРЕДСТАВНИК КМДШ
Матеріал виготовлено за підтримки рекламодавця
Під час використання матеріалів сайту обов'язковим є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній» і PR публікуються на правах реклами.
© 1999-2021 AIN.UA